Gå til hovedindhold

Bandai Namco Ni No Kuni II (2): Revenant Kingdom Prince's Edition Nintendo Switch Spil - GEEKD.dk

Bandai NamcoSpilEAN: 3391892015393
Pris fra 223 krtil 269,95 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 46,95 kr (17% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Ni No Kuni II (2): Revenant Kingdom Prince's Edition Nintendo Switch Spil - GEEKD.dk og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 223 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - Prince's Edition - Nintendo Switch - RPG
223 kr
Til butik
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - Prince's Edition - Nintendo Switch - RPG billede

Produktinformation

Switch

Produktspecifikationer

Mærke: Bandai Namco
Kategori: Spil
Artikel nr.: 3391892015393
EAN: 3391892015393
Varenr.: 2970592
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Ni No Kuni II (2): Revenant Kingdom Prince's Edition Nintendo Switch Spil - GEEKD.dk
265 kr
Til butik
Ni No Kuni II (2): Revenant Kingdom Prince's Edition Nintendo Switch Spil - GEEKD.dk billede

Produktinformation

BANDAI NAMCO Entertainment Ni No Kuni 2 : l'Avènement d'un Royaume - Edition du Prince speciel BANDAI NAMCO Entertainment Ni No Kuni 2 : l'Avènement d'un Royaume - Edition du Prince. Spil udgave: speciel, ESBR bedømmelse: T (teen), A

Produktspecifikationer

Mærke: Nintendo
Kategori: Nintendo Switch Spil
EAN: 3391892015393
Varenr.: 52156888744272
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Ni No Kuni II (2): Revenant Kingdom Prince's Edition (Switch)
265 kr
Til butik
Ni No Kuni II (2): Revenant Kingdom Prince's Edition (Switch) billede

Produktinformation

Efter at være blevet væltet ved et kup begiver den unge konge Evan sig ud på en ekstraordinær færd for at grundlægge et nyt kongerige, forene sin verden og beskytte dens indbyggere mod de mørke kræfter, der truer dem. Udforsk en smukt udformet verden, og oplev den gribende historie i et helt nyt RPG-eventyr.Level-5 genforenes med Yoshiyuki Momose på karakterdesign og musik skabt af Joe Hisaishi i produktionen af den næste Ni no Kuni-fortælling. Gør dig klar til en fortryllende hjemkomst!, Vigtige funktioner, Begiv dig ud på dette uforglemmelige eventyr, som udvisker grænsen mellem animeret spillefilm og videospil. Ni no Kuni II er udviklet af Level-5 og har et fortryllende karakterdesign fra den legendariske kunstner Yoshiyuki Momose og et medrivende soundtrack komponeret af den verdensberømte Joe Hisaishi, All-Star Production, Level-5's beherskelse af RPG-genren kombineres med musik skabt af den anerkendte Joe Hisaishi og karakterdesign af animationskunstneren Yoshiyuki Momose. Fængslende historie, En charmerende og tragisk fortælling udfolder sig, mens Evan, en drengeprins, lærer at blive leder og opbygge et kongerige. At spille mesterligt, Nye og traditionelle rollespilselementer udformet og designet af eksperter med dusinvis af steder at udforske, hundredvis af væsner at kæmpe mod og et væld af opgaver og hemmeligheder at afdække på den omfattende rejse. En anden verden, Fantastisk grafik genskaber Ni no Kunis verden og lader spillerne fordybe sig i et utroligt levende, animeret land fyldt med et nyt hold af dejlige figurer, som de kan møde. Dynamiske kampe, Kæmp mod voldsomme fjender ved hjælp af et spændende kampsystem i realtid, og styr dine Higgledies, små hjælpende sprites, der er født af naturfænomener som ild og vind. Sprog på omslaget: Engelsk, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Level-5
Kategori: Spil
EAN: 3391892015393
Varenr.: D02656
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Ni No Kuni Ii (2): Revenant Kingdom Prince's Edition - Nintendo Switch
269,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ni No Kuni II (2): Revenant Kingdom Prince's Edition Nintendo Switch Spil - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ni No Kuni II (2): Revenant Kingdom Prince's Edition Nintendo Switch Spil - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK223 kr262 krKøb
2Geekd265 kr265 krKøb
3Teknikproffset DK265 kr314 krKøb
4Gucca.dk269,95 kr269,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ni No Kuni II (2): Revenant Kingdom Prince's Edition Nintendo Switch Spil - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Ni No Kuni II (2): Revenant Kingdom Prince's Edition Nintendo Switch Spil - GEEKD.dk i 179 dage. Laveste pris i perioden er 210 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 259,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 226 kr.

Den nuværende pris på 223 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 15 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Ni No Kuni II (2): Revenant Kingdom Prince's Edition Nintendo Switch Spil - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Ni No Kuni II (2): Revenant Kingdom Prince's Edition Nintendo Switch Spil - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. apr. 2026223 kr1 kr (0%)
27. feb. 2026222 kr37,95 kr (15%)
26. feb. 2026259,95 kr37,95 kr (17%)
5. feb. 2026222 kr12 kr (6%)
3. feb. 2026210 kr1 kr (0%)
2. feb. 2026211 kr1 kr (0%)
1. feb. 2026212 kr1 kr (0%)
31. jan. 2026213 kr1 kr (0%)
30. jan. 2026214 kr1 kr (0%)
29. jan. 2026215 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret