Gå til hovedindhold

EL-Grossisten NEXANS Signalkabel, halogenfri 6x2x0,6 mm PT hvid spole, kabeldiameter 6,9 mm - (100 meter)

EL-GrossistenEludstyrEAN: 7330000131583
Pris fra 13,75 krtil 1.387,96 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.374,21 kr (99% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 12,5 kr 21. apr.

Sammenlign priser på NEXANS Signalkabel, halogenfri 6x2x0,6 mm PT hvid spole, kabeldiameter 6,9 mm - (100 meter) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 13.75 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Signalkabel pt 6x2x0,6 hv.sp
13,75 kr
Til butik
N
Produktbillede

Produktinformation

AnvendelseSignalkabel anvendes som installationskabel i svagstrømsanlægaf enhver art, såsom hustelefon-, brand-, tyveri- og signalanlæg.Ved anlæg iht. Skafors regler (forskrift 212 emne 40. pkt. 21.71). Til indendørs, fast oplægning. Må ikke indmures elle...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nexans
Kategori: data og kommunikationskabel (kobber)
EAN: 7330000131583
Varenr.: 5483660127
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NEXANS Signalkabel, halogenfri 6x2x0,6 mm PT hvid spole, kabeldiameter 6,9 mm - (100 meter)
1.198 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Signalkabel PT-HF 6x2x0,6 hvid - 100 meter
1.387,96 kr
Til butik
Signalkabel PT-HF 6x2x0,6 hvid - 100 meter billede

Produktinformation

Installations og signalkabel til indendørs brug i svagstrømanlæg, oplægning på kabelbakker, kabelstiger, på væg eller som tilslutnings kabel.Kablet er rund og opbygget på følgende måde: massiv Cu tin.- tråd isoleret med PE, ledere snoes i par og derpå læg...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Rør & Kanaler / Kabler / Telefonkabler
EAN: 7330000131583
Varenr.: 15845562286415
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Signalkabel PT-HF 6x2x0,6 hvid - 100 meter
1.387,96 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NEXANS Signalkabel, halogenfri 6x2x0,6 mm PT hvid spole, kabeldiameter 6,9 mm - (100 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NEXANS Signalkabel, halogenfri 6x2x0,6 mm PT hvid spole, kabeldiameter 6,9 mm - (100 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1MaintainIt13,75 kr13,75 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.198 kr1.198 krKøb
3EL-GROSSISTEN1.387,96 kr1.387,96 krKøb
4EL-NETSALG1.387,96 kr1.387,96 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NEXANS Signalkabel, halogenfri 6x2x0,6 mm PT hvid spole, kabeldiameter 6,9 mm - (100 meter)

PriceData har fulgt prisen på NEXANS Signalkabel, halogenfri 6x2x0,6 mm PT hvid spole, kabeldiameter 6,9 mm - (100 meter) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 12,5 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 2.264 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.037 kr.

Den nuværende pris på 13,75 kr er 99% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for NEXANS Signalkabel, halogenfri 6x2x0,6 mm PT hvid spole, kabeldiameter 6,9 mm - (100 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for NEXANS Signalkabel, halogenfri 6x2x0,6 mm PT hvid spole, kabeldiameter 6,9 mm - (100 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 202613,75 kr1,25 kr (10%)
21. apr. 202612,5 kr1.186,5 kr (99%)
18. apr. 20261.199 kr1.186,5 kr (9492%)
14. apr. 202612,5 kr1.186,5 kr (99%)
11. apr. 20261.199 kr1.186,5 kr (9492%)
4. apr. 202612,5 kr1.186,5 kr (99%)
3. apr. 20261.199 kr1.186,5 kr (9492%)
29. mar. 202612,5 kr1.375,46 kr (99%)
27. mar. 20261.387,96 kr1.375,46 kr (11004%)
17. mar. 202612,5 kr1.186,5 kr (99%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret