Gå til hovedindhold

Natur-Drogeriet Natur Drogeriet B6-vitamin 10 mg (150 stk) - Kosttilskud

Natur-DrogerietSundhed og skønhedEAN: 5703137227184
Pris fra 79,95 krtil 109,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 30 kr (27% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 77,95 kr 17. apr.

Sammenlign priser på Natur Drogeriet B6-vitamin 10 mg (150 stk) - Kosttilskud og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 79.95 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Muscle House DK
TrustScore 5 ud af 54,8
Natur Drogeriet B6-vitamin 10 mg (150 stk) - Kosttilskud
-27%79,95 kr
Før 109,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Natur Drogeriet B6-vitamin 10 mg (150 stk) - Kosttilskud billede

Produktinformation

10 mg B6 pr. tablet i stor pakke – til protein-, nervesystem og hormonstofskifte. B6-vitamin (pyridoxin) er involveret i over 100 enzymatiske reaktioner i kroppen og bidrager til et normalt protein- og glycogenstofskifte, nervesystemets normale funktion og regulering af hormonaktivitet. Natur Drogeriets B6 10 mg leverer en aktiv dosis i 150 tabletter. B6 bidrager til normalt protein- og glycogenstofskifte Understøtter nervesystemets og immunsystemets normale funktion Bidrager til normal regulering af hormonaktivitet 10 mg B6 svarer til ca. 714 % af det daglige referenceindtag. Langvarig indtagelse af høje doser pyridoxin over 10 mg dagligt bør ske med opmærksomhed – den langsigtede øvre grænse er sat til 25 mg/dag af EFSA. Til daglig baseline er dette en god dosis der dækker behovet godt. Dosering & anvendelse Voksne: 1 tablet dagligt i forbindelse med et måltid. Den anbefalede daglige dosis bør ikke overskrides. Næringsindhold Næringsindhold 1 tablet: Vitamin B6 (pyridoxinhydrochlorid) 10 mg (714 % RI). Ingredienser: Pyridoxinhydrochlorid (B6-vitamin), stabilisator (mikrokrystallinsk cellulose), fyldemiddel (dicalciumfosfat), overfladebehandlingsmiddel (magnesiumsalte af vegetabilske fedtsyrer), antiklumpningsmiddel (siliciumdioxid). Den anbefalede daglige dosis bør ikke overskrides. Kosttilskud bør ikke træde i stedet for en varieret kost. Opbevares utilgængeligt for børn. Bestil B6-vitamin 10 mg 150 stk – og dæk B6-behovet med god økonomi.

Produktspecifikationer

Kategori: Kosttilskud
EAN: 5703137227184
Varenr.: 57547622318405
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
B6-vitamin 10 mg - 150 kapsler
-27%79,95 kr
Før 109,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
B6-vitamin 10 mg - 150 kapsler billede

Produktinformation

B6-vitamin er et vitamin, du kan finde i magert kød, grøntsager og fuldkornsprodukter. Du kan også tage et tilskud som dette fra danske Natur-Drogeriet. Hver tablet indeholder 10 mg B6-vitamin.B6-vitamin bidrager blandt andet til:- immunsystemets og nerve...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: B Vitaminer
EAN: 5703137227184
Varenr.: 26478
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
B6-vitamin 10 mg, 150kap
83,73 kr
Til butik
Gå til Helsegrossisten.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Natur-Drogeriet B6-vitamin 10 mg • 150 kap.
-10%98,95 kr
Før 109,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Økologisk-Supermarked
TrustScore 4.5 ud af 54,2
B6-vitamin 10 mg - 150 kapsler
105 kr
Til butik
Gå til Signaturshop
TrustScore 0 ud af 50,0
B6-vitamin 10mg - 150 Tabletter - Natur-Drogeriet
109,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Natur Drogeriet B6-vitamin 10 mg (150 stk) - Kosttilskud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Natur Drogeriet B6-vitamin 10 mg (150 stk) - Kosttilskud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Muscle House DK79,95 kr118,95 krKøb
2Duft og Natur79,95 kr79,95 krKøb
3Ren-velvaereshop.dk83,73 kr83,73 krKøb
4Helsegrossisten.dk98,95 kr98,95 krKøb
5Økologisk-Supermarked105 kr105 krKøb
6Signaturshop109,95 kr109,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Natur Drogeriet B6-vitamin 10 mg (150 stk) - Kosttilskud

PriceData har fulgt prisen på Natur Drogeriet B6-vitamin 10 mg (150 stk) - Kosttilskud i 183 dage. Laveste pris i perioden er 77,95 kr (registreret d. 17. april 2026), højeste er 97 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 83 kr.

Den nuværende pris på 79,95 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Natur Drogeriet B6-vitamin 10 mg (150 stk) - Kosttilskud. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Natur Drogeriet B6-vitamin 10 mg (150 stk) - Kosttilskud de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 202679,95 kr2 kr (3%)
17. apr. 202677,95 kr2 kr (3%)
15. apr. 202679,95 kr3,78 kr (5%)
14. apr. 202683,73 kr3,78 kr (5%)
11. mar. 202679,95 kr4 kr (5%)
10. mar. 202683,95 kr4 kr (5%)
5. mar. 202679,95 kr4 kr (5%)
19. jan. 202683,95 kr13,05 kr (13%)
17. jan. 202697 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret