Gå til hovedindhold

MSI MAG A850GL PCIE5 II Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

MSIComputer – strømforsyningerEAN: 4711377246682
Pris fra 699 krtil 1.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 420 kr (38% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på MSI MAG A850GL PCIE5 II Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 699 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MAG A850GL PCIE5 II Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
-18%699 kr
Før 848 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI MAG A850GL PCIE5 II Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 120mm blæser fluid dynamic leje, kabler: 2 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 2 x 5 pins SATA / 1 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulærfarve: sort, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: MAG A850GL PCIE5 II
EAN: 4711377246682
Varenr.: 3370565
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MAG A850GL PCIE5 II Strømforsyning 850Watt
859 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning MSI MAG A850GL 850W PCIe 5.0 II 80+ Gold - fuldmodulær ATX
-2%1.099 kr
Før 1.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning MSI MAG A850GL 850W PCIe 5.0 II 80+ Gold - fuldmodulær ATX billede

Produktinformation

Fordele ved strømforsyning til PCMSI MAG A850GL leverer stabil og effektiv strøm til din stationære PC. Med 850 W samlet effekt og 80+ Gold effektivitet er den et stærkt valg til gaming- og ydelsesbyg, hvor pålidelighed er vigtig. Det fuldmodulære design gør kabelhåndteringen enkel, så du kun tilslutter de kabler, du har brug for, og får et ryddeligt kabinet med optimal luftgennemstrømning.Design og brugEn 12 cm blæser sørger for afkøling, mens den sorte, diskrete finish passer ind i de fleste builds. En tydelig tænd/sluk-knap gør det nemt at styre strømmen. Enheden er udviklet til ATX-systemer og er velegnet til PC-formål, hvor stabil strømforsyning og sikkerhed er i fokus.Sikkerhed og tilslutningerIndbygget beskyttelse mod kortslutning, over-/underdrevne spændinger og strøm giver ro i sindet under drift. Strømforsyningen byder på moderne tilslutninger, inkl. ATX 24-pin, EPS 4+4-pin, PCIe og rigeligt med SATA- og Molex-stik til lagring og tilbehør. Effektiv aktiv PFC og AC-indgang på 100–240 V gør den fleksibel i forskellige miljøer. Fuldmodulært design og PCIe 5.0 understøttelse gør den fremtidssikker til nyere grafikkort.Formfaktor: ATXTotal effekt: 850 WEffektivitet: 90 % (80+ Gold)Indgangsspænding: 100 – 240 VIndgangsfrekvens: 47 – 63 HzAktiv PFC: JaBlæsere: 1 × 12 cmFarve: SortModulær kabling: FuldmodulærATX 24-pin: JaEPS 4+4-pin: JaSATA-strømstik: 8Molex 4-pin: 4FDD-stik: JaKortslutnings-, over/under-spændings- og overstrømsbeskyttelse: JaMål (H × B × D): 8,6 × 15 × 14 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.5g
EAN: 4711377246682
Varenr.: 1933750
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning MSI MAG A850GL 850W PCIe 5.0 II 80+ Gold - fuldmodulær ATX
-2%1.119 kr
Før 1.139 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG A850GL PCIE5 II Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG A850GL PCIE5 II Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK699 kr738 krKøb
2CompuMail DK859 kr859 krKøb
3Boligcenter DK1.099 kr1.099 krKøb
4Vivas DK1.119 kr1.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MAG A850GL PCIE5 II Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på MSI MAG A850GL PCIE5 II Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 174 dage. Laveste pris i perioden er 699 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 961 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 897 kr.

Den nuværende pris på 699 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for MSI MAG A850GL PCIE5 II Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for MSI MAG A850GL PCIE5 II Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026699 kr149 kr (18%)
19. maj 2026848 kr10 kr (1%)
17. maj 2026858 kr6 kr (1%)
15. maj 2026852 kr2 kr (0%)
14. maj 2026850 kr3 kr (0%)
13. maj 2026847 kr1 kr (0%)
8. maj 2026848 kr6 kr (1%)
7. maj 2026854 kr4 kr (0%)
6. maj 2026850 kr22 kr (3%)
3. maj 2026828 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret