Gå til hovedindhold

PNY NVIDIA RTX 4500 Ada Generation - Grafikkort - RTX 4500 Ada - 24 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x16 - 4 x DisplayPort

PNYVideokort og -adaptereEAN: 3536403396480
Pris fra 14.029 krtil 22.494 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 8.465 kr (38% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på NVIDIA RTX 4500 Ada Generation - Grafikkort - RTX 4500 Ada - 24 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x16 - 4 x DisplayPort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 14029 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PNY Graphics Card Nvidia Rtx 4500
14.029 kr
Til butik
PNY Graphics Card Nvidia Rtx 4500 billede

Produktinformation

PNY Graphics Card Nvidia RTX 4500 Oplev kraften i PNY Graphics Card Nvidia RTX 4500, designet til at levere enestående ydeevne og fantastiske grafikker til både gamers og professionelle brugere. Med varenummer VCNRTX4500ADA-SB er dette grafikkort udstyret...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PNY
Kategori: Grafikkort
EAN: 3536403396480
Varenr.: 90822
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NVIDIA NVIDIA RTX 4500 Ada 24GB GDDR6 SDRAM
15.934 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NVIDIA RTX 4500 Ada Generation - Grafikkort - RTX 4500 Ada - 24 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x16 - 4 x DisplayPort
16.570 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NVIDIA RTX 4500 Ada - 24 GB GDDR6 grafikkort (PCIe 4.0)
-17%17.599 kr
Før 21.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NVIDIA RTX 4500 Ada - 24 GB GDDR6 grafikkort (PCIe 4.0)
-17%17.619 kr
Før 21.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PNY RTX 4500 Ada - 24GB GDDR6 RAM - Grafikkort
18.804 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Pny Nvidia Rtx 4500 Ada Oem 24gb
22.494 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NVIDIA RTX 4500 Ada Generation - Grafikkort - RTX 4500 Ada - 24 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x16 - 4 x DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NVIDIA RTX 4500 Ada Generation - Grafikkort - RTX 4500 Ada - 24 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x16 - 4 x DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop14.029 kr14.029 krKøb
2CompuMail DK15.934 kr15.934 krKøb
3CS MEGASTORE DK16.570 kr16.570 krKøb
4Boligcenter DK17.599 kr17.599 krKøb
5Vivas DK17.619 kr17.688 krKøb
6Proshop DK18.804 kr18.804 krKøb
7Dustin DK22.494 kr22.580,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NVIDIA RTX 4500 Ada Generation - Grafikkort - RTX 4500 Ada - 24 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x16 - 4 x DisplayPort

PriceData har fulgt prisen på NVIDIA RTX 4500 Ada Generation - Grafikkort - RTX 4500 Ada - 24 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x16 - 4 x DisplayPort i 157 dage. Laveste pris i perioden er 14.029 kr (registreret d. 15. april 2026), højeste er 19.223 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 18.016 kr.

Den nuværende pris på 14.029 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 15% den seneste måned. Der er registreret 71 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for NVIDIA RTX 4500 Ada Generation - Grafikkort - RTX 4500 Ada - 24 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x16 - 4 x DisplayPort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for NVIDIA RTX 4500 Ada Generation - Grafikkort - RTX 4500 Ada - 24 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x16 - 4 x DisplayPort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 202614.029 kr2.233 kr (14%)
24. maj 202616.262 kr2.233 kr (16%)
20. maj 202614.029 kr2.565 kr (15%)
18. maj 202616.594 kr2.565 kr (18%)
16. maj 202614.029 kr2.565 kr (15%)
15. maj 202616.594 kr2.565 kr (18%)
28. apr. 202614.029 kr3.604 kr (20%)
27. apr. 202617.633 kr3.604 kr (26%)
24. apr. 202614.029 kr3.604 kr (20%)
23. apr. 202617.633 kr3.604 kr (26%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret