Gå til hovedindhold

Nintendo Amiibo Figurine Peach (Super Mario Bros. Collection)

Pris fra 100 krtil 139,95 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 39,95 kr (29% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 99 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Nintendo Amiibo Figurine Peach (Super Mario Bros. Collection) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 100 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nintendo Amiibo Peach (Super Mario Collection)
-15%100 kr
Før 117 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Nintendo Amiibo Peach (Super Mario Collection) billede

Produktinformation

Nintendo Amiibo-figurer er små, detaljerede samlerfigurer baseret på karakterer fra Nintendos mest populære spilserier som Super Mario, The Legend of Zelda, Animal Crossing, Splatoon og mange flere. Hver figur har en indbygget NFC-chip i bunden, som gør det muligt at interagere med kompatible spil på blandt andet Nintendo Switch, Wii U og New Nintendo 3DS. Når man scanner en Amiibo med sin konsol, kan det give adgang til ekstra indhold i spil - det kan være alt fra bonusgenstande, eksklusive kostumer, nye spilfunktioner eller endda muligheden for at gemme og træne en AI-styret figur. Funktionerne varierer afhængigt af spillet. Amiibo-figurer appellerer både til gamere og samlere, da de kombinerer fysisk legetøj med digital funktionalitet. De er populære både som dekorative genstande og som en del af spiloplevelsen.

Produktspecifikationer

Mærke: Nintendo
Kategori: Spil tilbehoer
Artikel nr.: 0045496352783
EAN: 0045496352783
Varenr.: 2474843
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nintendo AMIIBO: Super Mario Collection - Peach (Multi)
121 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Nintendo Amiibo Figurine Peach (Super Mario Bros. Collection)
125 kr
Til butik
Nintendo Amiibo Figurine Peach (Super Mario Bros. Collection) billede

Produktinformation

Velkendte Nintendo figurer kan nu komme til live på mange forskellige måder, med den nye amiibo figur! Det er ineraktive figurer, der har evnen til at kommunikere med specielle spil med amiibo kompatibilitet ved blot at røre Wii U gamepad. amiibo can kommunikere med spil der har amiibo kompatibilitet, hvor data til fra figuren læses og gemmes. I Super Smash Bros Wii U kan spilleren spille med eller mod sin amiibo figur, mens figuren stiger i niveau i processen. Figuren kan tage med til en anden Wii U maskine og vises frem, med samme niveau og erfaring, som du har opnået på din egen maskine!, Forskellige amiibo kompatible benytter sig af figurerne på forskellige måder. Super Smash Bros til Wii U vil være det første spil til at bruge amiibo. Spil som Mario Party 10, Mario Kart 8, Captain Toad: Treasure Tracker og Yoshi's Woolly World forventes også at understøtte amiibo. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Nintendo
Kategori: Tilbehør
EAN: 0045496352783
Varenr.: C87995
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Nintendo Amiibo Figur - Peach
139,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nintendo Amiibo Figurine Peach (Super Mario Bros. Collection) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nintendo Amiibo Figurine Peach (Super Mario Bros. Collection) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK100 kr139 krKøb
2CS MEGASTORE DK121 kr160 krKøb
3Teknikproffset DK125 kr174 krKøb
4Gucca.dk139,95 kr139,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nintendo Amiibo Figurine Peach (Super Mario Bros. Collection)

PriceData har fulgt prisen på Nintendo Amiibo Figurine Peach (Super Mario Bros. Collection) i 178 dage. Laveste pris i perioden er 99 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 117 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 108 kr.

Den nuværende pris på 100 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 16 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Nintendo Amiibo Figurine Peach (Super Mario Bros. Collection). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Nintendo Amiibo Figurine Peach (Super Mario Bros. Collection) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. apr. 2026100 kr1 kr (1%)
11. apr. 202699 kr2 kr (2%)
10. apr. 2026101 kr1 kr (1%)
9. apr. 2026102 kr1 kr (1%)
8. apr. 2026103 kr1 kr (1%)
7. apr. 2026104 kr1 kr (1%)
6. apr. 2026105 kr1 kr (1%)
5. apr. 2026106 kr1 kr (1%)
4. apr. 2026107 kr1 kr (1%)
3. apr. 2026108 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret