Gå til hovedindhold

Nedis - Udendørs DAB + antenne | Passive | Modtagelsesområde: 0-50 km | Forstærkning: 4 dB | Aluminium - ANORDAB10ME

NedisAntennerEAN: 5412810307371
Pris fra 149 krtil 180 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 31 kr (17% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 130 kr 25. mar.

Sammenlign priser på Nedis - Udendørs DAB + antenne | Passive | Modtagelsesområde: 0-50 km | Forstærkning: 4 dB | Aluminium - ANORDAB10ME og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 149 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Udendørs DAB + antenne | Passive | Modtagelsesområde: 0-50 km | Forstærkning: 4 dB | Aluminium
-17%149 kr
Før 179 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Udendørs DAB + antenne | Passive | Modtagelsesområde: 0-50 km | Forstærkning: 4 dB | Aluminium billede

Produktinformation

Den udendørs DAB-antenne fra Nedis med nemt klik-system er egnet til modtagelse af DAB-signaler.

Produktspecifikationer

Mærke: Nedis
Kategori: USB
Vægt: 0.64g
Artikel nr.: NDS-ANORDAB10ME
EAN: 5412810307371
Varenr.: 86561
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Nedis - Udendørs DAB + antenne | Passive | Modtagelsesområde: 0-50 km | Forstærkning: 4 dB | Aluminium - ANORDAB10ME
155 kr
Til butik
Nedis - Udendørs DAB + antenne | Passive | Modtagelsesområde: 0-50 km | Forstærkning: 4 dB | Aluminium - ANORDAB10ME billede

Produktinformation

Den udendørs DAB+ antenne fra Nedis er ideel til effektiv modtagelse af DAB-signaler i alle udendørs omgivelser. Antennen er fremstillet af holdbart aluminium, hvilket gør den særdeles modstandsdygtig over for vind og vejr og sikrer lang levetid samt et stilrent look.Monteringen er hurtig og problemfri takket være det smarte klik-system, der gør det nemt at sætte antennen op uden kompliceret værktøj.Antennen dækker et område på op til 50 km og har en forstærkning på 4 dB, hvilket sikrer en stabil og klar modtagelse af DAB-signaler. Den lineære vertikale polarisering og 360° horisontal dækningsvinkel giver optimal dækning fra alle retninger.Ønsker du en pålidelig, vejrbestandig løsning til DAB-radio modtagelse udendørs, er denne Nedis DAB+ antenne et smart valg. Se flere Nedis løsninger i vores .

Produktspecifikationer

Mærke: Nedis
Kategori: Antenner
Artikel nr.: 5412810307371
EAN: 5412810307371
Varenr.: 5412810307371
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nedis ANORDAB10ME - aerial
155 kr
Til butik
Nedis ANORDAB10ME - aerial billede

Produktinformation

Antenne til radiomodtagelse med udendørs montering, DAB/DAB+-kompatibilitet, 4 dBi forstærkning og et nemt klik-og-monter-system. Nedis ANORDAB10ME - aerial er en udendørs DAB-antenne designet til modtagelse af DAB-signaler, med en konstruktion i aluminium i sort/sølv og en 75 Ohm tilslutning via F-stik. Udendørs antenne til radio Kompatibel med DAB og DAB+ 4 dBi forstærkning 87.5-108 MHz frekvensområde Klik-og-monter-system F-connector (F-plug) Pålidelig udendørs placering og enkel montering hjælper med at levere stabil digital radiomodtagelse.

Produktspecifikationer

Mærke: Nedis
Kategori: Antenne
Artikel nr.: ANORDAB10ME
EAN: 5412810307371
Varenr.: 3282224
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Udendørs DAB + antenne | Passive | Modtagelsesområde: 0-50 km | Forstærkning: 4 dB | Aluminium
180 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nedis - Udendørs DAB + antenne | Passive | Modtagelsesområde: 0-50 km | Forstærkning: 4 dB | Aluminium - ANORDAB10ME koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nedis - Udendørs DAB + antenne | Passive | Modtagelsesområde: 0-50 km | Forstærkning: 4 dB | Aluminium - ANORDAB10ME koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Estore DK149 kr149 krKøb
2Butik24 DK155 kr194 krKøb
3Proshop DK155 kr194 krKøb
4Elvvs.dk180 kr180 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nedis - Udendørs DAB + antenne | Passive | Modtagelsesområde: 0-50 km | Forstærkning: 4 dB | Aluminium - ANORDAB10ME

PriceData har fulgt prisen på Nedis - Udendørs DAB + antenne | Passive | Modtagelsesområde: 0-50 km | Forstærkning: 4 dB | Aluminium - ANORDAB10ME i 166 dage. Laveste pris i perioden er 114 kr (registreret d. 21. december 2025), højeste er 155 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 133 kr.

Den nuværende pris på 149 kr er 12% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Nedis - Udendørs DAB + antenne | Passive | Modtagelsesområde: 0-50 km | Forstærkning: 4 dB | Aluminium - ANORDAB10ME. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Nedis - Udendørs DAB + antenne | Passive | Modtagelsesområde: 0-50 km | Forstærkning: 4 dB | Aluminium - ANORDAB10ME de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 2026149 kr6 kr (4%)
27. apr. 2026155 kr4 kr (3%)
16. apr. 2026151 kr4 kr (3%)
15. apr. 2026155 kr3 kr (2%)
14. apr. 2026152 kr12 kr (9%)
10. apr. 2026140 kr10 kr (8%)
25. mar. 2026130 kr4 kr (3%)
24. mar. 2026134 kr4 kr (3%)
4. mar. 2026130 kr2 kr (2%)
2. mar. 2026128 kr2 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret