Gå til hovedindhold

NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, sTRX4, TR4) - kobber - 120 mm - mat sort

NZXTComputer – systemkølingsdeleEAN: 5056547202198
Pris fra 839 krtil 1.586 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 747 kr (47% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, sTRX4, TR4) - kobber - 120 mm - mat sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 839 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NZXT Kraken Elite 240 Vandkøler 1-pack Sort 120 mm
839 kr
Til butik
NZXT Kraken Elite 240 Vandkøler 1-pack Sort 120 mm billede

Produktinformation

NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: AM4, TR4, sTRX4, LGA1200, LGA1700, AM5, LGA115x Socket) - kobber - 120 mm - mat sort

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Artikel nr.: RL-KN24E-B1
EAN: 5056547202198
Varenr.: 1000902163
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, sTRX4, TR4) - kobber - 120 mm - mat sort
908 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
NZXT Kraken Elite 240 - væskekølesystem, sort
956 kr
Til butik
NZXT Kraken Elite 240 - væskekølesystem, sort billede

Produktinformation

NZXTMed Kraken Elite 240 får du effektiv køling, samtidig med at du kan vise dine yndlingsanimerede GIF'er, andre billeder eller måske følge computerens ydeevne i realtid på den klare 2,36" LCD-skærm. Egenskaber: 2,36" bredvinklet LCD-skærm med en opløsning på 640 x 640 og en opdateringshastighed på 60 Hz giver et skarpt billede fra enhver vinkel, Vis f.eks. animerede GIF-filer, statiske billeder eller CAM-systemoplysninger, Effektiv Asetek-pumpe sikrer optimal køling og støjsvag drift ved 2800 omdrejninger i minuttet, Inkluderer F120P Static Pressure-blæsere, Gummislange forstærket med nylonflet forhindrer lækager, Styr tilpasset skærmindhold, pumpehastighed osv. med NZXT CAM-software, Tekniske specifikationer: Kompatibilitet, Intel: LGA 1851 / 1700 / 1200 / 115X, Intel Core i9 / Core i7 / Core i5 / Core i3 / Pentium / Celeron, Kompatibilitet, AMD: AMD Socket AM5, AM4, sTRX4*, TR4* (*Threadripper-beslag medfølger ikke), AMD Ryzen 9 / Ryzen 7 / Ryzen 5 / Ryzen 3 / Threadripper, Blæsere: 2 x F120P Static Pressure Fan, Blæserhastigheder: 500 - 1800 RPM ± 180 RPM, Blæsernes luftstrøm: 21,67 - 78,02 CFM, Blæsernes lufttryk: 0,75 - 2,7 mm H2O, Blæsernes støjniveau: 17,9 - 30,6 dBA, Kølerens størrelse: 123 x 275 x 30 mm, Kølerens materiale: Aluminium, Vandblokstørrelse: diameter 81,9 mm, højde 59,5 mm, Vandblokkens skærm: 2,36" LCD 640 x 640 px, 690 cd/m2 lysstyrke, drejning +90, +180 og -90 grader, Pumpens hastighed og effekt: 800 – 2.800 + 300 RPM, 12V DC, 0,3A, Vandslangernes længde: 400 mm, 6 års garanti, hvoraf de første tre år dækkes af os, og de resterende tre år af producenten, Pakken indeholder: Kraken Elite 240, 2 x F120P-blæsere, monteringsudstyr, kabelsæt, 240 mm køleribber, To F120P-blæsere, Gummislange forstærket med nylonflet, 2,36" LCD-skærm i vandblokken, Seks års garanti, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Kategori: Køling
EAN: 5056547202198
Varenr.: D39870
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU vandkøler NZXT Kraken Elite 240 med LCD, 240 mm, sort
-40%969 kr
Før 1.614 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU vandkøler NZXT Kraken Elite 240 med LCD, 240 mm, sort
-39%989 kr
Før 1.634 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
NZXT Kraken Elite 240 Vandkøler 1-pack Sort 120 mm
1.069 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT Kraken Elite 240 Black - CPU Vandkøling - Max 31 dBA
1.586 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, sTRX4, TR4) - kobber - 120 mm - mat sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, sTRX4, TR4) - kobber - 120 mm - mat sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK839 kr839 krKøb
2CS MEGASTORE DK908 kr947 krKøb
3Teknikproffset DK956 kr1.015 krKøb
4Boligcenter DK969 kr969 krKøb
5Vivas DK989 kr1.058 krKøb
6Ultrashop1.069 kr1.069 krKøb
7Proshop DK1.586 kr1.586 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, sTRX4, TR4) - kobber - 120 mm - mat sort

PriceData har fulgt prisen på NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, sTRX4, TR4) - kobber - 120 mm - mat sort i 180 dage. Laveste pris i perioden er 839 kr (registreret d. 26. februar 2026), højeste er 1.478 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.155 kr.

Den nuværende pris på 839 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 55 prisændringer for NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, sTRX4, TR4) - kobber - 120 mm - mat sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 55 prisændringer for NZXT Kraken Elite 240 - Processors flydende kølesystem - med LCD-display - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, sTRX4, TR4) - kobber - 120 mm - mat sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026839 kr115 kr (12%)
18. maj 2026954 kr9 kr (1%)
17. maj 2026963 kr10 kr (1%)
16. maj 2026953 kr9 kr (1%)
15. maj 2026962 kr10 kr (1%)
14. maj 2026952 kr8 kr (1%)
13. maj 2026960 kr1 kr (0%)
12. maj 2026961 kr10 kr (1%)
11. maj 2026951 kr8 kr (1%)
10. maj 2026959 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret