Gå til hovedindhold

Nobø elradiator 1000W 230V (HxBxD) 400x725x90mm, Front NFK4N 10

NobøEludstyrFrontudslip designHjemmeopvarmningEAN: 7030690104453

Nobø El-Varmepanel NFK4N 1000W med frontudslip og moderne design. Ideel til vådrum med lav overfladetemperatur og præcis temperaturstyring. Læs mere

Pris fra 1.049 krtil 1.499 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 450 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 956 kr 24. mar.

Sammenlign priser på Nobø elradiator 1000W 230V (HxBxD) 400x725x90mm, Front NFK4N 10 og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1049 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NOBØ El-varmepanel Front 40 cm 1000W 230V, Hvid
1.049 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nobø el-radiator NFK4N frontvarme 230V/1000W, hvid, 15 m²
1.065 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Nobø varmepanel 1000W 230V uden termostat
1.082,91 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Nobø varmepanel 1000W 230V uden termostat
1.082,91 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Nobø elradiator 1000W 230V (HxBxD) 400x725x90mm, Front NFK4N 10
1.120 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
El-varmepanel nfk4n 10 1000w 230v
1.165 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nobø el-radiator NFK4N frontvarme 230V/1000W, hvid, 15 m²
1.199 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
El-varmepanel Front NFK4N 10 1000W 230-240V D
1.215,24 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nobø el-radiator NFK4N frontvarme 230V/1000W, hvid, 15 m²
1.399 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nobø el-radiator NFK4N frontvarme 230V/1000W, hvid, 15 m²
1.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nobø elradiator 1000W 230V (HxBxD) 400x725x90mm, Front NFK4N 10 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nobø elradiator 1000W 230V (HxBxD) 400x725x90mm, Front NFK4N 10 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.049 kr1.049 krKøb
2LavprisEl1.065 kr1.065 krKøb
3EL-GROSSISTEN1.082,91 kr1.082,91 krKøb
4EL-NETSALG1.082,91 kr1.082,91 krKøb
5Elvvs.dk1.120 kr1.120 krKøb
6MaintainIt1.165 kr1.165 krKøb
7Greenline1.199 kr1.199 krKøb
8CS MEGASTORE DK1.215,24 kr1.215,24 krKøb
9CompletVVS1.399 kr1.399 krKøb
10BilligVVS DK1.499 kr1.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nobø El-Varmepanel NFK4N 10 1000W

Nobø

Nobø El-Varmepanel NFK4N 1000W med frontudslip og moderne design. Ideel til vådrum med lav overfladetemperatur og præcis temperaturstyring.

• elradiator
• varmepanel
• elvarme
• noboe radiator
• frontudslip
• vådrum elvarme
• Hjemmeopvarmning
• Frontudslip design

Beskrivelse

Nobø El-Varmepanel NFK4N 10 er en moderne elradiator med frontudslip, der kombinerer elegant design med energieffektiv ydeevne. Denne 1000W varmepanel er perfekt til opvarmning af rum på op til 15 m² og kan anvendes i vådrum som badeværelser. Med markedets laveste standby-effekt på under 0,5W og præcis temperaturstyring sikrer den optimal komfort og lave driftsomkostninger. Panelet har glatte, afrundede kanter og lav overfladetemperatur, hvilket gør den sikker for familier med børn. Leveres uden termostat som skal bestilles separat.

Specifikationer

areal:15 m²
farve:hvid
vægt:5 kg
effekt:1000W
garanti:5 år
vådrum:ja
ip_klasse:24
materiale:stål
spænding:230V
app_styret:ja
størrelse:400 x 725 x 90 mm
standby_effekt:under 0,5W
isolationsklasse:II

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan radiatoren anvendes i vådrum?

Ja, Nobø NFK4N er godkendt til vådrum med IP24-klassificering og kan sikkert installeres i badeværelser.

Leveres der termostat med?

Nej, alle Nobø paneler leveres uden termostat. Termostat skal bestilles separat, f.eks. NCU-2Te eller Hub-styring.

Hvor meget strøm bruger den på standby?

Nobø NFK4N har markedets laveste standby-effekt på under 0,5W, hvilket sikrer minimal strømforbrug når den ikke varmer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nobø elradiator 1000W 230V (HxBxD) 400x725x90mm, Front NFK4N 10

PriceData har fulgt prisen på Nobø elradiator 1000W 230V (HxBxD) 400x725x90mm, Front NFK4N 10 i 164 dage. Laveste pris i perioden er 956 kr (registreret d. 24. marts 2026), højeste er 1.050 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.013 kr.

Den nuværende pris på 1.049 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Nobø elradiator 1000W 230V (HxBxD) 400x725x90mm, Front NFK4N 10. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Nobø elradiator 1000W 230V (HxBxD) 400x725x90mm, Front NFK4N 10 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20261.049 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.048 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.049 kr1 kr (0%)
8. maj 20261.048 kr1 kr (0%)
7. maj 20261.049 kr4 kr (0%)
30. apr. 20261.045 kr3 kr (0%)
29. apr. 20261.048 kr3 kr (0%)
2. apr. 20261.045 kr89 kr (9%)
24. mar. 2026956 kr5 kr (1%)
23. mar. 2026961 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret