Gå til hovedindhold

Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø35 cm

NordluxLamperKlassisk rispapir designHyggebelysningEAN: 5708715730001

Klassisk rispapir pendel fra Nordlux i hvid, 35 cm diameter. E27 sokkel, maks 60W. Skaber behageligt lys i alle rum. Leveres uden ophæng. Læs mere

Pris fra 25 krtil 44 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 19 kr (43% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø35 cm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 25 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø35 cm
25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø35 cm
27 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux rispapirlampe, Ø35 cm
27 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Nordlux Riso 35 - Pendel - Hvid
29 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø35 cm
29 kr
Til butik
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Riso rispapir pendel 35, hvid
-33%30 kr
Før 45 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux Rispapir 35 pendel, hvid
44 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø35 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø35 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl25 kr25 krKøb
2BilligVVS DK27 kr27 krKøb
3LampeGuru.dk27 kr27 krKøb
4Homeshop DK29 kr29 krKøb
5Greenline29 kr29 krKøb
6Lamper.dk30 kr30 krKøb
7Proshop DK44 kr83 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nordlux Rispapir 35 pendel, hvid

Nordlux

Klassisk rispapir pendel fra Nordlux i hvid, 35 cm diameter. E27 sokkel, maks 60W. Skaber behageligt lys i alle rum. Leveres uden ophæng.

• Hyggebelysning
• Klassisk rispapir design

Beskrivelse

Nordlux Rispapir 35 pendel er en tidløs klassiker med elegant rispapir i hvid, der skaber blødt og behageligt lys. Med sin enkle og stilrene udformning passer denne 35 cm pendel perfekt ind i moderne skandinavisk indretning. Lampeskærmen er fremstillet af højkvalitets rispapir, som giver et varmt og diffust lys, der er ideelt til hyggestemning. Pendlen er designet til E27 lyskilder med maksimal effekt på 60W og har IP20 klassificering til indendørs brug. Den er perfekt til ophæng over spisebord, i stue, soveværelse eller entre, hvor den tilføjer karakter og funktionalitet. Nordlux er kendt for dansk designtradition kombineret med høj kvalitet og funktionalitet.

Specifikationer

farve:Hvid
vægt:0.07 kg
højde:35 cm
sokkel:E27
fatning:Ekskl. ophæng
diameter:35 cm
max_watt:60W
ip_klasse:IP20
materiale:Rispapir
spænding:230V

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Medfølger der lyskilde og ophæng?

Nej, Nordlux Rispapir 35 pendel leveres uden lyskilde og ophæng. Du skal købe E27 lyskilde og ophæng separat.

Hvilken type lyskilde kan jeg bruge?

Du kan bruge alle E27 lyskilder op til maksimalt 60W. LED-pærer anbefales for energibesparelse og lang levetid.

Er lampeskærmen vaskbar?

Rispapir bør ikke vaskes med vand. Støvsug forsigtigt eller tør af med en tør klud for at fjerne støv og snavs.

Kan pendlen bruges i køkken eller badeværelse?

Med IP20 klassificering er lampen kun egnet til tørre indendørs områder som stue, soveværelse og entre. Ikke egnet til fugtige rum.

Hvor højt skal pendlen hænge?

Over spisebord: 60-70 cm fra bordplade. I andre rum: minimum 200 cm fra gulv for fri passage underneath.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø35 cm

PriceData har fulgt prisen på Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø35 cm i 180 dage. Laveste pris i perioden er 24 kr (registreret d. 7. januar 2026), højeste er 31 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 26 kr.

Den nuværende pris på 25 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø35 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø35 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202625 kr2 kr (7%)
30. maj 202627 kr2 kr (8%)
12. maj 202625 kr1 kr (4%)
11. maj 202626 kr1 kr (4%)
24. apr. 202625 kr1 kr (4%)
23. apr. 202626 kr1 kr (4%)
28. feb. 202625 kr1 kr (4%)
14. feb. 202624 kr1 kr (4%)
7. feb. 202625 kr6 kr (19%)
6. feb. 202631 kr6 kr (24%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret