Gå til hovedindhold

MSI MAG A850GL PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified

MSIComputer – strømforsyningerEAN: 4711377084253
Pris fra 855 krtil 979 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 124 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 808 kr 7. maj

Sammenlign priser på MSI MAG A850GL PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 855 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MAG A850GL PCIE5 850Watt 80 PLUS Gold
855 kr
Til butik
MSI MAG A850GL PCIE5 850Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

MSI MAG A850GL PCIE5 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 306-7ZP8A11-CE0
EAN: 4711377084253
Varenr.: 1001297241
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MAG A850GL PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified
888 kr
Til butik
MSI MAG A850GL PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.0, 80 plus Gold, 120mm blæser fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12VHPWR 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.0 ready) / 8 x 5 pins SATA / 4 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: MAG A850GL PCIE5
EAN: 4711377084253
Varenr.: 3186958
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX - MSI MAG A850GL PCIe 5, 850 W, fuldt modulær, sort
-9%959 kr
Før 1.049 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX - MSI MAG A850GL PCIe 5, 850 W, fuldt modulær, sort billede

Produktinformation

Effektstærk ATX strømforsyning til gaming-pcMSI MAG A850GL PCIe 5 leverer 850 W stabil effekt til krævende pc-builds. Den fuldt modulære opbygning giver enkel kabelhåndtering, mens den aktive køling med én 12 cm blæser sikrer pålidelig drift. Med høj effektivitet op til 90 % og 80 PLUS Gold passer den perfekt til kraftige grafikkort og moderne processorer.Fordele ved en fuldt modulær PSUVælg kun de kabler, du har brug for, og hold kabinettet ryddeligt for bedre luftflow. A850GL PCIe 5 tilbyder fleksible tilslutninger, herunder flere SATA, Molex og PCIe-stik til udvidelser. Indbyggede beskyttelser som overstrøm, overspænding, overophedning og kortslutning giver ekstra tryghed i daglig brug.Formfaktor: ATXFormål: PCTotal effekt: 850 WEffektivitet: 90 %80 PLUS: GoldIndgangsspænding: 100 – 240 VIndgangsfrekvens: 47 – 63 HzAktiv PFC: Ja+12 V maks. strøm: 70,5 A (846 W)+5 V og +3,3 V samlet: 110 W+5VSB: 2,5 A (12,5 W)-12 V: 0,3 A (3,6 W)Kabelføring: Fuldt modulærKøling: Aktiv, 1 × 12 cm blæserLys: NejTænd/sluk-knap: JaBeskyttelser: Kortslutning, overspænding, overophedning, overeffekt, overstrømTilslutninger: 1 × 20+4 pin ATX (60 cm), 4 × PCIe 6+2 pin, 8 × SATA, 4 × Molex, CPU/EPS 4+4 pinMål (H × B × D): 8,6 × 15 × 14 cmFarve: SortPakningstype: Boks...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.78g
EAN: 4711377084253
Varenr.: 1932609
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX - MSI MAG A850GL PCIe 5, 850 W, fuldt modulær, sort
-8%979 kr
Før 1.069 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG A850GL PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG A850GL PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK855 kr855 krKøb
2Proshop DK888 kr927 krKøb
3Boligcenter DK959 kr959 krKøb
4Vivas DK979 kr1.058 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MAG A850GL PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på MSI MAG A850GL PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified i 182 dage. Laveste pris i perioden er 808 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 965 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 909 kr.

Den nuværende pris på 855 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for MSI MAG A850GL PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for MSI MAG A850GL PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026855 kr3 kr (0%)
30. maj 2026858 kr1 kr (0%)
25. maj 2026859 kr1 kr (0%)
23. maj 2026858 kr1 kr (0%)
22. maj 2026859 kr2 kr (0%)
20. maj 2026857 kr1 kr (0%)
17. maj 2026858 kr6 kr (1%)
15. maj 2026852 kr2 kr (0%)
14. maj 2026850 kr3 kr (0%)
13. maj 2026847 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret