Gå til hovedindhold

NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM5, AM4) - kobber - 120 mm - mat sort

NZXTComputer – systemkølingsdeleEAN: 5056547204116
Pris fra 1.421 krtil 1.887 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 466 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.309 kr 1. apr.

Sammenlign priser på NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM5, AM4) - kobber - 120 mm - mat sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1421 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NZXT Kraken Elite 240 kølesystem 1-pack Sort 120 mm
1.421 kr
Til butik
NZXT Kraken Elite 240 kølesystem 1-pack Sort 120 mm billede

Produktinformation

NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM5, AM4) - kobber - 120 mm - mat sort

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Artikel nr.: RL-KN24E-B2
EAN: 5056547204116
Varenr.: 1002397445
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM5, AM4) - kobber - 120 mm - mat sort
1.467 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NZXT Kraken Elite 240 CPU-vandkøler med LCD - mat sort, 120 mm
-11%1.599 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
NZXT Kraken Elite 240 CPU-vandkøler med LCD - mat sort, 120 mm billede

Produktinformation

NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM5, AM4) - kobber - 120 mm - mat sortGenereltBredde: 28.1 cmDybde: 2.7 cmFarve: Mat sortHøjde: 12 cmPakke Indhold: Udbryder-kabelsætPWM-splitterkabel2 F120P-blæsereProduktmateriale: PlastikgummiPCBProdukttype: Processors flydende kølesystem - med LCD-displayVarmeafleder & blæserAntal blæsere: 2Blæser diameter: 120 mmBlæser med kugleleje: Strømningsdynamisk lejeBlæser-højde: 25 mmEgenskaber: CIIR gummihylsterrør (400 mm)272" IPS LCD-displayCAM-drevetpræ-appliceret termisk blandingKompatibel med: LGA1851 SocketLGA1700 SocketLGA1200 SocketLGA115x SocketSocket AM5Socket AM4Luftstrøm: 73.47 cfmLufttryk: 4.5 mmMateriale til varmeafleder: KobberOmdrejningshastighed: 500-2000 rpmRadiatormål: 281 mm x 120 mm x 27 mmRadiatormateriale: AluminiumRated Strøm: 0.18 ARated Voltage: 12 VStik: 4-pin PWMStøjniveau: 30 dBAStrømforbrug: 2.16 WDiverseMonteringspakke: Inklu...

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Kategori: CPU vandkølere
Vægt: 2.27g
EAN: 5056547204116
Varenr.: 2163977
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NZXT Kraken Elite 240 CPU-vandkøler med LCD - mat sort, 120 mm
-11%1.619 kr
Før 1.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
NZXT Kraken Elite 240 kølesystem 1-pack Sort 120 mm
1.619 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT Kraken Elite V2 240 (2024) - Sort - CPU Vandkøling - Max 30 dBA
1.887 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM5, AM4) - kobber - 120 mm - mat sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM5, AM4) - kobber - 120 mm - mat sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.421 kr1.421 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.467 kr1.467 krKøb
3Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
4Vivas DK1.619 kr1.688 krKøb
5Ultrashop1.619 kr1.619 krKøb
6Proshop DK1.887 kr1.887 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM5, AM4) - kobber - 120 mm - mat sort

PriceData har fulgt prisen på NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM5, AM4) - kobber - 120 mm - mat sort i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.309 kr (registreret d. 1. april 2026), højeste er 1.619 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.396 kr.

Den nuværende pris på 1.421 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM5, AM4) - kobber - 120 mm - mat sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM5, AM4) - kobber - 120 mm - mat sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.421 kr8 kr (1%)
24. maj 20261.413 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.421 kr8 kr (1%)
22. maj 20261.413 kr8 kr (1%)
21. maj 20261.421 kr8 kr (1%)
20. maj 20261.413 kr8 kr (1%)
18. maj 20261.421 kr8 kr (1%)
16. maj 20261.413 kr8 kr (1%)
13. maj 20261.421 kr8 kr (1%)
12. maj 20261.413 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret