Gå til hovedindhold

Olaplex No. 5 Leave-In Moisturize & Mend Leave-In Conditioner 100 ml

OlaplexProdukter til hårstylingPatenteret Bond TechnologyDaglig hårpleje til skadet hårEAN: 0850056933285

Professionel leave-in conditioner der fugter, reparerer og beskytter håret med patenteret teknologi. Ideel til skadet og tørt hår med varmebeskyttelse op til 232°C. Læs mere

Pris fra 124 krtil 259 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 135 kr (52% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Olaplex No. 5 Leave-In Moisturize & Mend Leave-In Conditioner 100 ml og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 124 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Olaplex No.5 Bond Maintenance Conditioner 100 ml
124 kr
Til butik
Gå til HairOutlet
TrustScore 4 ud af 53,8
Olaplex No. 5 Leave-In Conditioner, 100 ml
-46%139 kr
Før 259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Olaplex No 5 Moisturize & Mend Leave-In Conditioner, 100 ml.
-35%168,35 kr
Før 259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Staybeautiful
TrustScore 4.5 ud af 54,2
OLAPLEX No.5 Bond Leave-In Moisurize & Mend Conditioner 100 ml
175 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Olaplex No. 5 Moisturize & Mend Leave-In Conditioner 100 ml
-30%181 kr
Før 259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Olaplex No. 5 Leave-In Conditioner
186 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Olaplex No. 5 Leave-In Moisturize & Mend Leave-In Conditioner 100 ml
189 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Olaplex No.5L Moisturize And Mend Leave in Conditioner (100 ml)
-24%197 kr
Før 260 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Olaplex NO.5 Leave-in Conditioner 100 ml
-25%201,75 kr
Før 269 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Olaplex No. 5 Leave in Conditioner 100 ml
259 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Olaplex No.5 Leave-in Conditioner 100 ml
259 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Olaplex No. 5 Leave-In Moisturize & Mend Leave-In Conditioner 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Olaplex No. 5 Leave-In Moisturize & Mend Leave-In Conditioner 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK124 kr163 krKøb
2HairOutlet139 kr139 krKøb
3Brandshop168,35 kr168,35 krKøb
4Staybeautiful175 kr175 krKøb
5Cocopanda DK181 kr181 krKøb
6Proshop DK186 kr225 krKøb
7Beautycos DK189 kr218 krKøb
8Bangerhead DK197 kr197 krKøb
9NiceHair.dk201,75 kr201,75 krKøb
10Lyko DK259 kr259 krKøb
11NordicFeel DK259 kr259 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Olaplex No. 5 Leave-In Moisturize & Mend Conditioner 100 ml

Olaplex

Professionel leave-in conditioner der fugter, reparerer og beskytter håret med patenteret teknologi. Ideel til skadet og tørt hår med varmebeskyttelse op til 232°C.

• leave-in balsam
• hårpleje conditioner
• split-end behandling
• varmebeskyttelse hår
• Olaplex hårprodukter
• fugtig hårbehandling
• Daglig hårpleje til skadet hår
• Patenteret Bond Technology

Beskrivelse

Olaplex No. 5 Leave-In Conditioner er en fugtgivende leave-in behandling med gel-creme tekstur, der arbejder fra hårets indre kerne til det ydre lag. Den patenterede Bond Technology genopbygger svækkede disulfidbindinger og styrker håret på molekylært niveau. High-Adhesion Sealing Complex forsegler øjeblikkeligt spaltede spidser og fylder huller i hårkutiklen for kontinuerlig reparation. Hydramino Replenishing Blend med aminosyrer, squalane og Ximenia-olje giver vektløs pleje og glans uden filmfølelse. Produktet tilbyder varmebeskyttelse op til 232°C og er vegansk og farvesikker. Ideel til tørt, skadet eller kemisk behandlet hår som har brug for intensiv fugt og reparation.

Specifikationer

Hårtype:Alle hårtyper, især tørt/skadet
Teknologi:Patenteret OLAPLEX Bond Technology
Anvendelse:Leave-in behandling
Egenskaber:Vegansk, farvesikker, sulfatfri
Størrelse:100 ml
Varmebeskyttelse:Op til 232°C

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvordan bruges Olaplex No. 5 Leave-In Conditioner?

Påfør 1-2 pumper i rent, fugtigt hår efter hårvask. Fint hår: start med 1 pump. Tykt hår: start med 2 pumper. Kan også bruges på tørre spidser mellem hårvaskene.

Kan produktet bruges på alle hårtyper?

Ja, men det er særligt effektivt til tørt, skadet eller kemisk behandlet hår. Fint hår bør starte med mindre mængde for at undgå at håret tynges ned.

Hvad er forskellen mellem No. 5 og No. 6 fra Olaplex?

No. 5 er en fugtgivende leave-in balsam med fokus på reparation og varmebeskyttelse. No. 6 er en styling-leave-in der kontrollerer frizz i op til 72 timer.

Giver produktet varmebeskyttelse?

Ja, Olaplex No. 5 giver varmebeskyttelse op til 232°C, hvilket beskytter håret mod skader fra føntørrer, krøllejern og glatjern.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Olaplex No. 5 Leave-In Moisturize & Mend Leave-In Conditioner 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Olaplex No. 5 Leave-In Moisturize & Mend Leave-In Conditioner 100 ml i 175 dage. Laveste pris i perioden er 124 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 175 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 154 kr.

Den nuværende pris på 124 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Olaplex No. 5 Leave-In Moisturize & Mend Leave-In Conditioner 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Olaplex No. 5 Leave-In Moisturize & Mend Leave-In Conditioner 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026124 kr1 kr (1%)
26. maj 2026125 kr1 kr (1%)
23. maj 2026126 kr1 kr (1%)
21. maj 2026127 kr1 kr (1%)
20. maj 2026128 kr1 kr (1%)
19. maj 2026129 kr10 kr (7%)
22. apr. 2026139 kr29,35 kr (17%)
21. apr. 2026168,35 kr6,65 kr (4%)
20. apr. 2026175 kr6,65 kr (4%)
12. mar. 2026168,35 kr6,65 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret