Gå til hovedindhold

Nikon Z MC 105mm f/2.8 VR S, Makrolinse, 16/11, Billedstabilisator, Nikon Z, Autofokus

NikonKameraobjektiverEAN: 4960759904850
Pris fra 6.590 krtil 9.411 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 2.821 kr (30% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Nikon Z MC 105mm f/2.8 VR S, Makrolinse, 16/11, Billedstabilisator, Nikon Z, Autofokus og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6590 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nikon NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S
6.590 kr
Til butik
Nikon NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S billede

Produktinformation

Macro lens, 105 mm, f/2.8 VR S, Nikon Z, for Nikon Z 5, Z 6II, Z 7II, Z fc, Z50, Z6, Z7, Z7 II

Produktspecifikationer

Mærke: Nikon
Kategori: Objektiv
Artikel nr.: JMA602DA
EAN: 4960759904850
Varenr.: 3005094
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nikon Z MC 105mm f/2.8 VR S, Makrolinse, 16/11, Billedstabilisator, Nikon Z, Autofokus
8.494 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Nikon Nikkor Z Mc 105 Mm F/2.8 Vr S
-0%9.411 kr
Før 9.411,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nikon Z MC 105mm f/2.8 VR S, Makrolinse, 16/11, Billedstabilisator, Nikon Z, Autofokus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nikon Z MC 105mm f/2.8 VR S, Makrolinse, 16/11, Billedstabilisator, Nikon Z, Autofokus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK6.590 kr6.590 krKøb
2CS MEGASTORE DK8.494 kr8.494 krKøb
3Dustin DK9.411 kr9.497,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nikon Z MC 105mm f/2.8 VR S, Makrolinse, 16/11, Billedstabilisator, Nikon Z, Autofokus

PriceData har fulgt prisen på Nikon Z MC 105mm f/2.8 VR S, Makrolinse, 16/11, Billedstabilisator, Nikon Z, Autofokus i 127 dage. Laveste pris i perioden er 6.590 kr (registreret d. 1. maj 2026), højeste er 8.104 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.612 kr.

Den nuværende pris på 6.590 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 5 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Nikon Z MC 105mm f/2.8 VR S, Makrolinse, 16/11, Billedstabilisator, Nikon Z, Autofokus. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Nikon Z MC 105mm f/2.8 VR S, Makrolinse, 16/11, Billedstabilisator, Nikon Z, Autofokus de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. maj 20266.590 kr1.038 kr (14%)
30. apr. 20267.628 kr476 kr (6%)
2. apr. 20268.104 kr710 kr (10%)
1. apr. 20267.394 kr604 kr (9%)
28. feb. 20266.790 kr1.300 kr (16%)
26. feb. 20268.090 kr376 kr (5%)
25. feb. 20267.714 kr376 kr (5%)
29. jan. 20268.090 kr14 kr (0%)
28. jan. 20268.104 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret