Gå til hovedindhold

NIKO IR-fjernbetjening til 41-75X/76X/78X DALI

NikoBevægelsessensorerDALI-kompatibelProfessionel belysningsstyringEAN: 5703102208927

NIKO IR-fjernbetjening til DALI belysningssystemer med 3 meter rækkevidde. Kompatibel med 41-75X/76X/78X modeller og batteridrevet design. Læs mere

Pris fra 219 krtil 375 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 156 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 121,89 kr 7. maj

Sammenlign priser på NIKO IR-fjernbetjening til 41-75X/76X/78X DALI og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 219 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NIKO IR-fjernbetjening til 41-75X/76X/78X DALI
219 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Brugerfjernbet. 41-75x/76x/78x
223 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Servodan IR-fjernbetjening 41-75X/76X/78X
229 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Servodan IR-fjernbetjening for 41-75X/76X/78X
229 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
IR-FJERNBETJENING 41-75X/76X/78X
233,4 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
IR-fjernbetjening til 75x/76x/78x Dali
237 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Ir-Fjernbetjening 41-75X/76X/78X
248,25 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ir-fjernbetjening 41-75x/76x/78x
255 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Niko-Servodan IR-fjernbetjening 41-75X/76X/78X
268 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Niko Servodan IR-fjernbetjening 41-75X/76X/78X
369 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Niko Servodan DALI IR-fjernbetjening
375 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NIKO IR-fjernbetjening til 41-75X/76X/78X DALI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NIKO IR-fjernbetjening til 41-75X/76X/78X DALI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK219 kr258 krKøb
2Elvvs.dk223 kr223 krKøb
3Greenline229 kr229 krKøb
4LavprisVærktøj229 kr229 krKøb
5EL-GROSSISTEN233,4 kr233,4 krKøb
6WATTOO.DK237 kr237 krKøb
7Billigelogvvs.dk248,25 kr248,25 krKøb
8MaintainIt255 kr255 krKøb
9Proshop DK268 kr307 krKøb
10BilligVVS DK369 kr369 krKøb
11LavprisVVS375 kr375 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

NIKO IR-fjernbetjening til 41-75X/76X/78X DALI

Niko

NIKO IR-fjernbetjening til DALI belysningssystemer med 3 meter rækkevidde. Kompatibel med 41-75X/76X/78X modeller og batteridrevet design.

• dali fjernbetjening
• niko belysning
• ir fjernbetjening
• belysningsstyring
• smart belysning
• Professionel belysningsstyring
• DALI-kompatibel

Beskrivelse

NIKO IR-fjernbetjening til 41-75X/76X/78X DALI er en professionel trådløs fjernbetjening designet til intelligent belysningsstyring. Fjernbetjeningen fungerer med DALI-protokollen og giver nem kontrol over kompatible belysningssystemer op til 3 meters afstand. Produktet er batteridrevet med 3V forsyning og kræver minimal vedligeholdelse. Den er specielt udviklet til brug med NIKO's 41-75X, 76X og 78X serie af DALI-kompatible lysregulatorer og kontakter. Fjernbetjeningen er ideel til professionelle installationer hvor trådløs kontrol af belysning er ønsket, såsom kontorbygninger, institutioner eller moderne private boliger med intelligent belysningsstyring. Den kompakte størrelse gør den nem at håndtere og opbevare.

Specifikationer

type:IR fjernbetjening
protokol:DALI
anvendelse:Belysningsstyring
rækkevidde:3 meter
kompatibilitet:41-75X/76X/78X
forsyningsspænding:3V (batteri)

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke NIKO produkter er fjernbetjeningen kompatibel med?

Fjernbetjeningen fungerer med NIKO's 41-75X, 76X og 78X serie af DALI-kompatible lysregulatorer og kontakter.

Hvor lang rækkevidde har fjernbetjeningen?

IR-fjernbetjeningen har en rækkevidde på op til 3 meter under normale forhold.

Kræver fjernbetjeningen særlig installation?

Nej, fjernbetjeningen er plug-and-play og fungerer direkte med kompatible DALI-enheder når den parres korrekt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NIKO IR-fjernbetjening til 41-75X/76X/78X DALI

PriceData har fulgt prisen på NIKO IR-fjernbetjening til 41-75X/76X/78X DALI i 183 dage. Laveste pris i perioden er 121,89 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 228 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 197 kr.

Den nuværende pris på 219 kr er 11% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for NIKO IR-fjernbetjening til 41-75X/76X/78X DALI. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for NIKO IR-fjernbetjening til 41-75X/76X/78X DALI de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026219 kr97,11 kr (80%)
7. maj 2026121,89 kr97,11 kr (44%)
6. maj 2026219 kr97,11 kr (80%)
23. apr. 2026121,89 kr98,11 kr (45%)
22. apr. 2026220 kr98,11 kr (80%)
19. apr. 2026121,89 kr98,11 kr (45%)
18. apr. 2026220 kr98,11 kr (80%)
15. apr. 2026121,89 kr98,11 kr (45%)
14. apr. 2026220 kr98,11 kr (80%)
21. mar. 2026121,89 kr106,11 kr (47%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret