Gå til hovedindhold

NKT Installationskabel, Halogenfri, 5G1,5 mm² NOIKLX 90° Dca, Lysegrå, 300/500V, Ring 100 m, Kabeldiameter 11 mm - (100 meter)

NKTEludstyrEAN: 5907802050484
Pris fra 36,25 krtil 5.076 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 5.039,75 kr (99% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 27,74 kr 9. maj

Sammenlign priser på NKT Installationskabel, Halogenfri, 5G1,5 mm² NOIKLX 90° Dca, Lysegrå, 300/500V, Ring 100 m, Kabeldiameter 11 mm - (100 meter) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 36.25 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Kabel 5g1,5 noiklx 90 dca lysegrå rg100
36,25 kr
Til butik
Kabel 5g1,5 noiklx 90 dca lysegrå rg100 billede

Produktinformation

Anvendelse: Let installationskabel til fast installation, hvor der stilles krav til anvendelse af et miljørigtigt halogenfrit kabel. Til installation i tørre og våde rum, udendørs i fri luft eller i jorden. Kan indmures og indstøbes direkte. Uegnet til in...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NKT
Kategori: kabel til fast installation
EAN: 5907802050484
Varenr.: 3033878086
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
NKT NOIKLX 90 Dca, 5G1,5 Installationskabel, Lysegrå, Rg 100
55 kr
Til butik
NKT NOIKLX 90 Dca, 5G1,5 Installationskabel, Lysegrå, Rg 100 billede

Produktinformation

Anvendelse:NOIKLX 90 Dca er registreret i databasen for byggeprodukter, som kan anvendes i Svanemærket byggeri. Let installationskabel til fast installation, hvor der stilles krav til anvendelse af et miljørigtigt halogenfrit kabel. Til installation i tør...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: vvs
EAN: 5907802050484
Varenr.: 3033878086
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
100 meter NKT Noiklx installationskabel, 5G1,5 m²
2.999 kr
Til butik
100 meter NKT Noiklx installationskabel, 5G1,5 m² billede

Produktinformation

Installationskabel til sikker og fleksibel elinstallation Skal du bruge et installationskabel, der giver dig tryghed og fleksibilitet i både boligen og sommerhuset? Med dette halogenfri installationskabel fra NKT får du en løsning, der er udviklet til fas...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NKT
Kategori: Kabler
Farve: light grey
Størrelse: 100m
EAN: 5907802050484
Varenr.: 3033878086
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
100 meter NKT Noiklx installationskabel, 5x1,5 m²
3.299 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
100 meter NKT Noiklx installationskabel, 5x1,5 m²
3.299 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
100 meter NKT Noiklx installationskabel, 5x1,5 m ²
3.399 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
100 meter NKT Noiklx installationskabel, 5x1,5 m²
3.599 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NKT NOIKLX 90 Dca, 5G1,5 - Installationskabel, Lysegrå, Rg 100 - (100 meter)
5.076 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NKT Installationskabel, Halogenfri, 5G1,5 mm² NOIKLX 90° Dca, Lysegrå, 300/500V, Ring 100 m, Kabeldiameter 11 mm - (100 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NKT Installationskabel, Halogenfri, 5G1,5 mm² NOIKLX 90° Dca, Lysegrå, 300/500V, Ring 100 m, Kabeldiameter 11 mm - (100 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1MaintainIt36,25 kr36,25 krKøb
2vvsfittings.dk55 kr55 krKøb
3Greenline2.999 kr2.999 krKøb
4BilligVVS DK3.299 kr3.299 krKøb
5LavprisVVS3.299 kr3.299 krKøb
6LampeGuru.dk3.399 kr3.399 krKøb
7LavprisEl3.599 kr3.599 krKøb
8CS MEGASTORE DK5.076 kr5.275 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NKT Installationskabel, Halogenfri, 5G1,5 mm² NOIKLX 90° Dca, Lysegrå, 300/500V, Ring 100 m, Kabeldiameter 11 mm - (100 meter)

PriceData har fulgt prisen på NKT Installationskabel, Halogenfri, 5G1,5 mm² NOIKLX 90° Dca, Lysegrå, 300/500V, Ring 100 m, Kabeldiameter 11 mm - (100 meter) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 27,74 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 2.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 431 kr.

Den nuværende pris på 36,25 kr er 92% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 31% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for NKT Installationskabel, Halogenfri, 5G1,5 mm² NOIKLX 90° Dca, Lysegrå, 300/500V, Ring 100 m, Kabeldiameter 11 mm - (100 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for NKT Installationskabel, Halogenfri, 5G1,5 mm² NOIKLX 90° Dca, Lysegrå, 300/500V, Ring 100 m, Kabeldiameter 11 mm - (100 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 202636,25 kr13,72 kr (27%)
10. maj 202649,97 kr22,23 kr (80%)
9. maj 202627,74 kr8,51 kr (23%)
21. apr. 202636,25 kr8,54 kr (19%)
19. apr. 202644,79 kr10,21 kr (19%)
18. apr. 202655 kr18,75 kr (52%)
4. apr. 202636,25 kr8,54 kr (19%)
3. apr. 202644,79 kr8,54 kr (24%)
29. mar. 202636,25 kr8,54 kr (19%)
27. mar. 202644,79 kr8,54 kr (24%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret