Gå til hovedindhold

MSI MPG 491CQPX QD-OLED 49" 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz

MSIEAN: 4711377237932
Pris fra 6.990 krtil 8.134 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.144 kr (14% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på MSI MPG 491CQPX QD-OLED 49" 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6990 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
MSI 49" gamingskærm MPG 491CQPX
-18%6.990 kr
Før 8.490 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI 49" gamingskærm MPG 491CQPX billede

Produktinformation

MSI 49" gamingskærm MPG 491CQPX - 5120x1440 QD-OLED, 240hz, 0.03ms, 1.5m:1, HDR10, 2xHDMI/DP - Spiludstyr Gamingskærme

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Spiludstyr
Artikel nr.: MPG 491CQPX QD-OLED
EAN: 4711377237932
Varenr.: 1327947
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
49" MSI MPG 491CQPX QD-OLED - 5120x1440 - 240Hz - QD-OLED
7.763 kr
Til butik
49" MSI MPG 491CQPX QD-OLED - 5120x1440 - 240Hz - QD-OLED billede

Produktinformation

MSI MPG 491CQPX QD-OLED monitor giver en immersiv ultrabred oplevelse til avanceret gaming og multitasking og kombinerer dyb kontrast og levende farver med detaljerede scener og flydende bevægelser. Størrelse: 49" Opløsning: 5120 x 1440 Opdateringsfrekvens: 240Hz Paneltype: QD-OLED Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C Særlige funktioner: VESA Adaptive-Sync; DisplayHDR 400 True Black; Kurvet Det brede billedformat og den hurtige responstid hjælper med at holde gameplay og dagligt arbejde flydende, samtidig med at der bevares stærke detaljer og klarhed over hele skærmfladen.

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: MPG 491CQPX QD-OLED
EAN: 4711377237932
Varenr.: 3454799
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MPG 491CQPX QD-OLED 49" 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz
8.134 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG 491CQPX QD-OLED 49" 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG 491CQPX QD-OLED 49" 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK6.990 kr6.990 krKøb
2Proshop DK7.763 kr7.763 krKøb
3CompuMail DK8.134 kr8.134 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MPG 491CQPX QD-OLED 49" 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz

PriceData har fulgt prisen på MSI MPG 491CQPX QD-OLED 49" 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz i 168 dage. Laveste pris i perioden er 6.990 kr (registreret d. 2. juni 2026), højeste er 10.423 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 9.086 kr.

Den nuværende pris på 6.990 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 74 prisændringer for MSI MPG 491CQPX QD-OLED 49" 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 74 prisændringer for MSI MPG 491CQPX QD-OLED 49" 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20266.990 kr1.144 kr (14%)
1. jun. 20268.134 kr6 kr (0%)
31. maj 20268.128 kr6 kr (0%)
30. maj 20268.122 kr7 kr (0%)
28. maj 20268.129 kr20 kr (0%)
25. maj 20268.109 kr1 kr (0%)
24. maj 20268.108 kr16 kr (0%)
23. maj 20268.092 kr397 kr (5%)
22. maj 20268.489 kr1 kr (0%)
19. maj 20268.490 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret