Gå til hovedindhold

Olympus Tough TG-7 - Digitalkamera - kompakt - 12.0 MP - 4K / 30 fps - 4x optisk zoom - Wireless LAN, Bluetooth - undervands op til 15 m - sort

OlympusDigitalkameraerEAN: 4545350055974
Pris fra 3.442 krtil 4.049 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 607 kr (15% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Olympus Tough TG-7 - Digitalkamera - kompakt - 12.0 MP - 4K / 30 fps - 4x optisk zoom - Wireless LAN, Bluetooth - undervands op til 15 m - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3442 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Olympus Tough TG-7 12Megapixel Sort Digitalkamera
3.442 kr
Til butik
Olympus Tough TG-7 12Megapixel Sort Digitalkamera billede

Produktinformation

Olympus Tough TG-7 - Digitalkamera - kompakt - 12.0 MP - 4K / 30 fps - 4x optisk zoom - Wireless LAN, Bluetooth - undervands op til 15 m - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Olympus
Artikel nr.: V110030BU000
EAN: 4545350055974
Varenr.: 1001654816
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Olympus Tough TG-7 - Digitalkamera - kompakt - 12.0 MP - 4K / 30 fps - 4x optisk zoom - Wireless LAN, Bluetooth - undervands op til 15 m - sort
3.652 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
OM Digital Solutions OM SYSTEM Tough TG-7 digitalkamera, sort
3.791 kr
Til butik
OM Digital Solutions OM SYSTEM Tough TG-7 digitalkamera, sort billede

Produktinformation

OM System Tough TG-7 er et digitalkamera, der er designet til at klare krævende forhold. Det er et kompaktkamera af høj kvalitet, OM System Tough TG-7 er et digitalkamera, der er designet til at modstå krævende forhold. Det er et kompaktkamera af høj kvalitet, som du kan stole på. Dets 12-megapixel BSI CMOS-sensor og TruePic VIII-billedprocessor sikrer fremragende billed- og videokvalitet, selv i svagt lys. TG-7 har en maksimal blænde på f/2 og en ISO-følsomhed på op til 12.800. TG-7 bygger i høj grad på den forrige models konstruktion, men indeholder også en række nye funktioner, såsom understøttelse af lodrette videoer, intervaloptagelse og USB-C-port. Takket være disse ekstra funktioner er du godt rustet til at optage scener og nemt overføre dem direkte til dine enheder via kameraets 3-tommer LCD-skærm med 1,04 millioner pixels. Derudover er TG-7 kompatibel med 17 unikke tilbehørsdele, som kan købes for at udvide kameraets funktioner yderligere. Tilbehøret omfatter blandt andet fiskeøje- og teleobjektivadaptere, undervandshus og objektivfiltre. Funktioner: 12 MP BSI CMOS-sensor, TruePic VIII-billedprocessor, Største blænde f/2, ISO-følsomhed op til 12.800, 3-tommers LCD-skærm med 1,04 millioner pixels, Understøtter lodrette videoer, Intervaloptagelse, USB-C-port, Kompatibel med 17 unikke tilbehørsdele, Fordele: Holdbar og pålidelig, Fremragende billed- og videokvalitet, også i svagt lys, Brugervenlig, Alsidighed, Til hvem: Dem, der nyder friluftsliv og en aktiv livsstil, Alle, der ønsker et digitalkamera af høj kvalitet og med lang levetid, Indhold i salgspakken: kamera, batteri (LI-92B), håndrem, USB-A til USB-C-kabel, 12 MP, Vand- og frostbestandig, Stødsikker og støvtæt, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Kategori: Kamera
EAN: 4545350055974
Varenr.: D39880
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Olympus Tough TG-7 - Black
3.922 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Digitalkamera Olympus Tough TG‑7 12 MP - sort
-23%3.999 kr
Før 5.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitalkamera Olympus Tough TG‑7 12 MP - sort
-23%4.019 kr
Før 5.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Olympus Tough TG-7 12Megapixel Sort Digitalkamera
4.049 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Olympus Tough TG-7 - Digitalkamera - kompakt - 12.0 MP - 4K / 30 fps - 4x optisk zoom - Wireless LAN, Bluetooth - undervands op til 15 m - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Olympus Tough TG-7 - Digitalkamera - kompakt - 12.0 MP - 4K / 30 fps - 4x optisk zoom - Wireless LAN, Bluetooth - undervands op til 15 m - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.442 kr3.442 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.652 kr3.652 krKøb
3Teknikproffset DK3.791 kr3.850 krKøb
4Proshop DK3.922 kr3.922 krKøb
5Boligcenter DK3.999 kr3.999 krKøb
6Vivas DK4.019 kr4.088 krKøb
7Ultrashop4.049 kr4.049 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Olympus Tough TG-7 - Digitalkamera - kompakt - 12.0 MP - 4K / 30 fps - 4x optisk zoom - Wireless LAN, Bluetooth - undervands op til 15 m - sort

PriceData har fulgt prisen på Olympus Tough TG-7 - Digitalkamera - kompakt - 12.0 MP - 4K / 30 fps - 4x optisk zoom - Wireless LAN, Bluetooth - undervands op til 15 m - sort i 180 dage. Laveste pris i perioden er 3.373 kr (registreret d. 8. januar 2026), højeste er 3.921 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.701 kr.

Den nuværende pris på 3.442 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Olympus Tough TG-7 - Digitalkamera - kompakt - 12.0 MP - 4K / 30 fps - 4x optisk zoom - Wireless LAN, Bluetooth - undervands op til 15 m - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Olympus Tough TG-7 - Digitalkamera - kompakt - 12.0 MP - 4K / 30 fps - 4x optisk zoom - Wireless LAN, Bluetooth - undervands op til 15 m - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 20263.442 kr432 kr (11%)
11. maj 20263.874 kr24 kr (1%)
4. maj 20263.898 kr23 kr (1%)
2. maj 20263.921 kr144 kr (4%)
30. apr. 20263.777 kr11 kr (0%)
26. apr. 20263.766 kr11 kr (0%)
23. apr. 20263.777 kr29 kr (1%)
22. apr. 20263.748 kr8 kr (0%)
21. apr. 20263.740 kr10 kr (0%)
20. apr. 20263.730 kr23 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret