Gå til hovedindhold

Acer Neovo X-17E 17" 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort

AcerComputerskærmeEAN: 4710739594898
Pris fra 4.244 krtil 5.219 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 975 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.739 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Neovo X-17E 17" 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4244 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
17" Neovo X-17E - 1280x1024 - 60Hz - TN
4.244 kr
Til butik
17" Neovo X-17E - 1280x1024 - 60Hz - TN billede

Produktinformation

Neovo X-17E er designet til pålideligt kontor- og industribrug med en lysstyrke på 250 cd/m² og alsidige tilslutningsmuligheder. Skærmstørrelse: 17" Opløsning: 1280x1024 Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: TN Lysstyrke: 250 cd/m² Connectivitet: HDMI, DVI-D, VGA, DisplayPort Særlige funktioner: 9H Hard Coating, Tilt justeringDenne 17" skærm egner sig til miljøer, der kræver holdbare, ridsebestandige skærme og stabil billedkvalitet med hurtig 3 ms responstid og fleksible inputmuligheder til industrielle eller kontoropsætninger.

Produktspecifikationer

Mærke: Neovo
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: X17E0011E0100
EAN: 4710739594898
Varenr.: 3107451
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Neovo X-17E 17" 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort
4.267 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
AG Neovo X-17E 17" LED skærm 1280 × 1024 (SXGA) - Sort
5.199 kr
Til butik
AG Neovo X-17E 17" LED skærm 1280 × 1024 (SXGA) - Sort billede

Produktinformation

Fordele ved LED skærm til erhverv og kontrolmiljøerAG Neovo X-17E er en kompakt 17" LED skærm i 5:4-format, ideel til arbejdsstationer, overvågning og industrielle miljøer. Den flade TN-panelteknologi leverer hurtig responstid på 3 ms og en typisk lysstyrke på 250 cd/m², så tekst, grafer og brugerflader står klart. Indbyggede højttalere gør det nemt at få lyd fra kilder uden ekstra udstyr.Funktionel tilslutning og robust konstruktionSkærmen tilbyder fleksible porte med HDMI 1.4, DisplayPort 1.2a, DVI-D og VGA, så du kan tilslutte både nye og ældre enheder. Kabinettet er i metal og designet til krævende brug med VESA-montering (75 × 75 og 100 × 100 mm) samt Kensington-lås. Vip 0–20° for behagelig visning, og udnyt Picture-in-Picture til at overvåge flere kilder samtidigt.Skærmstørrelse: 43,2 cm (17")Opløsning: 1280 × 1024 (SXGA), format 5:4Panel: TN, LED-baggrundsbelysningResponstid: 3 msLysstyrke: 250 cd/m²Kontrast: 1.000:1 (dynamisk 20.000.000:1)Farver: 16,78 mio.; NTSC-dækning 72 %Betragningsvinkel: 170° vandret / 160° lodretOverfladehårdhed: 9HHøjttalere: 2 ×, samlet 4 W RMSTilslutninger: 1× HDMI 1.4, 1× DisplayPort 1.2a, 1× DVI-D, 1× VGA, lydindgang (3,5 mm)Ergonomi: VESA 75 × 75 / 100 × 100 mm, vip 0–20°, Kensington-låsEnergiforbrug: 19 W (typisk), 0,5 W (standby), 0,3 W (slukket)Energieffektivitet (SDR): Klasse E; 13 kWh pr. 1.000 timerMål med fod: H 39,82 × B 40,94 × D 17,5 cm; vægt 6 kgMål uden fod: H 36,19 × B 40,94 × D 6,45 cm; vægt 5,2 kgDriftstemp.: 0–40 °C; Luftfugtighed: 10–90 %...

Produktspecifikationer

Mærke: Acer
Kategori: Skærme
Vægt: 11.52g
EAN: 4710739594898
Varenr.: 2063972
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
AG Neovo X-17E 17" LED skærm 1280 × 1024 (SXGA) - Sort
5.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Neovo X-17E 17" 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Neovo X-17E 17" 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK4.244 kr4.244 krKøb
2CompuMail DK4.267 kr4.267 krKøb
3Boligcenter DK5.199 kr5.199 krKøb
4Vivas DK5.219 kr5.388 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Neovo X-17E 17" 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort

PriceData har fulgt prisen på Neovo X-17E 17" 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort i 153 dage. Laveste pris i perioden er 3.725 kr (registreret d. 6. februar 2026), højeste er 4.313 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.822 kr.

Den nuværende pris på 4.244 kr er 11% over normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 44 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Neovo X-17E 17" 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Neovo X-17E 17" 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20264.244 kr23 kr (1%)
28. maj 20264.221 kr92 kr (2%)
27. maj 20264.313 kr91 kr (2%)
26. maj 20264.222 kr45 kr (1%)
23. maj 20264.267 kr23 kr (1%)
22. maj 20264.244 kr21 kr (0%)
20. maj 20264.223 kr23 kr (1%)
19. maj 20264.246 kr159 kr (4%)
14. maj 20264.087 kr324 kr (9%)
13. maj 20263.763 kr41 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret