Gå til hovedindhold

PNY Technologies NVIDIA RTX A1000 - Grafikkort - RTX A1000 - 8 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 lavprofil - 4 x Mini DisplayPort

Pris fra 3.438 krtil 4.119 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 681 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.290 kr 3. maj

Sammenlign priser på NVIDIA RTX A1000 - Grafikkort - RTX A1000 - 8 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 lavprofil - 4 x Mini DisplayPort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3438 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NVIDIA NVIDIA RTX A1000 8GB GDDR6 SDRAM
3.438 kr
Til butik
NVIDIA NVIDIA RTX A1000 8GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

NVIDIA RTX A1000 - Grafikkort - RTX A1000 - 8 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 lavprofil - 4 x Mini DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: VCNRTXA1000-SB
EAN: 3536403399481
Varenr.: 1002231905
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PNY RTX A1000 - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort
3.449 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NVIDIA RTX A1000 - Grafikkort - RTX A1000 - 8 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 lavprofil - 4 x Mini DisplayPort
3.516 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
NVIDIA NVIDIA RTX A1000 8GB GDDR6 SDRAM
3.899 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort NVIDIA RTX A1000 8 GB GDDR6 (lavprofil)
3.899 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort NVIDIA RTX A1000 8 GB GDDR6 (lavprofil)
3.919 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Pny Nvidia A1000 8gb Lp Oem 8gb
4.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NVIDIA RTX A1000 - Grafikkort - RTX A1000 - 8 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 lavprofil - 4 x Mini DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NVIDIA RTX A1000 - Grafikkort - RTX A1000 - 8 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 lavprofil - 4 x Mini DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.438 kr3.438 krKøb
2Proshop DK3.449 kr3.449 krKøb
3CS MEGASTORE DK3.516 kr3.516 krKøb
4Ultrashop3.899 kr3.899 krKøb
5Boligcenter DK3.899 kr3.899 krKøb
6Vivas DK3.919 kr3.988 krKøb
7Dustin DK4.119 kr4.205,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NVIDIA RTX A1000 - Grafikkort - RTX A1000 - 8 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 lavprofil - 4 x Mini DisplayPort

PriceData har fulgt prisen på NVIDIA RTX A1000 - Grafikkort - RTX A1000 - 8 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 lavprofil - 4 x Mini DisplayPort i 170 dage. Laveste pris i perioden er 3.220 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 3.607 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.376 kr.

Den nuværende pris på 3.438 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for NVIDIA RTX A1000 - Grafikkort - RTX A1000 - 8 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 lavprofil - 4 x Mini DisplayPort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for NVIDIA RTX A1000 - Grafikkort - RTX A1000 - 8 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 lavprofil - 4 x Mini DisplayPort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20263.438 kr38 kr (1%)
22. maj 20263.476 kr11 kr (0%)
21. maj 20263.487 kr24 kr (1%)
20. maj 20263.511 kr1 kr (0%)
19. maj 20263.512 kr33 kr (1%)
15. maj 20263.479 kr23 kr (1%)
14. maj 20263.456 kr12 kr (0%)
9. maj 20263.468 kr11 kr (0%)
8. maj 20263.479 kr11 kr (0%)
6. maj 20263.468 kr166 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret