Gå til hovedindhold

OBH Nordica Turbo Cuisine Multicooker QK7548S0 -monitoimikeitin, 4,8 L

OBH NordicaTelefonledningerEAN: 3045387249786
Pris fra 1.285 krtil 1.649 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 364 kr (22% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 579 kr 23. maj

Sammenlign priser på OBH Nordica Turbo Cuisine Multicooker QK7548S0 -monitoimikeitin, 4,8 L og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1285 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
OBH Nordica Turbo Cuisine QK7548S0 multikoger 3,2 L Sort
-42%1.285 kr
Før 2.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
OBH Nordica Turbo Cuisine QK7548S0 multikoger 3,2 L Sort billede

Produktinformation

OBH Nordica Turbo Cuisine QK7548S0 multikoger 3,2 L Sort

Produktspecifikationer

Mærke: OBH Nordica
EAN: 3045387249786
Varenr.: 608114-01
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
OBH Nordica Turbo Cuisine Multicooker QK7548S0 -monitoimikeitin, 4,8 L
1.363 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
OBH Nordica Tryckkokare Turbo Cuisine 1090 W QK7548S0
-13%1.438 kr
Før 1.649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
OBH Nordica Tryckkokare Turbo Cuisine 1090 W  QK7548S0 billede

Produktinformation

Turbo Cuisine multikokare är ett måste för dig som gillar att laga mat och vill göra det på ett nyttigare, godare och snabbare sätt, En multikokare är ett lufttätt slutet kärl som ger kortare koktid eftersom kokning sker vid högre tryck och högre temperatur än normalt. Genom att kärlet är slutet kokar inte vätskan bort som ånga, utan istället stiger ångan i kärlet och tar mer och mer utrymme. Trycket stiger och då stiger även temperaturen på vätskans kokpunkt. Resultatet blir högre temperatur och fortare kokning. Med Turbo Cuisine reduceras koktiden till mindre än hälften, vilket gör att du både sparar tid och energi. Det höga trycket gör även att näringsämnen och mineraler stannar i livsmedlet, så dina maträtter får mer smak samt blir mörare och saftigare. Den nya tekniken med sfärisk skål ger optimal cirkulation av värmen för bästa möjliga resultat. Njut av hur enkelt det är att laga mat i en multikokare. Det krävs bara att du lägger ner ingredienserna i skålen, stänger locket, väljer ut vilket program du vill ha och trycker på start. Välj något av de 10 förprogrammerade programmen för olika tillagning, till exempel gryta, soppa, ånga, baka. Du kan försena starten i upp till 12 timmar, vilket gör att du kan lägga i ingredienserna i din multikokare på morgonen och maten är klar när du kommer hem. Det finns även en varmhållningsfunktion som håller maten varm i 24 timmar. Det finns oändligt många variationer på vad du kan laga och du hittar mängder av enkla recept. Turbo Cuisine sköter matlagningen åt dig och du behöver inte passa eller övervaka. Det är mycket enkelt att använda maskinen då den har ett tydligt vred som du enkelt vrider på för att välja ett av de förprogrammerade programmen, justera temperaturen, anpassa timern eller ställa in starttiden. Det har aldrig varit enklare att laga god mat. Ingen risk att bränna sig då maskinen är utrustad med säkerhetsventil som släpper ut ånga och reglerar trycket. Den är även försedd med värmetåligt hölje. Det är alltså inte mer komplicerat än att laga mat i en vanlig kastrull. - Praktiskt och bekvämt då tillbehören kan diskas i maskin. Mycket hållbar och pålitlig multikokare. Mätglas och sked medföljer. - Kapacitet 4.8L. Receptbok för inspiration medföljer. - Godare, nyttigare, snabbare tillagning, - 10 förprogrammerade program, kräver ingen passning, - Enkel att använda med tydligt vred, - Ingen risk för kontakt med ånga tack vare säkerhetsventil, - Spara upp till 80% energi* med elektriska tryckkokare från OBH Nordica. *, *, jämfört med traditionell matlagning. Tester utförda 2022 på potatis.

Produktspecifikationer

Mærke: OBH Nordica
Kategori: Øvrige husholdningsapparater
EAN: 3045387249786
Varenr.: C25543
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
OBH Nordica Turbo Cuisine QK7548S0
1.595 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Trykkoger Turbo Cuisine 1090 W QK7548S0
-13%1.649 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OBH Nordica Turbo Cuisine Multicooker QK7548S0 -monitoimikeitin, 4,8 L koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OBH Nordica Turbo Cuisine Multicooker QK7548S0 -monitoimikeitin, 4,8 L koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1KitchenTime DK1.285 kr1.285 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.363 kr1.363 krKøb
3Teknikproffset DK1.438 kr1.507 krKøb
4Proshop DK1.595 kr1.634 krKøb
5Estore DK1.649 kr1.649 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for OBH Nordica Turbo Cuisine Multicooker QK7548S0 -monitoimikeitin, 4,8 L

PriceData har fulgt prisen på OBH Nordica Turbo Cuisine Multicooker QK7548S0 -monitoimikeitin, 4,8 L i 168 dage. Laveste pris i perioden er 579 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.533 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.285 kr.

Den nuværende pris på 1.285 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 62 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 91 prisændringer for OBH Nordica Turbo Cuisine Multicooker QK7548S0 -monitoimikeitin, 4,8 L. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 91 prisændringer for OBH Nordica Turbo Cuisine Multicooker QK7548S0 -monitoimikeitin, 4,8 L de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.285 kr706 kr (122%)
23. maj 2026579 kr704 kr (55%)
22. maj 20261.283 kr1 kr (0%)
21. maj 20261.284 kr154 kr (11%)
10. maj 20261.438 kr75 kr (6%)
9. maj 20261.363 kr75 kr (5%)
8. maj 20261.438 kr75 kr (6%)
30. apr. 20261.363 kr85 kr (7%)
21. apr. 20261.278 kr85 kr (6%)
20. apr. 20261.363 kr78 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret