Gå til hovedindhold

Nutty XL pendellampe Smoke/Black DESIGN BY US - Stue - Glas - Med én lyskilde

Design By UsLamperEAN: 5713874232402
Pris fra 4.053 krtil 5.790 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.737 kr (30% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.025 kr 17. maj

Sammenlign priser på Nutty XL pendellampe Smoke/Black DESIGN BY US - Stue - Glas - Med én lyskilde og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4053 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Nutty XL pendel, smoke/sort
-30%4.053 kr
Før 5.790 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Nutty XL pendel, smoke/sort billede

Produktinformation

Design By Us Nutty XL pendel, smoke/sort. Danske designklassikere har ofte et elegant, organisk design, og det er Nutty pendlen indbegrebet af. Inspirationen til pendlen er et agern, og det ses i Nuttys smukke form. Nutty pendlen findes med klar, brun og...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Design By Us
Kategori: Design By Us
Farve: Sort
EAN: 5713874232402
Varenr.: 23240
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nutty XL pendellampe Smoke/Black DESIGN BY US - Stue - Glas - Med én lyskilde
-7%5.380 kr
Før 5.790 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Nutty XL pendellampe Smoke/Black DESIGN BY US - Stue - Glas - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Nutty XL Pendel Smoke/Black er et overdådigt og elegant design, som utvivlsomt vil skabe blikfang og beundring i din indretning. Nutty pendlen fås i et hav af forskellige størrelser og farver, så du kan frit vælge den eller de modeller, som passer bedst til netop dit behov og din stil. Fælles for alle Nutty pendlerne er den unikke mundblæste glaslampeskærm, der er inspireret af den af naturen og mere specifik et agern. Udover en exceptionel flot mundblæst skærm, er lampen også udstyret med en lakeret metaldetalje, en flot tekstilledning samt moderne integreret LED lys, som også gør dette til en mere langtidsholdbar pendel. Du kan placere din Nutty pendel utallige steder i indretningen, hvor ved siden af sofagruppen, i det mørke hjørne eller over spisebordet blot er nogle af de oplagte placeringer. Her kan du både anvende en enkelt pendel for sig selv, men du kan også med fordel kombinere flere Nutty lamper sammen og skabe et dekorativt indretningselement.

Produktspecifikationer

Mærke: DESIGN BY US
Kategori: Pendler
Materiale: Glas
Artikel nr.: 23240
EAN: 5713874232402
Varenr.: 10028194
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Nutty Pendel XL Smoke Glass / Black Dome - Design By Us
5.790 kr
Til butik
Nutty Pendel XL Smoke Glass / Black Dome - Design By Us billede

Produktinformation

Design By Us har både produceret og designet Nutty Pendel XL. I dansk designtradition trækker man på naturen som inspiration, og her har de kigget på et agern. Nutty Pendel XL kan købes i en række forskellige farver. Den kan købes i denne smoke glass / b...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Design By Us
Kategori: Design By Us Pendler
Farve: Sort
EAN: 5713874232402
Varenr.: 23240

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nutty XL pendellampe Smoke/Black DESIGN BY US - Stue - Glas - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nutty XL pendellampe Smoke/Black DESIGN BY US - Stue - Glas - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk4.053 kr4.053 krKøb
2Lampemesteren DK5.380 kr5.380 krKøb
3Luxlight.dk5.790 kr5.790 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nutty XL pendellampe Smoke/Black DESIGN BY US - Stue - Glas - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Nutty XL pendellampe Smoke/Black DESIGN BY US - Stue - Glas - Med én lyskilde i 160 dage. Laveste pris i perioden er 4.025 kr (registreret d. 25. december 2025), højeste er 5.475 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.489 kr.

Den nuværende pris på 4.053 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 26% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Nutty XL pendellampe Smoke/Black DESIGN BY US - Stue - Glas - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Nutty XL pendellampe Smoke/Black DESIGN BY US - Stue - Glas - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20264.053 kr28 kr (1%)
17. maj 20264.025 kr1.450 kr (26%)
16. maj 20265.475 kr1.450 kr (36%)
3. maj 20264.025 kr1.290 kr (24%)
2. maj 20265.315 kr1.290 kr (32%)
21. apr. 20264.025 kr1.300 kr (24%)
19. apr. 20265.325 kr1.300 kr (32%)
6. feb. 20264.025 kr607 kr (13%)
5. feb. 20264.632 kr607 kr (15%)
27. dec. 20254.025 kr896,5 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret