Gå til hovedindhold

MSI MAG 272URDF E16 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 160Hz

MSIComputerskærmeEAN: 4711377307284
Pris fra 2.559 krtil 4.490 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.931 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.180 kr 26. maj

Sammenlign priser på MSI MAG 272URDF E16 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 160Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2559 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MAG 272URDF E16 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 160Hz
2.559 kr
Til butik
MSI MAG 272URDF E16 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 160Hz billede

Produktinformation

MSI MAG 272URDF E16 - LED-skærm - gaming - 27" - 3840 x 2160 4K @ 160 Hz - Fast IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - 0.5 ms - HDMI, DisplayPort

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: MAG 272URDF E16
EAN: 4711377307284
Varenr.: 1003304757
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI MAG 272URDF E16 - 27" 4K gaming-skærm, Fast IPS, 160 Hz
-38%2.899 kr
Før 4.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI MAG 272URDF E16 - 27" 4K gaming-skærm, Fast IPS, 160 Hz billede

Produktinformation

MSI MAG 272URDF E16 - LED-skærm - gaming - 27" - 3840 x 2160 4K @ 160 Hz - Fast IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - 0.5 ms - HDMI, DisplayPortGenereltAdaptive-Sync teknologi: VESA Adaptive-SyncBacklight-teknologi: LED baglysDiagonal størrelse: 27"Dimensioner (B x D x H): 61.35 cm x 22.79 cm x 53.63 cm - med standerEgenskaber: VESA DisplayHDR 400dobbelttilstandsvisningAI VisionKVMAI CrosshairkonsoltilstandOptix ScopeFlicker Free-teknologiEnergiklasse: Klasse FEnergiklasse (HDR): Klasse GEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2283906Farve support: 107 milliarder farver (10-bit8-bit + FRC)Farvespektrum: 93% DCI-P3 (CIE1976)88% (CIE 1976)131% sRGBFormatforhold: 16:9Gaming: JaKontrastforhold: 1000:1 / 100000000:1 (dynamisk)Lodret opdateringshastighed: 48 - 160 HzLodret synsvinkel: 178Lysstyrke: 400 cd/m²Paneltype: Fast IPSPixel Pitch: 0.1554 mmResponstid: 0,5 ms (grå-til-grå)Skærmbelægning: BlændfriSkærmtype: LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriksStandard opløsning: 4K 3840 x 2160 ved 160 HzVandret opdateringshastighed: 146.9 - 354.5 kHzVandret synsvinkel: 178Vægt: 7.4 kg

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Skærme
Vægt: 10g
EAN: 4711377307284
Varenr.: 2164025
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI MAG 272URDF E16 - 27" 4K gaming-skærm, Fast IPS, 160 Hz
-38%2.919 kr
Før 4.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI MAG 272URDF E16 - 27" 4K gaming-skærm, Fast IPS, 160 Hz billede

Produktinformation

MSI MAG 272URDF E16 - LED-skærm - gaming - 27" - 3840 x 2160 4K @ 160 Hz - Fast IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - 0.5 ms - HDMI, DisplayPortGenereltAdaptive-Sync teknologi: VESA Adaptive-SyncBacklight-teknologi: LED baglysDiagonal størrelse: 27"Dimensioner (B x D x H): 61.35 cm x 22.79 cm x 53.63 cm - med standerEgenskaber: VESA DisplayHDR 400dobbelttilstandsvisningAI VisionKVMAI CrosshairkonsoltilstandOptix ScopeFlicker Free-teknologiEnergiklasse: Klasse FEnergiklasse (HDR): Klasse GEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2283906Farve support: 107 milliarder farver (10-bit8-bit + FRC)Farvespektrum: 93% DCI-P3 (CIE1976)88% (CIE 1976)131% sRGBFormatforhold: 16:9Gaming: JaKontrastforhold: 1000:1 / 100000000:1 (dynamisk)Lodret opdateringshastighed: 48 - 160 HzLodret synsvinkel: 178Lysstyrke: 400 cd/m²Paneltype: Fast IPSPixel Pitch: 0.1554 mmResponstid: 0,5 ms (grå-til-grå)Skærmbelægning: BlændfriSkærmtype: LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriksStandard opløsning: 4K 3840 x 2160 ved 160 HzVandret opdateringshastighed: 146.9 - 354.5 kHzVandret synsvinkel: 178Vægt: 7.4 kgInputType: Femvejs joystickForbindelseInterface: DisplayPort 1.4a | HDMI | Hovedtelefonstik | 2 x USB 2.0 (Type A) | USB 2.0 (Type B)MekaniskDrejevinkel: 60Højde justering: 130 mmJusteringer til display-position: Tiltdrejbarhøjdepivot (rotering)Rotationsvinkel: 180Tiltvinkel: -5/+20VESA-monteringsinterface: VESA, 100 x 100 mmDiverseEgenskaber: Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat)Medfølgende ledninger: 1 x DisplayPort kabel | 1 x USB-B til USB-A kabelOverensstemmelsesstandarder: High Bit Rate 3 (HBR3)Sikkerhedsåbningstype: Kensington-sikkerhedsåbningUdstyr inkluderet: Strømkabel, 4 x standskruerMål og vægtDimensioner & vægt detaljer: Med stander - bredde: 61.35 cm - dybde: 22.79 cm - højde: 53.63 cm - vægt: 7.4 kg | Uden stander - bredde: 61.35 cm - dybde: 5.46 cm - højde: 36.54 cmMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 84 cmDybde ved forsendelse: 14.8 cmHøjde ved forsendelse: 47.5 cmVægt ved forsendelse: 10 kgEffektStrømforbrug (fra-tilstand): 0.3 wattStrømforbrug HDR (Til-tilstand): 55 kWh/1000 tStrømforbrug SDR (Til-tilstand): 25 kWh/1000 tStrømforbrugs-stand by: 0.5 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Skærme
Vægt: 10g
EAN: 4711377307284
Varenr.: 2164025
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
MSI 27" 4K gamingskærm 272URDF E16
4.490 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG 272URDF E16 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 160Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG 272URDF E16 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 160Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.559 kr2.559 krKøb
2Boligcenter DK2.899 kr2.899 krKøb
3Vivas DK2.919 kr2.969 krKøb
4Komplett DK4.490 kr4.490 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MAG 272URDF E16 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 160Hz

PriceData har fulgt prisen på MSI MAG 272URDF E16 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 160Hz i 185 dage. Laveste pris i perioden er 2.180 kr (registreret d. 26. maj 2026), højeste er 4.168 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.248 kr.

Den nuværende pris på 2.559 kr er 21% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 17% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for MSI MAG 272URDF E16 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 160Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for MSI MAG 272URDF E16 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 160Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.559 kr379 kr (17%)
26. maj 20262.180 kr379 kr (15%)
1. maj 20262.559 kr131 kr (5%)
30. apr. 20262.428 kr6 kr (0%)
29. apr. 20262.434 kr232 kr (9%)
11. apr. 20262.666 kr523 kr (16%)
10. apr. 20263.189 kr12 kr (0%)
9. apr. 20263.177 kr3 kr (0%)
8. apr. 20263.180 kr116 kr (4%)
7. apr. 20263.064 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret