Gå til hovedindhold

MSI SPATIUM M571 DLP PCIe 5.0 NVMe M.2 2TB 2TB M.2 PCI Express 5.0 (NVMe)

MSIEAN: 4711377420556
Pris fra 2.718 krtil 3.519 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 801 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.678 kr 14. maj

Sammenlign priser på MSI SPATIUM M571 DLP PCIe 5.0 NVMe M.2 2TB 2TB M.2 PCI Express 5.0 (NVMe) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2718 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI SPATIUM M571 DLP PCIe 5.0 NVMe M.2 2TB, 2 TB, M.2, 14500 MB/s
2.718 kr
Til butik
MSI SPATIUM M571 DLP PCIe 5.0 NVMe M.2 2TB, 2 TB, M.2, 14500 MB/s billede

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Interne harddiske
Farve: 1
Artikel nr.: S78-440Q1K0-P83
EAN: 4711377420556
Varenr.: 25283677
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI SPATIUM M571 DLP PCIe 5.0 NVMe M.2 2TB PCI Express 5.0 3D NAND
3.085 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI Spatium M571 DLP PCIe 5.0 NVMe M.2 SSD 2 TB
-3%3.499 kr
Før 3.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI Spatium M571 DLP PCIe 5.0 NVMe M.2 SSD 2 TB billede

Produktinformation

Kraftfuld NVMe M.2 SSD til gaming og kreativt arbejdeMSI Spatium M571 DLP leverer lynhurtig lagring til din PC eller laptop. Med PCIe 5.0 x4 og NVMe 2.0 får du korte indlæsningstider, hurtige filoverførsler og et responsivt system - ideelt til spil, video- og fotoredigering samt krævende programmer. Kapaciteten på 2 TB giver god plads til spilbibliotek, projekter og store mediefiler.Stabil ydeevne med avancerede teknologierDrevet er baseret på 3D NAND og understøtter TRIM, S.M.A.R.T., ECC og End-to-End Data Protection for pålidelig drift og dataintegritet. Sekventielle hastigheder op til 14.500 MB/s læsning og 11.000 MB/s skrivning samt op til 2.500.000/2.600.000 IOPS (4K læs/skriv) giver høj performance i både daglig brug og tunge arbejdsbelastninger.Formfaktor: M.2 2280 (22 × 80 mm)Grænseflade: PCI Express 5.0 x4, NVMe 2.0Kapacitet: 2 TBLæsehastighed: 14.500 MB/sSkrivehastighed: 11.000 MB/sTilfældig læsning (4K): 2.500.000 IOPSTilfældig skrivning (4K): 2.600.000 IOPSHukommelsestype: 3D NANDTRIM/S.M.A.R.T./ECC: JaEnd-to-End Data Protection: JaTBW (Total Bytes Written): 1.400MTBF: 1.500.000 timerDriftstemperatur: 0 – 70 °COpbevaringstemperatur: −40 – 85 °CKomponent til: PC/laptopPakketype: Boks...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Lagring
Vægt: 0.06g
EAN: 4711377420556
Varenr.: 2123806
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI Spatium M571 DLP PCIe 5.0 NVMe M.2 SSD 2 TB
-3%3.519 kr
Før 3.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI SPATIUM M571 DLP PCIe 5.0 NVMe M.2 2TB 2TB M.2 PCI Express 5.0 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI SPATIUM M571 DLP PCIe 5.0 NVMe M.2 2TB 2TB M.2 PCI Express 5.0 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.718 kr2.718 krKøb
2CompuMail DK3.085 kr3.085 krKøb
3Boligcenter DK3.499 kr3.499 krKøb
4Vivas DK3.519 kr3.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI SPATIUM M571 DLP PCIe 5.0 NVMe M.2 2TB 2TB M.2 PCI Express 5.0 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på MSI SPATIUM M571 DLP PCIe 5.0 NVMe M.2 2TB 2TB M.2 PCI Express 5.0 (NVMe) i 100 dage. Laveste pris i perioden er 2.678 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 3.039 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.854 kr.

Den nuværende pris på 2.718 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for MSI SPATIUM M571 DLP PCIe 5.0 NVMe M.2 2TB 2TB M.2 PCI Express 5.0 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for MSI SPATIUM M571 DLP PCIe 5.0 NVMe M.2 2TB 2TB M.2 PCI Express 5.0 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.718 kr5 kr (0%)
25. maj 20262.713 kr5 kr (0%)
22. maj 20262.718 kr40 kr (1%)
14. maj 20262.678 kr1 kr (0%)
13. maj 20262.679 kr139 kr (5%)
1. maj 20262.818 kr1 kr (0%)
17. apr. 20262.819 kr22 kr (1%)
15. mar. 20262.797 kr231 kr (8%)
14. mar. 20263.028 kr4 kr (0%)
13. mar. 20263.024 kr15 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret