Gå til hovedindhold

Netgear Nighthawk RAX9 - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop - Wireless router Wi-Fi 6

NetgearBroer og routereEAN: 0606449170993
Pris fra 902 krtil 1.045 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 143 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 900 kr 23. maj

Sammenlign priser på Netgear Nighthawk RAX9 - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop - Wireless router Wi-Fi 6 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 902 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NETGEAR Nighthawk RAX9 Trådløs router
902 kr
Til butik
NETGEAR Nighthawk RAX9 Trådløs router billede

Produktinformation

NETGEAR Nighthawk RAX9 - Trådløs router 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band

Produktspecifikationer

Mærke: NETGEAR
Artikel nr.: RAX9-100EUS
EAN: 0606449170993
Varenr.: 1003135766
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Netgear Nighthawk RAX9 - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop - Wireless router Wi-Fi 6
908 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Netgear Router Nighthawk RAX9 WiFi 6 Netgear
1.045 kr
Til butik
Netgear Router Nighthawk RAX9 WiFi 6 Netgear billede

Produktinformation

Netgear Router Nighthawk RAX9 WiFi 6, Netgear Nighthawk RAX9 är en router som ger dig hög trådlös prestanda och säkerhet för små till medelstora hem upp till cirka 90?m². Den passar perfekt för dig som vill ha snabbt och stabilt nätverk till både streaming, gaming och smarta prylar – helt utan krångel. Stark prestanda med WiFi 6, RAX9 är utrustad med Wi-Fi 6-standarden, som ger snabbare och mer stabil anslutning än äldre WiFi. Routern klarar hastigheter upp till 1,8 Gb/s och har stöd för upp till 20 samtidiga enheter, vilket gör att hela familjen kan surfa, streama och jobba – samtidigt. RAX9 fungerar förstås också med Wi-Fi 5 och tidigare generationer utan kompatibilitetsproblem. Snabb processor för smidig användning, Den dubbelkärniga processorn på 880 MHz gör att allt flyter på som det ska, även när många är uppkopplade. Videomöten, gaming och streaming går utan störningar. Fasta anslutningar med Gigabit Ethernet, För dig som föredrar kabel finns fem Gigabit Ethernet-portar (1 WAN + 4 LAN). Perfekt för stationära datorer, spelkonsoler eller streamingboxar där du vill ha extra stabil uppkoppling. Tryggt nätverk med NETGEAR Armor, Inbyggt skydd mot virus och intrång ingår via NETGEAR Armor™ – med 30 dagars gratis provperiod. Routern håller sig dessutom uppdaterad automatiskt för att du ska slippa tänka på det. Full kontroll i mobilen, Installationen går snabbt via Nighthawk-appen, där du enkelt kan ändra inställningar, konfigurera nätverksskydd, kolla hastighet, hantera anslutna enheter och skapa gästanvändare – direkt från mobilen, utan dator. Likstromsingang: Ja, Processorkarnor: 2, Kompatibelt med 3g4g usbmodem: Nej, Stromkalla av typen: DC, Dataoverforingshastighet via wlan andra bandet: 1200 Mbit/s, Wifiband: Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wifistandard: Wi-Fi 6 (802.11ax), Antal LAN RJ45-anslutningar: 4, Snabbstartsguide: Ja, Processorfrekvens: 880 MHz, Typ av wananslutning: RJ-45, Djup: 284 mm, Bredd: 57 mm, Vikt: 500 g, Import Djup: 184, Wifistandarder: Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Natverksansluten ethernet: Ja, Modulator: 256-QAM, 1024-QAM, Dataoverforingshastighet via wlan forsta bandet: 574 Mbit/s, Hojd: 236 mm, Inbyggd processor: Ja, Mackompatibel: Ja, Import Farg Lev: Svart, Typ av ethernet langranssnitt: Gigabit Ethernet, Antenndesign: Intern, Datahastighet for ethernetlan: 10,100,1000 Mbit/s, Återställningsknapp : Ja, Usbport: Nej, Import Höjd: 236, Gastanvandare: Ja, Produkttyp: Bordsrouter, Produktens farg: Svart, Kabelteknik: 10/100/1000Base-T(X), Krypteringsakerhet: 128-bit AES, WPA, WPA2, WPA3, Import Bredd: 57, Import Vikt: 0.50, Simkortplats: Nej, Dataoverforingshastighet via wlan max: 1200 Mbit/s, Webbaserad adminstraion: Ja, Kabel inkluderad: LAN (RJ-45), AC Adapter inkluderad: Ja, Kommunikationsstandarder: IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11i, IEEE 802.11n.

Produktspecifikationer

Mærke: Netgear
Kategori: Routere
EAN: 0606449170993
Varenr.: D44466

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netgear Nighthawk RAX9 - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop - Wireless router Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netgear Nighthawk RAX9 - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop - Wireless router Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK902 kr902 krKøb
2Proshop DK908 kr947 krKøb
3Teknikproffset DK1.045 kr1.104 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netgear Nighthawk RAX9 - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop - Wireless router Wi-Fi 6

PriceData har fulgt prisen på Netgear Nighthawk RAX9 - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop - Wireless router Wi-Fi 6 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 870 kr (registreret d. 21. januar 2026), højeste er 912 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 900 kr.

Den nuværende pris på 902 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Netgear Nighthawk RAX9 - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop - Wireless router Wi-Fi 6. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Netgear Nighthawk RAX9 - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop - Wireless router Wi-Fi 6 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026902 kr2 kr (0%)
23. maj 2026900 kr6 kr (1%)
22. maj 2026906 kr4 kr (0%)
7. maj 2026902 kr2 kr (0%)
1. maj 2026900 kr6 kr (1%)
24. apr. 2026906 kr6 kr (1%)
23. apr. 2026912 kr2 kr (0%)
22. apr. 2026910 kr6 kr (1%)
9. apr. 2026904 kr1 kr (0%)
1. apr. 2026903 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret