Gå til hovedindhold

Neoperl Gasslange 0.3m kvickf. - kvickflex

NeoperlSanitetSikkerhedslåsGasinstallation til komfurEAN: 5708550159425

Neoperl gasslange 0,3 meter kvickflex med sikkerhedslås og galvaniseret beskyttelse. Ideel til sikker installation af gaskomfur med forkromet muffe. Læs mere

Pris fra 513 krtil 892,5 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 379,5 kr (43% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Neoperl Gasslange 0.3m kvickf. - kvickflex og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 513 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Neoperl gasslange
513 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Neoperl Gasslange, 0,3 meter, kvickflex
513 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Gasslange 30 cm med kvickflex
539 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Neoperl Gasslange 0.3m kvickf. - kvickflex
545 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Gasslange 0,3 m kvickflex
549 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Kvickflex gasslange ny 300 mm
585,06 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Neoperl Gasslange, 0,3 meter, kvickflex
892,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Neoperl Gasslange 0.3m kvickf. - kvickflex koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Neoperl Gasslange 0.3m kvickf. - kvickflex koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS513 kr513 krKøb
2Elvvs.dk513 kr513 krKøb
3CompletVVS539 kr539 krKøb
4CS MEGASTORE DK545 kr584 krKøb
5BilligVVS DK549 kr549 krKøb
6EL-GROSSISTEN585,06 kr585,06 krKøb
7vvsfittings.dk892,5 kr892,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Neoperl Gasslange 0,3 meter kvickflex

Neoperl

Neoperl gasslange 0,3 meter kvickflex med sikkerhedslås og galvaniseret beskyttelse. Ideel til sikker installation af gaskomfur med forkromet muffe.

• gasslange
• gasrør
• kvickflex
• neoperl gasslange
• gasinstallation
• komfur slange
• Gasinstallation til komfur
• Sikkerhedslås

Beskrivelse

Neoperl gasslange 0,3 meter kvickflex er designet til sikker gasinstallation til gaskomfur. Gasslangen har en indvendig slange, som er beskyttet af galvaniseret stålslange for maksimal sikkerhed og holdbarhed. Den er udstyret med en forkromet muffe og vinkelløbende gasstikdåse med sikkerhedslås og nippel i den anden ende. Med 1/2" dimension og 300 mm længde passer den perfekt til de fleste standardinstallationer. Produktet overholder alle sikkerhedsstandarder og er ideelt til både private hjem og professionelle installationer. Nem at installere og vedligeholde.

Specifikationer

type:Gasslange kvickflex
vægt:0.505 kg
længde:300 mm
dimension:1/2 tommer
materiale:Galvaniseret stålslange
sikkerhed:Sikkerhedslås og nippel
anvendelse:Gaskomfur
tilslutning:Forkromet muffe
leverandør_nr:83941103001

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er gasslangen sikker at bruge?

Ja, gasslangen har sikkerhedslås og galvaniseret beskyttelse der opfylder alle sikkerhedsstandarder for gasinstallationer.

Hvilken dimension har tilslutningerne?

Gasslangen har 1/2 tommer tilslutninger med forkromet muffe og vinkelløbende gasstikdåse.

Hvor lang er gasslangen?

Gasslangen er 300 mm (0,3 meter) lang og egner sig til de fleste standardinstallationer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Neoperl Gasslange 0.3m kvickf. - kvickflex

PriceData har fulgt prisen på Neoperl Gasslange 0.3m kvickf. - kvickflex i 179 dage. Laveste pris i perioden er 513 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 545 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 523 kr.

Den nuværende pris på 513 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Neoperl Gasslange 0.3m kvickf. - kvickflex. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Neoperl Gasslange 0.3m kvickf. - kvickflex de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026513 kr16 kr (3%)
24. maj 2026529 kr16 kr (3%)
17. maj 2026513 kr32 kr (6%)
16. maj 2026545 kr32 kr (6%)
12. maj 2026513 kr16 kr (3%)
11. maj 2026529 kr16 kr (3%)
18. apr. 2026513 kr16 kr (3%)
17. apr. 2026529 kr16 kr (3%)
1. apr. 2026513 kr16 kr (3%)
18. mar. 2026529 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret