Gå til hovedindhold

MSI MPG 271QRDE X50 27" WQHD OLED gaming-skærm - 500 Hz, HDMI/DP/USB-C

MSIEAN: 4711377353434
Pris fra 7.647 krtil 8.819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.172 kr (13% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på MSI MPG 271QRDE X50 27" WQHD OLED gaming-skærm - 500 Hz, HDMI/DP/USB-C og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7647 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
26.5" MSI MPG 271QRDE X50 - OLED monitor - 27" - HDR
7.647 kr
Til butik
26.5" MSI MPG 271QRDE X50 - OLED monitor - 27" - HDR billede

Produktinformation

OLED-monitor, gaming, 27" (26.5" til at se), 2560 x 1440 WQHD @ 500 Hz, 1000 cd/m², 1500000:1, DisplayHDR 500 True Black, 0.03 ms, 2xHDMI, DisplayPort, USB-C

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 9S6-3CF49T-002
EAN: 4711377353434
Varenr.: 3459103
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MPG 271QRDE X50 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 500Hz
7.809 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI MPG 271QRDE X50 27" WQHD OLED gaming-skærm - 500 Hz, HDMI/DP/USB-C
-17%8.799 kr
Før 10.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI MPG 271QRDE X50 27" WQHD OLED gaming-skærm - 500 Hz, HDMI/DP/USB-C billede

Produktinformation

MSI MPG 271QRDE X50 - OLED-monitor - gaming - 27" (26.5" til at se) - 2560 x 1440 WQHD @ 500 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 500 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-CGenereltAdaptive-Sync teknologi: NVIDIA G-SYNC CompatibleDiagonal størrelse: 27"Dimensioner (B x D x H): 60.93 cm x 24.19 cm x 41.61 cm - med standerEgenskaber: Adaptive-Sync teknologiGraphene filmbrugerdefineret kølelegemeOLED Care 3.0VESA Certified ClearMR 21000rammeløst kantdesignbilledopdelingdelbilledeKVMMSI Mystic LightSmart CrosshairNavi KeyEnergiklasse: Klasse FEnergiklasse (HDR): Klasse GEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2395382Farve support: 1,074 milliarder farver (10-bit)Farvespektrum: 99% DCI-P3 (CIE 1976)138% sRGB (CIE 1976)98% Adobe RGB (CIE 1976)Formatforhold: 16:9Gaming: JaHDR-certificering: DisplayHDR 500 True BlackIndbygget udstyr: USB 3.2 Gen 1 hubKontrastforhold: 1500000:1Lodret opdateringshastighed: 48 - 500 HzLodret synsvinkel: 178Lysstyrke: 1000 cd/m²Pixel Pitch: 0.2292 mmResponstid: 0,03 ms (grå-til-grå)Skærmbelægning: BlændfriSkærmtype: OLED-monitor / Quantum Dot OLEDStandard opløsning: WQHD 2560 x 1440 ved 500 HzSynlig diameter: 26.5"...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: TV-tilbehør og Digitale modtagere
Vægt: 13g
EAN: 4711377353434
Varenr.: 2092734
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI MPG 271QRDE X50 27" WQHD OLED gaming-skærm - 500 Hz, HDMI/DP/USB-C
-17%8.819 kr
Før 10.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG 271QRDE X50 27" WQHD OLED gaming-skærm - 500 Hz, HDMI/DP/USB-C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG 271QRDE X50 27" WQHD OLED gaming-skærm - 500 Hz, HDMI/DP/USB-C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK7.647 kr7.647 krKøb
2CompuMail DK7.809 kr7.809 krKøb
3Boligcenter DK8.799 kr8.799 krKøb
4Vivas DK8.819 kr8.869 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MPG 271QRDE X50 27" WQHD OLED gaming-skærm - 500 Hz, HDMI/DP/USB-C

PriceData har fulgt prisen på MSI MPG 271QRDE X50 27" WQHD OLED gaming-skærm - 500 Hz, HDMI/DP/USB-C i 171 dage. Laveste pris i perioden er 7.647 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 9.833 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 9.298 kr.

Den nuværende pris på 7.647 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for MSI MPG 271QRDE X50 27" WQHD OLED gaming-skærm - 500 Hz, HDMI/DP/USB-C. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for MSI MPG 271QRDE X50 27" WQHD OLED gaming-skærm - 500 Hz, HDMI/DP/USB-C de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. maj 20267.647 kr1 kr (0%)
7. maj 20267.648 kr160 kr (2%)
11. apr. 20267.808 kr1 kr (0%)
10. apr. 20267.809 kr38 kr (0%)
9. apr. 20267.847 kr27 kr (0%)
8. mar. 20267.874 kr71 kr (1%)
6. mar. 20267.945 kr2 kr (0%)
5. mar. 20267.947 kr128 kr (2%)
4. mar. 20268.075 kr1.622 kr (17%)
3. mar. 20269.697 kr7 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret