Gå til hovedindhold

MSI MAG Forge 100R Tårn ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk

MSIComputerkomponenterEAN: 4719072676414
Pris fra 383 krtil 468 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 85 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 317 kr 26. mar.

Sammenlign priser på MSI MAG Forge 100R Tårn ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 383 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MAG Forge 100M - Kabinet - Tower - Sort
383 kr
Til butik
MSI MAG Forge 100M - Kabinet - Tower - Sort billede

Produktinformation

Tower, ATX, sidepanel med vindue (hærdet glas), ingen strømforsyning (ATX), USB/Lyd

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Kabinet
Artikel nr.: 306-7G03M47-809
EAN: 4719072676414
Varenr.: 2963793
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MAG Forge 100R Tower ATX Sort
388 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet MSI MAG Forge 100M midi tower - sort, hærdet glas, ARGB
-20%409 kr
Før 514 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet MSI MAG Forge 100M midi tower - sort, hærdet glas, ARGB billede

Produktinformation

Fordele ved PC kabinet til gamingMSI MAG Forge 100M er et stilrent midi tower gaming kabinet i sort med sidepanel i hærdet glas, der viser dine komponenter frem med lilla ARGB-lys. Med plads til ATX, mATX og mini-ITX bundkort, god luftstrøm fra tre 120 mm blæsere og medfølgende ARGB-hub er det et sikkert valg til dig, der vil bygge en flot og funktionel spillemaskine.Design og brugKabinettet leveres med 2× 120 mm ARGB PWM frontblæsere og 1× 120 mm bagblæser for effektiv køling fra start. Frontens lys kan synkroniseres via Mystic Light Sync. Indvendigt får du overskuelig kabelstyring, tre 2,5" pladser, to 3,5" pladser og syv udvidelsesslots - ideelt til moderne builds med grafikkort op til 33 cm og CPU-kølere op til 16 cm. Strømforsyningen placeres i bunden.Til dig der bygger selvMAG Forge 100M er skabt til gaming og gør det let at komme i gang: tryk på tænd/sluk og reset-knapperne på fronten, tilslut lyd via frontens porte og nyd USB 3.2 Gen 1 Type‑A i toppen. Det gennemsigtige sidepanel i glas pryder opsætningen og giver et rent look.Formfaktor: Midi TowerUnderstøttede bundkort: ATX, mATX, Mini‑ITXFarve: Sort; sidepanel i hærdet glasMaks. grafikkortlængde: 33 cmMaks. CPU-kølerhøjde: 16 cmMaks. PSU-længde: 20 cm (placering: bund)Drevpladser: 3 × 2,5", 2 × 3,5" (HDD/SSD kombibur)Udvidelsesslots: 7Forinstallerede blæsere: 2 × 120 mm foran (ARGB PWM), 1 × 120 mm bagpåBlæsersupport front: op til 3 × 120 mm eller 2 × 140 mmBlæsersupport top: op til 2 × 120/140 mmIO-porte: 2 × USB 3.2 Gen 1 Type‑A, lyd ind/udMål (H × B × D): 49,9 × 21,0 × 42,1 cmVægt: 5,64 kgRGB: ARGB‑hub (1‑6), Mystic Light SyncKabelstyring: JaVelegnet til: GamingStrømforsyning: ATX (medfølger ikke)...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 14.77g
EAN: 4719072676414
Varenr.: 1900145
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet MSI MAG Forge 100M midi tower - sort, hærdet glas, ARGB
-20%429 kr
Før 534 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
MSI MAG Forge 100R Tårn ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk
468 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG Forge 100R Tårn ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG Forge 100R Tårn ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK383 kr422 krKøb
2CompuMail DK388 kr388 krKøb
3Boligcenter DK409 kr409 krKøb
4Vivas DK429 kr598 krKøb
5Geekd468 kr468 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MAG Forge 100R Tårn ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på MSI MAG Forge 100R Tårn ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk i 178 dage. Laveste pris i perioden er 317 kr (registreret d. 26. marts 2026), højeste er 476 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 384 kr.

Den nuværende pris på 383 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 68 prisændringer for MSI MAG Forge 100R Tårn ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 68 prisændringer for MSI MAG Forge 100R Tårn ATX Ingen strømforsyning Sort Kabinet - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026383 kr40 kr (12%)
31. maj 2026343 kr1 kr (0%)
22. maj 2026344 kr1 kr (0%)
20. maj 2026343 kr1 kr (0%)
17. maj 2026344 kr4 kr (1%)
14. maj 2026340 kr1 kr (0%)
8. maj 2026339 kr3 kr (1%)
7. maj 2026342 kr2 kr (1%)
3. maj 2026340 kr3 kr (1%)
2. maj 2026343 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret