Gå til hovedindhold

Nobø Varmepanel Frontudslip NFK4N 750W 230-240V UDEN termostat - HUSK tilvalg af NCU-2Te eller Nobø termostat til styring via Hub.

NobøEludstyrEnergieffektiv frontudslipHjemmevarme og komfortEAN: 7030690104446

Nobø el-varmepanel med frontudslip og 750W effekt. Energieffektiv opvarmning til 11m² med lav overfladetemperatur og under 0,5W standby-forbrug. Læs mere

Pris fra 952 krtil 1.696 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 744 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 920 kr 17. mar.

Sammenlign priser på Nobø Varmepanel Frontudslip NFK4N 750W 230-240V UDEN termostat - HUSK tilvalg af NCU-2Te eller Nobø termostat til styring via Hub. og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 952 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NOBØ El-varmepanel Front 40 cm 750W 230V, Hvid
952 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nobø el-radiator NFK4N frontvarme 230V/750W, hvid, 11 m²
-16%1.009 kr
Før 1.205 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Nob elradiator Front hj (NFK4N), hj model, 750W - 230V
1.025 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nobø el-radiator NFK4N frontvarme 230V/750W, hvid, 11 m²
1.025 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Nobø varmepanel 750W 230V uden termostat
1.058,84 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Nobø elradiator 750W 230V (HxBxD) 400x625x90mm, Front NFK4N 07
1.094 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nobø el-radiator NFK4N frontvarme 230V/750W, hvid, 11 m²
1.099 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
El-varmepanel nfk4n 07 750w 230v
1.140 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nobø el-radiator NFK4N frontvarme 230V/750W, hvid, 11 m²
1.189 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
El-varmepanel Front NFK4N 07 750W 230-240V D
1.696 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nobø Varmepanel Frontudslip NFK4N 750W 230-240V UDEN termostat - HUSK tilvalg af NCU-2Te eller Nobø termostat til styring via Hub. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nobø Varmepanel Frontudslip NFK4N 750W 230-240V UDEN termostat - HUSK tilvalg af NCU-2Te eller Nobø termostat til styring via Hub. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK952 kr991 krKøb
2LavprisVVS1.009 kr1.009 krKøb
3WATTOO.DK1.025 kr1.025 krKøb
4LavprisEl1.025 kr1.025 krKøb
5EL-NETSALG1.058,84 kr1.058,84 krKøb
6Elvvs.dk1.094 kr1.094 krKøb
7Greenline1.099 kr1.099 krKøb
8MaintainIt1.140 kr1.140 krKøb
9BilligVVS DK1.189 kr1.189 krKøb
10CS MEGASTORE DK1.696 kr1.696 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nobø El-Varmepanel NFK4N 07 750W

Nobø

Nobø el-varmepanel med frontudslip og 750W effekt. Energieffektiv opvarmning til 11m² med lav overfladetemperatur og under 0,5W standby-forbrug.

• elradiator
• el-varmepanel
• nobø radiator
• frontudslip
• elektrisk varme
• varmepanel
• Hjemmevarme og komfort
• Energieffektiv frontudslip

Beskrivelse

Nobø El-Varmepanel NFK4N 07 er en moderne elradiator med 750W effekt, designet til frontudslip for optimal varmefordeling. Denne energieffektive varmepanel kan opvarme op til 11 kvadratmeter og er ideel til både stue, soveværelse og vådrum som badeværelser. Med sin lave overfladetemperatur er den sikker for børn og kæledyr, mens det præcise termostatsystem sikrer konstant komfort. Panelet har markedets laveste standby-forbrug på under 0,5 watt og kan styres via app eller lokalt termostat. Nobø Front-serien kombinerer skandinavisk design med avanceret varmeteknologi og er del af Nobø Concept-systemet for smart hjemmeopvarmning. Leverandør leverer uden termostat, som skal bestilles separat for optimal funktionalitet.

Specifikationer

areal:11 m²
farve:Hvid
serie:NFK4N
vægt:4.7 kg
effekt:750W
garanti:5 år
vådrum:Ja
ip_klasse:IP24
materiale:Stål
spænding:230V
dimensioner:400x625x90mm
standby_forbrug:<0.5W
isolationsklasse:II

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan radiatoren bruges i badeværelset?

Ja, Nobø NFK4N er godkendt til vådrum med IP24-klassificering og kan sikkert installeres i badeværelser.

Hvor meget strøm bruger den på standby?

Radiatoren har markedets laveste standby-forbrug på under 0,5 watt, hvilket gør den meget energieffektiv.

Følger der termostat med?

Nej, alle Nobø paneler leveres uden termostat. Du skal bestille NCU-2Te termostat eller Nobø Hub-styring separat.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nobø Varmepanel Frontudslip NFK4N 750W 230-240V UDEN termostat - HUSK tilvalg af NCU-2Te eller Nobø termostat til styring via Hub.

PriceData har fulgt prisen på Nobø Varmepanel Frontudslip NFK4N 750W 230-240V UDEN termostat - HUSK tilvalg af NCU-2Te eller Nobø termostat til styring via Hub. i 181 dage. Laveste pris i perioden er 920 kr (registreret d. 17. marts 2026), højeste er 989 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 945 kr.

Den nuværende pris på 952 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Nobø Varmepanel Frontudslip NFK4N 750W 230-240V UDEN termostat - HUSK tilvalg af NCU-2Te eller Nobø termostat til styring via Hub.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Nobø Varmepanel Frontudslip NFK4N 750W 230-240V UDEN termostat - HUSK tilvalg af NCU-2Te eller Nobø termostat til styring via Hub. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 2026952 kr9 kr (1%)
9. apr. 2026943 kr1 kr (0%)
26. mar. 2026942 kr8 kr (1%)
19. mar. 2026950 kr30 kr (3%)
17. mar. 2026920 kr5 kr (1%)
16. mar. 2026925 kr5 kr (1%)
15. mar. 2026930 kr5 kr (1%)
14. mar. 2026935 kr5 kr (1%)
13. mar. 2026940 kr10 kr (1%)
23. feb. 2026950 kr19 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret