Gå til hovedindhold

Motorola Mobility Motorola Edge 60 Neo - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - pOLED display - 6.36 - 2670 x 1220 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 13 MP, 10 MP - front camera 32 MP - pantone grisaille

Motorola MobilityEAN: 0840493603728
Pris fra 2.239 krtil 2.777 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 538 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.103 kr 27. maj

Sammenlign priser på Motorola Edge 60 Neo - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - pOLED display - 6.36 - 2670 x 1220 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 13 MP, 10 MP - front camera 32 MP - pantone grisaille og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2239 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Motorola edge 60 Neo 16,1 cm (6.36") Dual SIM Android 15 5G USB Type-C 12 GB 256 GB 5000 mAh Grå
2.239 kr
Til butik
Motorola edge 60 Neo 16,1 cm (6.36") Dual SIM Android 15 5G USB Type-C 12 GB 256 GB 5000 mAh Grå billede

Produktinformation

Motorola edge 60 Neo . Skærm diagonal: 16,1 cm (6.36"), Skærmopløsning: 2670 x 1200 pixel. Processorserie: MediaTek Dimensity, Processormodel: 7400. RAM kapacitet: 12 GB, RAM-type: LPDDR4X, Intern lagerkapacitet: 256 GB. Bagerste kamera opløsning (numerisk): 50 MP, Bagkamera type: Tredobbelt kamera. SIM-korts kapacitet: Dual SIM. Operativsystem installeret: Android 15. Batterikapacitet: 5000 mAh. Produktfarve: Grå. Vægt: 174,5 g...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PBA80003SE
EAN: 0840493603728
Varenr.: 1003631070
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Motorola Edge 60 Neo - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - pOLED display - 6.36 - 2670 x 1220 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 13 MP, 10 MP - front camera 32 MP - pantone grisaille
2.288 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Motorola edge 60 Neo 16,1 cm (6.36) Dual SIM Android 15 5G USB Type-C 12 GB 256 GB 5000 mAh Grå
2.479 kr
Til butik
Motorola edge 60 Neo 16,1 cm (6.36) Dual SIM Android 15 5G USB Type-C 12 GB 256 GB 5000 mAh Grå billede

Produktinformation

MOTOROLA EDGE 60 NEO GRISAILLE 12256GB Oplev den kraftfulde MOTOROLA EDGE 60 NEO, der kombinerer elegancen i grå med en imponerende ydeevne. Med 256 GB indbygget lagerplads er der rigeligt med plads til alle dine fotos, videoer og apps. Det slanke design...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Mobiltelefoner
EAN: 0840493603728
Varenr.: 123916
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Motorola Edge 60 Neo 5G (256GB/Grisaille)
2.777 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Motorola Edge 60 Neo - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - pOLED display - 6.36 - 2670 x 1220 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 13 MP, 10 MP - front camera 32 MP - pantone grisaille koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Motorola Edge 60 Neo - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - pOLED display - 6.36 - 2670 x 1220 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 13 MP, 10 MP - front camera 32 MP - pantone grisaille koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.239 kr2.239 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.288 kr2.288 krKøb
3Ultrashop2.479 kr2.479 krKøb
4Salgsbutikken.dk2.777 kr2.777 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Motorola Edge 60 Neo - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - pOLED display - 6.36 - 2670 x 1220 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 13 MP, 10 MP - front camera 32 MP - pantone grisaille

PriceData har fulgt prisen på Motorola Edge 60 Neo - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - pOLED display - 6.36 - 2670 x 1220 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 13 MP, 10 MP - front camera 32 MP - pantone grisaille i 160 dage. Laveste pris i perioden er 2.103 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 3.633 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.895 kr.

Den nuværende pris på 2.239 kr er 23% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for Motorola Edge 60 Neo - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - pOLED display - 6.36 - 2670 x 1220 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 13 MP, 10 MP - front camera 32 MP - pantone grisaille. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for Motorola Edge 60 Neo - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - pOLED display - 6.36 - 2670 x 1220 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 13 MP, 10 MP - front camera 32 MP - pantone grisaille de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.239 kr136 kr (6%)
27. maj 20262.103 kr185 kr (8%)
26. maj 20262.288 kr49 kr (2%)
23. maj 20262.239 kr19 kr (1%)
14. maj 20262.258 kr10 kr (0%)
13. maj 20262.268 kr10 kr (0%)
12. maj 20262.258 kr89 kr (4%)
3. maj 20262.347 kr67 kr (3%)
1. maj 20262.414 kr16 kr (1%)
16. apr. 20262.430 kr84 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret