Gå til hovedindhold

Nordlux Oja loftlampe 29 cm, Rund, IP20, 1600lm, Sort, 3-step dmp, 2700K

NordluxLoftslampebeslagEAN: 5704924009761
Pris fra 255 krtil 395 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 140 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 233 kr 30. mar.

Sammenlign priser på Nordlux Oja loftlampe 29 cm, Rund, IP20, 1600lm, Sort, 3-step dmp, 2700K og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 255 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordlux Oja plafond, 3-trins-dæmp, 2700K, sort, Ø29 cm
255 kr
Til butik
Nordlux Oja plafond, 3-trins-dæmp, 2700K, sort, Ø29 cm billede

Produktinformation

Oja er en universelt anvendelig ultraflad loftslampe med integreret LED- og Moodmaker™-funktionalitet, der giver dig mulighed for at dæmpe lyset i tre trin med din almindelige vægkontakt. Oja har et behageligt varmt-hvidt lys (2700K), smuk baggrunds

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Indendørslamper
Farve: black
Størrelse: Diameter 29.4 cm
EAN: 5704924009761
Varenr.: 4242009768
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Oja plafond, 3-trins-dæmp, 2700K, sort, Ø29 cm
269 kr
Til butik
Nordlux Oja plafond, 3-trins-dæmp, 2700K, sort, Ø29 cm billede

Produktinformation

"Ultra tynd plafond med indbygget dæmper Oja er en ultra tynd plafond med integreret LED og 3-trins Moodmaker SceneSelect. Når vi skriver ultra tynd, så er det faktisk fordi at den kun fremspringer 2,3 cm fra loftet. Den blender altså godt ind og er

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Lampetyper
Farve: black
Størrelse: Diameter 29.4 cm
EAN: 5704924009761
Varenr.: 4242009768
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Nordlux Oja loftlampe 29 cm, Rund, IP20, 1600lm, Sort, 3-step dmp, 2700K
275 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Oja plafond, 3-trins-dæmp, 2700K, sort, Ø29 cm
275 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Oja plafond, 3-trins-dæmp, 2700K, sort, Ø29 cm
289 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Oja 29 Loftlampe 2700K Step Dim Black Nordlux - Stue - Plastik
-25%316 kr
Før 420 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux Oja 29 IP20 2700K Step-Dim Loftlampe, Sort
368 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux Oja plafond, 3-trins-dæmp, 2700K, sort, Ø29 cm
395 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordlux Oja loftlampe 29 cm, Rund, IP20, 1600lm, Sort, 3-step dmp, 2700K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordlux Oja loftlampe 29 cm, Rund, IP20, 1600lm, Sort, 3-step dmp, 2700K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl255 kr255 krKøb
2LampeGuru.dk269 kr269 krKøb
3WATTOO.DK275 kr275 krKøb
4BilligVVS DK275 kr275 krKøb
5Greenline289 kr289 krKøb
6Lampemesteren DK316 kr345 krKøb
7Proshop DK368 kr407 krKøb
8LavprisVVS395 kr395 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nordlux Oja loftlampe 29 cm, Rund, IP20, 1600lm, Sort, 3-step dmp, 2700K

PriceData har fulgt prisen på Nordlux Oja loftlampe 29 cm, Rund, IP20, 1600lm, Sort, 3-step dmp, 2700K i 182 dage. Laveste pris i perioden er 230 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 310 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 276 kr.

Den nuværende pris på 255 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Nordlux Oja loftlampe 29 cm, Rund, IP20, 1600lm, Sort, 3-step dmp, 2700K. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Nordlux Oja loftlampe 29 cm, Rund, IP20, 1600lm, Sort, 3-step dmp, 2700K de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026255 kr14 kr (5%)
30. maj 2026269 kr14 kr (5%)
12. maj 2026255 kr14 kr (5%)
11. maj 2026269 kr14 kr (5%)
24. apr. 2026255 kr14 kr (5%)
23. apr. 2026269 kr14 kr (5%)
15. apr. 2026255 kr6 kr (2%)
9. apr. 2026249 kr16 kr (7%)
30. mar. 2026233 kr22 kr (9%)
18. mar. 2026255 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret