Gå til hovedindhold

Nuxe Face Delicious Cream High Protection SPF30, 50 ml.

Pris fra 96 krtil 205 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 109 kr (53% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Nuxe Face Delicious Cream High Protection SPF30, 50 ml. og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 96 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Nuxe Sun - Delicious Cream For Face 50 ml - SPF 30
-46%96 kr
Før 179 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Nuxe Sun - Delicious Cream For Face 50 ml - SPF 30 billede

Produktinformation

Brand: Nuxe, Type: Skin Care, Subgroup: Sun Protection, Name: Nuxe Sun Delicious Face Cream SPF30 50 ml.

Produktspecifikationer

Mærke: Nuxe
Kategori: Solbeskyttelse
EAN: 3264680005848
Varenr.: A12337
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nuxe Sun Delicious Face Cream SPF30
101 kr
Til butik
Nuxe Sun Delicious Face Cream SPF30 billede

Produktinformation

Nuxe Sun Delicious Cream High Protection SPF 30 - 50 ml Nuxe Sun Delicious Cream High Protection SPF 30 er en solcreme til ansigtet. Den beskytter ikke kun huden mod solens skadelige stråler, men også mod for tidlig ældning, som kan komme af for meget sol. Den fugter huden, og har en beroligende virkning. Cremen har en let konsistens, som ikke fedter huden, og som hurtigt absorberes. Nuxe Sun Melting Cream High Protection SPF 30 er med til at give en ensartet kulør, og modvirker samtidig mørke pletter i huden. Fordele: Til ansigtet Beskytter mod sol og for tidlig ældning Virker beroligende og fugtgivende Fedter ikke Trænger hurtigt ind Giver en ensartet kulør Uden parabener Anvendelse: Påføres ren og tør hud Påføres inden soleksponering Påføres igen efter bad eller ved længere ophold i solen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nuxe
Kategori: Ansigtspleje
Artikel nr.: 3264680005848
EAN: 3264680005848
Varenr.: 3029871
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nuxe Sun Delicious Face Cream SPF30 - Dame - 50 ml
110 kr
Til butik
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Nuxe Sun Face Cream SPF30, 50ml.
138,95 kr
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
-42%139 kr
Før 240 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NUXE Sun Face Cream Spf30 (50 ml)
-32%142 kr
Før 210 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Nuxe Sun Delicious Cream for Face SPF 30 - 50 ml
197 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Nuxe Sun Melting Sun Cream SPF30 Face 50 ml
205 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nuxe Face Delicious Cream High Protection SPF30, 50 ml. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nuxe Face Delicious Cream High Protection SPF30, 50 ml. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK96 kr145 krKøb
2Proshop DK101 kr140 krKøb
3CS MEGASTORE DK110 kr149 krKøb
4Ren-velvaereshop.dk138,95 kr138,95 krKøb
5Brandshop139 kr139 krKøb
6Bangerhead DK142 kr142 krKøb
7NordicFeel DK197 kr197 krKøb
8Lyko DK205 kr205 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nuxe Face Delicious Cream High Protection SPF30, 50 ml.

PriceData har fulgt prisen på Nuxe Face Delicious Cream High Protection SPF30, 50 ml. i 165 dage. Laveste pris i perioden er 85 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 134 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 101 kr.

Den nuværende pris på 96 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 19% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Nuxe Face Delicious Cream High Protection SPF30, 50 ml.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Nuxe Face Delicious Cream High Protection SPF30, 50 ml. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 202696 kr5 kr (5%)
14. maj 2026101 kr20 kr (17%)
13. maj 2026121 kr13 kr (10%)
12. maj 2026134 kr38 kr (40%)
10. maj 202696 kr8 kr (8%)
9. maj 2026104 kr25 kr (19%)
7. maj 2026129 kr11 kr (9%)
6. maj 2026118 kr4 kr (4%)
30. apr. 2026114 kr18 kr (19%)
11. apr. 202696 kr6 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret