Gå til hovedindhold

Nordlux Dorado indbygningsspot 5,5W LED 2700K, 3-kit, dæmpbar, hvid

NordluxLamperEAN: 5701581471085
Pris fra 339 krtil 420 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 81 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 330 kr 3. maj

Sammenlign priser på Nordlux Dorado indbygningsspot 5,5W LED 2700K, 3-kit, dæmpbar, hvid og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 339 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordlux Dorado indbygningsspots, hvid, 3 stk
339 kr
Til butik
Nordlux Dorado indbygningsspots, hvid, 3 stk billede

Produktinformation

Klassisk indbygningsspot til badeværelse Dorado serien fra Nordlux består af enkle indbygningsspots, som man næsten ikke lægger mærke til. De kan med fordel placeres i våde områder som badeværelse eller kælder. Indbygningsspottet har integreret LED 345lm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Spots
Farve: white
Størrelse: diameter 85 mm, height 36 mm, cut-out 72 mm
EAN: 5701581471085
Varenr.: 4242471082
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Dorado indbygningsspot, hvid, 3 stk
359 kr
Til butik
Nordlux Dorado indbygningsspot, hvid, 3 stk billede

Produktinformation

Nordlux Dorado dæmpbar indbygningsspot/h2> Brug for spots til badeværelset? Med Dorado 2700K dæmpbare spots fra Nordlux vil du få en behagelig belysning på badeværelset. Sættet består af 3 forsænkede spots med integreret, dæmpbar LED. IP'en er på 65,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Spots
Farve: white
Størrelse: diameter 85 mm, height 36 mm, cut-out 72 mm
EAN: 5701581471085
Varenr.: 4242471082
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux Dorado indbygningsspots, hvid, 3 stk
359 kr
Til butik
Nordlux Dorado indbygningsspots, hvid, 3 stk billede

Produktinformation

Klassisk indbygningsspot til badeværelse Nordlux er et dansk firma, der er blandt nordens førende inden for belysning. De har deres primære fokus på at producere lamper, der er funktionelle samt udført i et flot design til en fornuftig pris.Dorado serien...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Belysning
Farve: white
Størrelse: diameter 85 mm, height 36 mm, cut-out 72 mm
EAN: 5701581471085
Varenr.: 4242471082
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Dorado indbygningsspots, hvid, 3 stk
385 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Dorado indbygningsspots, hvid, 3 stk
389 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux Dorado indbygningsspot 5,5W LED 2700K, 3-kit, dæmpbar, hvid
411 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Dorado 3-kit indbygningsspot dmpbar, IP65, 2700K, hvid - Nordlux
420 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordlux Dorado indbygningsspot 5,5W LED 2700K, 3-kit, dæmpbar, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordlux Dorado indbygningsspot 5,5W LED 2700K, 3-kit, dæmpbar, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl339 kr339 krKøb
2LampeGuru.dk359 kr359 krKøb
3LavprisVVS359 kr359 krKøb
4BilligVVS DK385 kr385 krKøb
5Greenline389 kr389 krKøb
6Proshop DK411 kr450 krKøb
7WATTOO.DK420 kr420 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nordlux Dorado indbygningsspot 5,5W LED 2700K, 3-kit, dæmpbar, hvid

PriceData har fulgt prisen på Nordlux Dorado indbygningsspot 5,5W LED 2700K, 3-kit, dæmpbar, hvid i 182 dage. Laveste pris i perioden er 330 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 385 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 360 kr.

Den nuværende pris på 339 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Nordlux Dorado indbygningsspot 5,5W LED 2700K, 3-kit, dæmpbar, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Nordlux Dorado indbygningsspot 5,5W LED 2700K, 3-kit, dæmpbar, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026339 kr20 kr (6%)
30. maj 2026359 kr20 kr (6%)
12. maj 2026339 kr20 kr (6%)
11. maj 2026359 kr20 kr (6%)
4. maj 2026339 kr9 kr (3%)
3. maj 2026330 kr29 kr (8%)
18. mar. 2026359 kr25 kr (7%)
10. mar. 2026384 kr22 kr (6%)
8. mar. 2026362 kr32 kr (10%)
2. mar. 2026330 kr32 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret