Gå til hovedindhold

MSI Pro MP242PMG 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz

MSIComputerskærmeEAN: 4711377260404
Pris fra 734 krtil 879 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 145 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 704 kr 9. apr.

Sammenlign priser på MSI Pro MP242PMG 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 734 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI Pro MP242PMG 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz
734 kr
Til butik
MSI Pro MP242PMG 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz billede

Produktinformation

MSI PRO MP242PMG - LCD-skærm - 24" (23.8" til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1500:1 - 1 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - højtalere

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: PRO MP242PMG
EAN: 4711377260404
Varenr.: 1003082331
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI PRO MP242PMG 23,8" skærm - FHD 120 Hz IPS med kamera
-43%859 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI PRO MP242PMG 23,8" skærm - FHD 120 Hz IPS med kamera billede

Produktinformation

Fuldendt arbejds- og studieoplevelse med IPS-skærmMSI PRO MP242PMG er en 23,8" Full HD kontorskærm designet til produktivitet og klare billeder. Den flade IPS-panel giver brede betragtningsvinkler på 178° og naturtro farver med 115 % sRGB og 98 % Adobe RGB - perfekt til kontoropgaver, studier og indholdsvisning. Overfladen er mat og anti-refleks, så du kan arbejde uforstyrret i lyse omgivelser.Glidende visning og øjenskånende teknologiMed op til 120 Hz opdateringshastighed og 1 ms MPRT oplever du mere flydende scroll og video. Skærmen er flimmerfri og har Low Blue Light, som mindsker belastning under lange arbejdsdage.Funktioner til moderne arbejdspladsSkærmen har indbyggede højttalere og kamera, så du er klar til videomøder. Den rammefri front giver et stilrent look og gør flere skærme side om side mere sømløse. Stativet er højdejusterbart (op til 13 cm) med tilt, pivot og swivel, og der er VESA 100 × 100 mm til vægmontering. Tilslutning sker via HDMI 1.4b, DisplayPort 1.2a, VGA samt USB-hub (2× USB-A, 1× USB-B) og hovedtelefonudgang.Skærmstørrelse: 23,8" / 60,5 cmOpløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: IPS, mat overfladeLysstyrke: 300 cd/m²Kontrast: 1.500:1 (typ.), 100.000.000:1 (dynamisk)Farvedækning: sRGB 115 %, Adobe RGB 98 %, DCI-P3 91 %, NTSC 100 %, BT.2020 67 %Opdateringshastighed: 120 Hz (48–120 Hz)Responstid: 4 ms GtG / 1 ms MPRTBetragtningsvinkler: 178°/178°Indbygget: kamera, 2 højttalereTilslutninger: 1× HDMI 1.4b, 1× DisplayPort 1.2a, 1× VGA, 1× hovedtelefon, USB-hub (2× USB-A, 1× USB-B)Ergonomi: højdejusterbar op til 13 cm, tilt -5° til 20°, pivot -90° til 90°, swivel -45° til 45°VESA: 100 × 100 mmStrøm: Intern forsyning, 100–240 V, standby 0,5 WMål med stander: B 54,0 × H 41,2 × D 22,7 cmVægt med stander: 5,5 kg

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Skærme
Vægt: 9.12g
EAN: 4711377260404
Varenr.: 2063517
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" MSI PRO MP242PMG - 1920x1080 (FHD) - 120Hz - IPS
-37%862 kr
Før 1.359 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
24" MSI PRO MP242PMG - 1920x1080 (FHD) - 120Hz - IPS billede

Produktinformation

MSI PRO MP242PMG monitor kombinerer et integreret 1080p-webkamera og IPS-billedklarhed til strømlinet produktivitet, videomøder og daglig multitasking. Størrelse: 24" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringshastighed: 120Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DisplayPort, VGA Særlige funktioner: Integreret 1080p-webkamera; Adaptive-Sync; Blændfri Ergonomiske justeringsmuligheder, brede betragtningsvinkler og jævn bevægelse hjælper med at holde arbejdet komfortabelt, samtidig med at det understøtter klar kommunikation og ensartede billeder på tværs af forskellige opgaver.

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: PRO MP242PMG
EAN: 4711377260404
Varenr.: 3431652
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI PRO MP242PMG 23,8" skærm - FHD 120 Hz IPS med kamera
-42%879 kr
Før 1.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI Pro MP242PMG 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI Pro MP242PMG 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK734 kr734 krKøb
2Boligcenter DK859 kr859 krKøb
3Proshop DK862 kr901 krKøb
4Vivas DK879 kr968 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI Pro MP242PMG 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz

PriceData har fulgt prisen på MSI Pro MP242PMG 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz i 181 dage. Laveste pris i perioden er 704 kr (registreret d. 9. april 2026), højeste er 1.364 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.219 kr.

Den nuværende pris på 734 kr er 40% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 63 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 81 prisændringer for MSI Pro MP242PMG 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 81 prisændringer for MSI Pro MP242PMG 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
10. apr. 2026734 kr30 kr (4%)
9. apr. 2026704 kr105 kr (13%)
5. apr. 2026809 kr2 kr (0%)
2. apr. 2026807 kr1 kr (0%)
1. apr. 2026808 kr24 kr (3%)
31. mar. 2026832 kr246 kr (23%)
30. mar. 20261.078 kr5 kr (0%)
29. mar. 20261.083 kr5 kr (0%)
28. mar. 20261.088 kr5 kr (0%)
27. mar. 20261.093 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret