Gå til hovedindhold

Nordtronic Rotary Dimmer Zigbee, LED drejelysdmper til LK FUGA, 150W, Philips Hue, Homey, hvid

NordtronicEludstyrZigbee 3.0 protokolSmart hjemmebelysningEAN: 5704629005839

Nordtronic Rotary Dimmer Zigbee med 5-150W LED bagkantsdæmpning til LK FUGA. Kompatibel med Homey og Philips Hue. 5 års garanti og memoryfunktion. Læs mere

Pris fra 299 krtil 525 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 226 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 269 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Nordtronic Rotary Dimmer Zigbee, LED drejelysdmper til LK FUGA, 150W, Philips Hue, Homey, hvid og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 299 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Nordtronic Rotary Dimmer Zigbee, LED drejelysdmper til LK FUGA, 150W, Philips Hue, Homey, hvid
299 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordtronic Zigbee lysdæmper, hvid
299 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordtronic Zigbee lysdæmper, hvid
309 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lysdæmper Rotary Dimmer - Zigbee, mat hvid
358,83 kr
Til butik
Gå til PlusLED.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Zigbee lysdæmper - Drejefunktion - 5-150W
359 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordtronic Zigbee lysdæmper, hvid
359 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordtronic Zigbee lysdæmper, hvid
369 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordtronic Zigbee lysdæmper, hvid
405 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Rotary Dimmer Zigbee, Mat Hvid
417,38 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Rotary dimmer zigbee, mat hvid
433,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Nordtronic Rotary Dimmer Zigbee, max 150w LED, mat hvid (passer til LK Fuga)
495 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Lysdæmper Rotary Dimmer Zigbee, mat hvid
525 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordtronic Rotary Dimmer Zigbee, LED drejelysdmper til LK FUGA, 150W, Philips Hue, Homey, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordtronic Rotary Dimmer Zigbee, LED drejelysdmper til LK FUGA, 150W, Philips Hue, Homey, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK299 kr299 krKøb
2Greenline299 kr299 krKøb
3LampeGuru.dk309 kr309 krKøb
4CS MEGASTORE DK358,83 kr397,83 krKøb
5PlusLED.dk359 kr359 krKøb
6LavprisEl359 kr359 krKøb
7BilligVVS DK369 kr369 krKøb
8LavprisVVS405 kr405 krKøb
9Billigelogvvs.dk417,38 kr417,38 krKøb
10MaintainIt433,75 kr433,75 krKøb
11Elvvs.dk495 kr495 krKøb
12vvsfittings.dk525 kr525 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nordtronic Rotary Dimmer Zigbee

Nordtronic

Nordtronic Rotary Dimmer Zigbee med 5-150W LED bagkantsdæmpning til LK FUGA. Kompatibel med Homey og Philips Hue. 5 års garanti og memoryfunktion.

• zigbee lysdæmper
• smart dimmer
• nordtronic dæmper
• rotary dimmer
• lk fuga lysdæmper
• philips hue kompatibel
• bagkant dæmper
• Smart hjemmebelysning
• Zigbee 3.0 protokol

Beskrivelse

Nordtronic Rotary Dimmer Zigbee er en avanceret smart lysdæmper designet til moderne danske hjem. Denne drejelysdæmper bruger den nyeste Zigbee 3.0-protokol og tilbyder præcis lysstyring fra 5W til 150W LED med bagkantsdæmpning. Den passer perfekt ind i det danske LK FUGA-system og har både drejeknap og input til fjedertryk 230VAC. Lysdæmperen har indbygget memoryfunktion, der husker dine indstillinger, og er kompatibel med universelle Zigbee gateways som Homey og Philips Hue. Med 5 års garanti og dansk 1M-system kompatibilitet er den den ideelle løsning til smart hjemmebelysning. Kompakte mål: 44x46,8x37mm, CE-certificeret og IP20-klassificering.

Specifikationer

mål:44x46.8x37mm
farve:Mat hvid
vægt:0.070kg
effekt:5-150W LED
system:Dansk 1M
garanti:5 år
protokol:Zigbee 3.0
ip_klasse:IP20
spænding:230V AC
materialer:Plast
certificering:CE
dæmpningstype:Bagkant
memoryfunktion:Ja
monteringssystem:LK FUGA kompatibel
installationstype:Indbygning

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Virker den med Philips Hue?

Ja, Nordtronic Rotary Dimmer Zigbee er fuldt kompatibel med Philips Hue Bridge og andre Zigbee 3.0 gateways som Homey.

Hvor mange spots kan den dæmpe?

Du kan tilslutte op til 30 lyskilder à 5W hver, da dæmperen kan håndtere op til 150W total belastning med minimum 5W.

Passer den til LK FUGA?

Ja, den er designet specifikt til det danske LK FUGA-system og det almindelige 1M-system med Torx 10 skruer til montering.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nordtronic Rotary Dimmer Zigbee, LED drejelysdmper til LK FUGA, 150W, Philips Hue, Homey, hvid

PriceData har fulgt prisen på Nordtronic Rotary Dimmer Zigbee, LED drejelysdmper til LK FUGA, 150W, Philips Hue, Homey, hvid i 182 dage. Laveste pris i perioden er 269 kr (registreret d. 10. marts 2026), højeste er 359 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 331 kr.

Den nuværende pris på 299 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Nordtronic Rotary Dimmer Zigbee, LED drejelysdmper til LK FUGA, 150W, Philips Hue, Homey, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Nordtronic Rotary Dimmer Zigbee, LED drejelysdmper til LK FUGA, 150W, Philips Hue, Homey, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026299 kr30 kr (11%)
30. apr. 2026269 kr90 kr (25%)
29. apr. 2026359 kr90 kr (33%)
21. apr. 2026269 kr78 kr (22%)
29. mar. 2026347 kr1 kr (0%)
28. mar. 2026348 kr1 kr (0%)
24. mar. 2026349 kr80 kr (30%)
15. mar. 2026269 kr80 kr (23%)
14. mar. 2026349 kr80 kr (30%)
10. mar. 2026269 kr80 kr (23%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret