Gå til hovedindhold

MSI PRO Z790-P WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

MSIBundkortEAN: 4711377015738
Pris fra 1.459 krtil 1.749 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 290 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.243 kr 3. maj

Sammenlign priser på MSI PRO Z790-P WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1459 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI PRO Z790-P WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
1.459 kr
Til butik
MSI PRO Z790-P WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1700 socket, Intel Z790 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 6 x SATA-600 / 4 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Intel I225-V 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel WiFi 6E & Bluetooth 5.3, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, MSI Mystic Light software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: PRO Z790-P WIFI
EAN: 4711377015738
Varenr.: 3109486
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI PRO Z790-P WIFI ATX LGA1700 Intel Z790
1.464 kr
Til butik
MSI PRO Z790-P WIFI ATX LGA1700 Intel Z790 billede

Produktinformation

MSI PRO Z790-P WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: PRO Z790-P WIFI
EAN: 4711377015738
Varenr.: 1000832075
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
MSI PRO Z790-P WIFI Bundkort - GEEKD.dk
1.609 kr
Til butik
MSI PRO Z790-P WIFI Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at bygge det ultimative arbejds- og gaming-fundament? MSI PRO Z790-P WIFI kombinerer professionel pålidelighed med gaming-potentiale - perfekt når du vil have det bedste fra begge verdener! Dit næste system fortjener et bundkort, der ikke går p...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
EAN: 4711377015738
Varenr.: 46704423207248
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI PRO Z790-P WIFI ATX LGA1700 Intel Z790
1.749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI PRO Z790-P WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI PRO Z790-P WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.459 kr1.459 krKøb
2CompuMail DK1.464 kr1.464 krKøb
3Geekd1.609 kr1.609 krKøb
4Ultrashop1.749 kr1.749 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI PRO Z790-P WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI PRO Z790-P WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.243 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 1.583 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.497 kr.

Den nuværende pris på 1.459 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 17% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for MSI PRO Z790-P WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for MSI PRO Z790-P WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20261.459 kr7 kr (0%)
13. maj 20261.466 kr9 kr (1%)
9. maj 20261.475 kr231 kr (19%)
7. maj 20261.244 kr1 kr (0%)
3. maj 20261.243 kr1 kr (0%)
2. maj 20261.244 kr3 kr (0%)
30. apr. 20261.247 kr1 kr (0%)
27. apr. 20261.248 kr3 kr (0%)
26. apr. 20261.245 kr3 kr (0%)
25. apr. 20261.248 kr227 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret