Gå til hovedindhold

Next Level Racing GT Elite Aluminium Simulator Cockpit Wheel Plate Udgave Racing Seat - GEEKD.dk

Next Level RacingSpillestoleEAN: 0716715143429
Pris fra 4.362 krtil 8.139 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 3.777 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.345 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Next Level Racing GT Elite Aluminium Simulator Cockpit Wheel Plate Udgave Racing Seat - GEEKD.dk og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4362 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Next Level Racing GTELITE - Wheel plate edition Sim racercockpit
4.362 kr
Til butik
Next Level Racing GTELITE - Wheel plate edition Sim racercockpit billede

Produktinformation

Vi præsenterer det nye Next Level Racing® GTElite Cockpit. GTElite-cockpitets patentanmeldte design bringer rigiditet og stabilitet ind i et nyt prisklasse, hvilket gør det til det bedste cockpit med aluminiumprofil i mellemklassen på markedet. Med opmærksomhed på detaljer og teknik som set på vores Elite-serie er GTElite sammenlignet med cockpits i mellemklassen i sin klasse mere stive, nemmere at samle, giver flere inklusioner, samtidig med at de giver en finish af højere kvalitet. GTElite er konstrueret til at passe til mellemklassekategorien med en "4080"-profil, men gennem avanceret teknik og fremstilling, kombineret med unikke komponenter, fastgørelser og forstærkninger, er GTElite det mest rigide cockpit i mellemklasseklassen. Gennem denne innovative proces er GTElite i nogle tilfælde stærkere end de konventionelle "16040"-cockpits, der findes på markedet. Med et omfattende økosystem i tankerne kan GTElite opgraderes til at være kompatibel med Next Level Racing® Motion Products og har mulighed for at blive omdannet til en cockpitløsning med flere positioner med de færdige sæt kits*. *Motion Kit og Formula kit skal købes separat.

Produktspecifikationer

Kategori: Gamer Stol
Artikel nr.: NLR-E022
EAN: 0716715143429
Varenr.: 3119198
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
*GTElite Alu Sim Cockpit Wheel Plate Edition
5.763 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Racing cockpit aluminium - Next Level Racing GTElite Wheel Plate Edition
6.899 kr
Til butik
Racing cockpit aluminium - Next Level Racing GTElite Wheel Plate Edition billede

Produktinformation

Fordele ved racing cockpit til PCSkru op for realismen i simracing med GTElite Wheel Plate Edition - et solidt aluminiumscockpit til krævende PC‑kørere. Den kraftige ramme i sort aluminium giver stabilitet, så du kan fokusere på præcision i svingene. Juster vinkler og position, så sæde, rat og pedaler passer til din krop og kørestil.Tilpasset komfort og kontrolCockpittet understøtter brugere fra 120 til 210 cm og op til 150 kg. Det leveres med sædebeslag, gearskifter- og håndbremsesupport samt højdejusterbare vibrationsdæmpende fødder for et fast setup. Medfølgende kabelclips, værktøjsholder og magnetisk vaterpas gør opsætning og finjustering enkel.Bygget til langvarig simracingDen gennemførte konstruktion i aluminium er lavet til mange timers brug og giver et professionelt udgangspunkt for dit racerhjørne. Uanset om du træner omgangstider eller kører lange løb, får du et cockpit, der holder fokus på kontrol og komfort.Materiale: AluminiumFarve: SortMaks. brugervægt: 150 kgAnbefalet brugerhøjde: 120 – 210 cmBredde: 82,5 cmHøjde: 86,5 cmDybde: 148 cmVægt: 34,5 kg...

Produktspecifikationer

Kategori: PC
Vægt: 36.5g
EAN: 0716715143429
Varenr.: 1904091
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Racing cockpit aluminium - Next Level Racing GTElite Wheel Plate Edition
6.919 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Next Level Racing GT Elite Aluminium Simulator Cockpit Wheel Plate Udgave Racing Seat - GEEKD.dk
8.139 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Next Level Racing GT Elite Aluminium Simulator Cockpit Wheel Plate Udgave Racing Seat - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Next Level Racing GT Elite Aluminium Simulator Cockpit Wheel Plate Udgave Racing Seat - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK4.362 kr4.362 krKøb
2CompuMail DK5.763 kr5.763 krKøb
3Boligcenter DK6.899 kr6.899 krKøb
4Vivas DK6.919 kr8.118 krKøb
5Geekd8.139 kr8.139 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Next Level Racing GT Elite Aluminium Simulator Cockpit Wheel Plate Udgave Racing Seat - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Next Level Racing GT Elite Aluminium Simulator Cockpit Wheel Plate Udgave Racing Seat - GEEKD.dk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.149 kr (registreret d. 8. januar 2026), højeste er 5.636 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.896 kr.

Den nuværende pris på 4.362 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Next Level Racing GT Elite Aluminium Simulator Cockpit Wheel Plate Udgave Racing Seat - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Next Level Racing GT Elite Aluminium Simulator Cockpit Wheel Plate Udgave Racing Seat - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20264.362 kr1.273 kr (23%)
2. maj 20265.635 kr346 kr (7%)
25. apr. 20265.289 kr201 kr (4%)
24. apr. 20265.490 kr145 kr (3%)
2. apr. 20265.635 kr145 kr (3%)
1. apr. 20265.490 kr201 kr (4%)
20. mar. 20265.289 kr347 kr (6%)
12. mar. 20265.636 kr237 kr (4%)
11. mar. 20265.399 kr1.054 kr (24%)
7. mar. 20264.345 kr14 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret