Gå til hovedindhold

MSI MAG A1000GLS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

MSIComputer – strømforsyningerEAN: 4711377297738
Pris fra 1.440 krtil 1.919 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 479 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.372 kr 21. mar.

Sammenlign priser på MSI MAG A1000GLS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1440 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MAG A1000GLS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
1.440 kr
Til butik
MSI MAG A1000GLS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 135mm blæser fluid dynamic leje, kabler: 2 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 3 x 5 pins SATA / 1 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulærfarve: sort, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: MAG A1000GLS PCIE5
EAN: 4711377297738
Varenr.: 3403699
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI Netzteil MAG A1000GLS PCIE5 1000Watt
1.539 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI MAG A1000GLS PCIE5 - 1000 W fuldmodulær ATX strømforsyning, sort
1.899 kr
Til butik
MSI MAG A1000GLS PCIE5 - 1000 W fuldmodulær ATX strømforsyning, sort billede

Produktinformation

Kraftig ATX strømforsyning til gaming og high-end PCMSI MAG A1000GLS PCIE5 leverer 1000 W stabil strøm til din stationære PC. Den fuldmodulære opbygning gør kabelstyring nem og ryddelig, så luftflowet forbedres i kabinettet. Med aktiv PFC, effektiv 80 PLUS Gold ydeevne og en støjsvag 13,5 cm blæser med FDB-leje er denne PSU skabt til seriøse opsætninger med flere drev og kraftige grafikkort.Fleksible tilslutninger og klar til PCIe 5Du får rige muligheder for udbygning: 24-pin ATX til bundkort, to EPS 8-pin til CPU, fire 6+2-pin PCIe samt én 16-pin PCIe 12V-2x6. Derudover hele 11 SATA og 4 Molex-stik til lager og tilbehør. Det gør A1000GLS ideel til gaming, streaming og kreative arbejdsstationer, hvor der kræves pålidelig strømfordeling og plads til vækst. Beskyttelser mod overstrøm og kortslutning samt undervolt/overvolt giver ro i sindet.Formfaktor: ATXEffekt: 1.000 W (peak 2.200 W)Effektivitet: 80 PLUS Gold, ca. 90 %Køling: 13,5 cm blæser, FDB-lejeKabelføring: FuldmodulærIndgangsspænding: 100 – 240 V, 47 – 63 HzSamlet +12 V: 999,6 WTilslutninger: 1× 24-pin ATX, 2× EPS 8-pin, 1× PCIe 16-pin (12V-2x6), 4× PCIe 6+2-pin, 11× SATA, 4× MolexMål (H × B × D): 8,6 × 15,0 × 15,0 cmKøletype: AktivFarve: Sort...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 4.76g
EAN: 4711377297738
Varenr.: 2114353
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI MAG A1000GLS PCIE5 - 1000 W fuldmodulær ATX strømforsyning, sort
1.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG A1000GLS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG A1000GLS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.440 kr1.440 krKøb
2CompuMail DK1.539 kr1.539 krKøb
3Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
4Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MAG A1000GLS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på MSI MAG A1000GLS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 152 dage. Laveste pris i perioden er 1.372 kr (registreret d. 21. marts 2026), højeste er 1.565 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.479 kr.

Den nuværende pris på 1.440 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for MSI MAG A1000GLS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for MSI MAG A1000GLS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 20261.440 kr41 kr (3%)
19. maj 20261.481 kr84 kr (5%)
27. apr. 20261.565 kr175 kr (13%)
23. apr. 20261.390 kr114 kr (8%)
22. apr. 20261.504 kr25 kr (2%)
21. apr. 20261.529 kr26 kr (2%)
20. apr. 20261.503 kr1 kr (0%)
8. apr. 20261.504 kr132 kr (10%)
21. mar. 20261.372 kr18 kr (1%)
11. mar. 20261.390 kr125 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret