Gå til hovedindhold

MSI MAG A1000GL PCIE5 WHITE Strømforsyning - 1000 mAh - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

MSIComputer – strømforsyningerEAN: 4711377357104
Pris fra 1.379 krtil 1.819 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 440 kr (24% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.018 kr 14. apr.

Sammenlign priser på MSI MAG A1000GL PCIE5 WHITE Strømforsyning - 1000 mAh - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1379 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MAG A1000GL PCIE5 WHITE Strømforsyning - 1000 mAh - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
-3%1.379 kr
Før 1.421 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI MAG A1000GL PCIE5 WHITE Strømforsyning - 1000 mAh - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 135mm blæser fluid dynamic leje, kabler: 2 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 3 x 5 pins SATA / 1 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulærfarve: hvid, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: MAG A1000GL PCIE5 WHITE
EAN: 4711377357104
Varenr.: 3403702
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PC-strømforsyning MSI MAG A1000GL PCIE5 Hvid
1.393 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MAG A1000GL PCIE5 WHITE 1000Watt 80 PLUS Gold
1.408 kr
Til butik
MSI MAG A1000GL PCIE5 WHITE 1000Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

MSI MAG A1000GL PCIE5 WHITE. Total effekt: 1000 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Vekselstrømsindgangsfrekvens: 50/60 Hz. Motherboard, strømstik: 24-pin ATX, Længde på strømkabel på bundkort: 60 cm, Strømkabellængde SATA: 150,500 mm. Formål: PC, Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor: ATX, 80 PLUS certificering: 80 PLUS Gold. Produktfarve: Hvid, Kølingstype: Aktiv, Ventilator diameter: 13,5 cm. Bredde: 150 mm, Dybde: 150 mm, Højde: 86 mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 306-7ZP9B51-CE0
EAN: 4711377357104
Varenr.: 1003845616
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI MAG A1000GL PCIE5 White - 1000 W fuldmodulær ATX strømforsyning
1.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI MAG A1000GL PCIE5 White - 1000 W fuldmodulær ATX strømforsyning
1.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG A1000GL PCIE5 WHITE Strømforsyning - 1000 mAh - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG A1000GL PCIE5 WHITE Strømforsyning - 1000 mAh - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.379 kr1.379 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.393 kr1.393 krKøb
3CompuMail DK1.408 kr1.408 krKøb
4Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
5Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MAG A1000GL PCIE5 WHITE Strømforsyning - 1000 mAh - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på MSI MAG A1000GL PCIE5 WHITE Strømforsyning - 1000 mAh - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 101 dage. Laveste pris i perioden er 1.018 kr (registreret d. 14. april 2026), højeste er 1.408 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.177 kr.

Den nuværende pris på 1.379 kr er 17% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for MSI MAG A1000GL PCIE5 WHITE Strømforsyning - 1000 mAh - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for MSI MAG A1000GL PCIE5 WHITE Strømforsyning - 1000 mAh - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.379 kr14 kr (1%)
2. jun. 20261.393 kr7 kr (1%)
1. jun. 20261.400 kr7 kr (0%)
31. maj 20261.407 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.408 kr1 kr (0%)
15. apr. 20261.407 kr389 kr (38%)
14. apr. 20261.018 kr5 kr (0%)
13. apr. 20261.023 kr10 kr (1%)
10. apr. 20261.033 kr5 kr (0%)
9. apr. 20261.038 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret