Gå til hovedindhold

Nito Overgangsstykke med 1/2" udvendig RG og M24x1" udvendig gevind

NitoSanitetPræcis gevindtilslutningVVS installation og rørarbejdeEAN: 5702215373089

NITO overgangsstykke til tilslutning af 1/2" rørgevind til M24x1 gevind. Kvalitets VVS-fitting til professionel installation. Hurtig levering. Læs mere

Pris fra 20 krtil 26,34 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 6,34 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 18,95 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Nito Overgangsstykke med 1/2" udvendig RG og M24x1" udvendig gevind og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 20 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Overgangsstykke udvendig 1/2" - udvendig M24 gevind
20 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Overgang m/1/2"udv.RG & M24 udv.RG
-47%20,53 kr
Før 38,44 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nito Overgangsstykke med 1/2" udvendig RG og M24x1" udvendig gevind
21 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Overgangsstykke 1/2 Udv. M24X1 Udv
23,28 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Overgangsstykke 1/2 udv. m24x1 udv
23,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Overgangsstykke udvendig 1/2" - udvendig M24 gevind
24 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Overgang nippel/nippel 1/2"-24 mm x 1 udvendig
25,19 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Overgangsstykke udvendig 1/2" - udvendig M24 gevind
26 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NITO Overgangsstykke med 1/2 udvendig RG og M24x1 udvendig gevind
26,34 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nito Overgangsstykke med 1/2" udvendig RG og M24x1" udvendig gevind koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nito Overgangsstykke med 1/2" udvendig RG og M24x1" udvendig gevind koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS20 kr20 krKøb
2Globaltools.dk20,53 kr20,53 krKøb
3Proshop DK21 kr60 krKøb
4Billigelogvvs.dk23,28 kr23,28 krKøb
5MaintainIt23,75 kr23,75 krKøb
6BilligVVS DK24 kr24 krKøb
7EL-GROSSISTEN25,19 kr25,19 krKøb
8CompletVVS26 kr26 krKøb
9CS MEGASTORE DK26,34 kr65,34 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

NITO Overgangsstykke 1/2" RG til M24x1 gevind

Nito

NITO overgangsstykke til tilslutning af 1/2" rørgevind til M24x1 gevind. Kvalitets VVS-fitting til professionel installation. Hurtig levering.

• VVS fitting
• rørgevind adapter
• overgangsstykke
• M24 gevind
• 1/2 tommer gevind
• VVS installation og rørarbejde
• Præcis gevindtilslutning

Beskrivelse

Dette NITO overgangsstykke er designet til sikker tilslutning mellem 1/2" udvendig rørgevind og M24x1 udvendig gevind. Fremstillet af holdbart materiale sikrer det tæt forbindelse og lang levetid. Overgangsstykket er ideelt til VVS-installationer hvor forskellige gevinddimensioner skal forbindes professionelt. Med sin præcise konstruktion og kvalitetsmaterialer giver det pålidelig funktion i både private og kommercielle installationer gennem mange år. Produktet er testet efter danske og europæiske standarder for VVS-komponenter og sikrer optimal ydeevne. Perfekt til professionelle VVS-teknikere og gør-det-selv entusiaster som ønsker kvalitet og pålidelighed i deres projekter.

Specifikationer

Materiale:Messing/metal
Anvendelse:VVS installation
Produkttype:Overgangsstykke
Gevindtype 1:1/2" udvendig rørgevind
Gevindtype 2:M24x1 udvendig gevind

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke gevinddimensioner forbinder dette overgangsstykke?

Dette overgangsstykke forbinder 1/2" udvendig rørgevind til M24x1 udvendig gevind, hvilket gør det ideelt til tilslutning af komponenter med forskellige gevindstandarder.

Er overgangsstykket egnet til drikkevand?

Ja, NITO overgangsstykker er fremstillet af godkendte materialer og er egnede til drikkevandssystemer når de installeres korrekt.

Hvordan installeres dette overgangsstykke?

Overgangsstykket skrues fast ved håndkraft og færdiggøres med passende værktøj. Anvend gerne tætningsbånd eller pakning for optimal tæthed.

Kan overgangsstykket anvendes til både koldt og varmt vand?

Ja, NITO overgangsstykker er designet til både koldt og varmt vand i normale VVS-installationer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nito Overgangsstykke med 1/2" udvendig RG og M24x1" udvendig gevind

PriceData har fulgt prisen på Nito Overgangsstykke med 1/2" udvendig RG og M24x1" udvendig gevind i 181 dage. Laveste pris i perioden er 18 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 20,53 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 19 kr.

Den nuværende pris på 20 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Nito Overgangsstykke med 1/2" udvendig RG og M24x1" udvendig gevind. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Nito Overgangsstykke med 1/2" udvendig RG og M24x1" udvendig gevind de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 202620 kr
24. maj 202620,53 kr
17. maj 202620 kr
16. maj 202620,53 kr
12. maj 202620 kr
11. maj 202620,53 kr
27. apr. 202620 kr1,05 kr (6%)
18. apr. 202618,95 kr1,05 kr (5%)
17. apr. 202620 kr1,05 kr (6%)
27. mar. 202618,95 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret