Gå til hovedindhold

Olaplex No. 4P Blonde Enhancer Toning Shampoo, 1000 ml.

OlaplexShampoo og balsamNeutraliserer gule tonerBlondt og farvet hårEAN: 0850045076061

Olaplex No. 4P Blonde Enhancer Toning Shampoo neutraliserer gule toner i blondt hår med patenteret bond-building teknologi og sulfatfri formel. Læs mere

Pris fra 440 krtil 740 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 300 kr (41% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 383 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Olaplex No. 4P Blonde Enhancer Toning Shampoo, 1000 ml. og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 440 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til I Love Shampoo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Olaplex 4P 1000ml
-45%440 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Staybeautiful
TrustScore 4.5 ud af 54,2
OLAPLEX No.4P Blonde Enhancer Toning Shampoo 1000 ml
475 kr
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
-40%479 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Olaplex - No 4 Blonde Enhance Toning Shampoo - 1000 ml
-38%495 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Olaplex NO. 4P Blonde Enhancer Toning Shampoo 1000 ml
495 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Olaplex No.4P Blond Enhancer Toning Shampoo 1000 ml
-30%559 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Olaplex NO.4P Blonde Enhancer Toning Shampoo 1000 ml
606 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Olaplex NO.4P Blonde Enhancer Toning Shampoo 1000 ml
-25%614,25 kr
Før 819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Olaplex Blonde Enhancer Toning Shampoo No.4P 1000 ml
679,15 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Olaplex No.4P Blonde Enhancer Toning Shampoo - 1000 ml
740 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Olaplex No. 4P Blonde Enhancer Toning Shampoo, 1000 ml. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Olaplex No. 4P Blonde Enhancer Toning Shampoo, 1000 ml. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1I Love Shampoo440 kr440 krKøb
2Staybeautiful475 kr475 krKøb
3Brandshop479 kr479 krKøb
4BilligParfume.dk495 kr495 krKøb
5Proshop DK495 kr534 krKøb
6Cocopanda DK559 kr559 krKøb
7Teknikproffset DK606 kr665 krKøb
8NiceHair.dk614,25 kr614,25 krKøb
9Lyko DK679,15 kr679,15 krKøb
10NordicFeel DK740 kr740 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Olaplex No. 4P Blonde Enhancer Toning Shampoo

Olaplex

Olaplex No. 4P Blonde Enhancer Toning Shampoo neutraliserer gule toner i blondt hår med patenteret bond-building teknologi og sulfatfri formel.

• lilla shampoo
• silver shampoo
• blond shampoo
• tonende shampoo
• olaplex shampoo
• hårstyrkende shampoo
• Blondt og farvet hår
• Neutraliserer gule toner

Beskrivelse

Olaplex No. 4P Blonde Enhancer Toning Shampoo er en højkoncentreret lilla shampoo udviklet specielt til blondt, bleget og gråt hår. Formuleret med Olaplex' patenterede Bond Building Technology renser den håret samtidig med at neutralisere uønskede gule og orange toner. Den sulfatfri formel styrker hårets struktur og efterlader det blødt og glansfuldt. Shampooen er særligt effektiv til at bevare kølige toner i farvet hår og giver synlige resultater allerede efter første anvendelse. Påfør i vådt hår, skum op og lad virke 1-3 minutter før skylning. For bedste resultat følges med Olaplex No. 5 Bond Maintenance Conditioner.

Specifikationer

type:Tonende shampoo
pigment:Lilla/violet
hårtype:Blondt, bleget, gråt hår
ph-værdi:Balanceret
sulfatfri:Ja
teknologi:OLAPLEX Bond Building Technology
parabenfri:Ja
størrelse:1000 ml
cruelty-free:Ja
virkningstid:1-5 minutter

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor ofte skal jeg bruge Olaplex 4P shampooen?

Brug shampooen 2-3 gange om ugen eller efter behov. For intensiv toning kan du lade den virke op til 5 minutter.

Kan shampooen bruges på naturligt blondt hår?

Ja, shampooen virker på både naturligt blondt, bleget og farvet hår for at neutralisere varme toner.

Vil shampooen farve mine hænder lilla?

Nej, denne formel farver ikke hænder og negle så kraftigt som andre lilla shampooer takket være den balancerede pigmentering.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Olaplex No. 4P Blonde Enhancer Toning Shampoo, 1000 ml.

PriceData har fulgt prisen på Olaplex No. 4P Blonde Enhancer Toning Shampoo, 1000 ml. i 181 dage. Laveste pris i perioden er 367 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 479 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 417 kr.

Den nuværende pris på 440 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Olaplex No. 4P Blonde Enhancer Toning Shampoo, 1000 ml.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Olaplex No. 4P Blonde Enhancer Toning Shampoo, 1000 ml. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026440 kr39 kr (8%)
13. maj 2026479 kr44 kr (10%)
9. maj 2026435 kr5 kr (1%)
1. maj 2026440 kr4 kr (1%)
30. apr. 2026444 kr39 kr (10%)
15. apr. 2026405 kr21 kr (5%)
14. apr. 2026384 kr1 kr (0%)
11. apr. 2026383 kr3 kr (1%)
10. apr. 2026386 kr54 kr (12%)
17. mar. 2026440 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret