Gå til hovedindhold

NZXT F240 RGB CORE UNIBODY - 240mm - Kabinet køler - 240mm - Hvid - 30 dBA

NZXTComputer – systemkølingsdeleEAN: 5056547204406
Pris fra 187 krtil 277 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 90 kr (32% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på NZXT F240 RGB CORE UNIBODY - 240mm - Kabinet køler - 240mm - Hvid - 30 dBA og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 187 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NZXT F Series F240 RGB Core Single frame fan unit 1-pack Hvid 120 mm
187 kr
Til butik
NZXT F Series F240 RGB Core Single frame fan unit 1-pack Hvid 120 mm billede

Produktinformation

NZXT F Series F240 RGB Core - Enkeltramme-blæserenhed - 120 mm - hvidmatteret

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Artikel nr.: RF-U24HF-W1
EAN: 5056547204406
Varenr.: 1002290888
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT F240 RGB CORE UNIBODY - 240mm - Kabinet køler - 240mm - Hvid - 30 dBA
-33%199 kr
Før 296 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
NZXT F240 RGB CORE UNIBODY - 240mm - Kabinet køler - 240mm - Hvid - 30 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, 240mm x 120mm x 25mm (højde x bredde x dybde), støjniveau: max 30 dBa, lufttryk max 75.12 CFM, max statisk luftryk 3.3 mmH2O, omdrejningshastighed: 500 - 2400 ±10% RPM, PWM kontrolleret, lejre type: Fluid Dynamic Bearing (FDB), bundkort tilslutning: 4-pins & RGB tilslutning: 3-pins (5 volt), addressable RGB LED lys, farve: hvid med RGB.

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: RF-U24HF-W1
EAN: 5056547204406
Varenr.: 3267001
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NZXT F Series F240 RGB Core - enkeltramme-blæser 120 mm, hvid
-36%229 kr
Før 359 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
NZXT F Series F240 RGB Core - enkeltramme-blæser 120 mm, hvid billede

Produktinformation

NZXT F Series F240 RGB Core - Enkeltramme-blæserenhed - 120 mm - hvidmatteretGenereltBredde: 12 cmDybde: 2.6 cmFarve: HvidmatteretHøjde: 24 cmPakke Indhold: 1 x blæserkabeldelerProduktmateriale: PlastikgummiPCBProdukttype: Enkeltramme-blæserenhedVarmeafleder & blæserAntal blæsere: 2Blæser diameter: 120 mmBlæser med kugleleje: Strømningsdynamisk lejeBlæser-højde: 26 mmEgenskaber: RGB LEDPWM-kontrolanti-vibration gummipuderZero RPM-blæsertilstandluftstrømsoptimeret blæser8 adresserbare RGB LEDerLuftstrøm: 75.12 cfmLufttryk: 3.3 mmOmdrejningshastighed: 500 - 2400 rpmRated Strøm: 0.56 ARated Voltage: 12 VStik: 8-pins blæser-stikforbindelseStøjniveau: 30 dBAStrømforbrug: 6.72 WDiverseMTBF (forventet tid mellem fejl): 60,000 time(r)ProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti: - 2 år...

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Kategori: Computer køling
Vægt: 0.43g
EAN: 5056547204406
Varenr.: 2051351
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NZXT F Series F240 RGB Core - enkeltramme-blæser 120 mm, hvid
-34%249 kr
Før 379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
NZXT F Series F240 RGB Core Single frame fan unit 1-pack Hvid 120 mm
259 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
NZXT F240 RGB CORE-blæser, 2 * 120 mm, hvid Det samlede
277 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT F240 RGB CORE UNIBODY - 240mm - Kabinet køler - 240mm - Hvid - 30 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT F240 RGB CORE UNIBODY - 240mm - Kabinet køler - 240mm - Hvid - 30 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK187 kr187 krKøb
2Proshop DK199 kr238 krKøb
3Boligcenter DK229 kr229 krKøb
4Vivas DK249 kr318 krKøb
5Ultrashop259 kr259 krKøb
6Teknikproffset DK277 kr326 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NZXT F240 RGB CORE UNIBODY - 240mm - Kabinet køler - 240mm - Hvid - 30 dBA

PriceData har fulgt prisen på NZXT F240 RGB CORE UNIBODY - 240mm - Kabinet køler - 240mm - Hvid - 30 dBA i 182 dage. Laveste pris i perioden er 187 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 295 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 263 kr.

Den nuværende pris på 187 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 55 prisændringer for NZXT F240 RGB CORE UNIBODY - 240mm - Kabinet køler - 240mm - Hvid - 30 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 55 prisændringer for NZXT F240 RGB CORE UNIBODY - 240mm - Kabinet køler - 240mm - Hvid - 30 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026187 kr8 kr (4%)
26. maj 2026195 kr1 kr (1%)
14. maj 2026196 kr7 kr (4%)
18. apr. 2026189 kr20 kr (10%)
16. apr. 2026209 kr10 kr (5%)
9. apr. 2026219 kr5 kr (2%)
2. apr. 2026224 kr5 kr (2%)
26. mar. 2026229 kr5 kr (2%)
20. mar. 2026234 kr18 kr (7%)
18. mar. 2026252 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret