Gå til hovedindhold

Montech King 95 Hvid - curved glas Kabinet - GEEKD.dk

MontechComputerkomponenterEAN: 4710562741940
Pris fra 943 krtil 1.135 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 192 kr (17% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Montech King 95 Hvid - curved glas Kabinet - GEEKD.dk og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 943 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Montech KING 95 Midi Tower Hvid
943 kr
Til butik
Montech KING 95 Midi Tower Hvid billede

Produktinformation

Montech KING 95. Formfaktor: Midi Tower, Type: PC, Produktfarve: Hvid. Understøttede diametre for sideventilatorer: 140,120 mm, Understøttede diametre for bagerste ventilatorer: 120 mm, Understøttede diametre for øverste ventilatorer: 140,120 mm. Understøttede HDD-størrelser: 2.5,3.5". Bredde: 300 mm, Dybde: 475 mm, Højde: 442 mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Montech
Artikel nr.: KING95W
EAN: 4710562741940
Varenr.: 1001813592
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Montech King 95 - White - Kabinet - Miditower - Hvid
949 kr
Til butik
Montech King 95 - White - Kabinet - Miditower - Hvid billede

Produktinformation

Dual Chamber Miditower, ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 190mm lang), front med 2 x USB 3.0 Type A, 1 x USB 3.2 Gen 2 Type C & lyd tilslutninger, 8 x 2.5" / 5 x 3.5" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 360mm radiator, max CPU køler højde: 175 mm, max grafikkortlængde: 42 cm, front panel: mesh & tempered glass, side vindue: tempered glass, farve: hvid - Der er inkluderet både tempered glas og mesh front paneler...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Montech
Kategori: Kabinet
Artikel nr.: KING 95 WH
EAN: 4710562741940
Varenr.: 3221395
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet Montech KING 95 Midi Tower - hvid
1.049 kr
Til butik
PC kabinet Montech KING 95 Midi Tower - hvid billede

Produktinformation

Stilrent PC kabinet til gaming og kraftige buildsMontech KING 95 er et elegant Midi Tower kabinet i hvid, skabt til både gaming og entusiastbyggeri. Det rummelige design understøtter ATX, micro ATX og Mini‑ITX bundkort og giver plads til grafikkort op til 42 cm og CPU‑kølere på op til 17,5 cm. Front og side er prydet af et moderne, ventileret udtryk, mens en side i hærdet glas giver et klart kig til dit setup og RGB-effekter.Fleksibel køling og moderne tilslutningerKabinettet er bygget til effektiv luftstrøm med støtte til flere blæsere og radiatorer: op til 3 i toppen, 2 i siden, 3 i bunden samt 1 bagtil. Der er plads til top‑radiatorer op til 360 mm, og både side, bund og bagtil understøtter populære størrelser. På I/O-panelet får du to USB‑A (USB 3.2 Gen 1), én USB‑C (USB 3.2 Gen 2), lyd ind/ud, tænd/sluk samt RGB‑knap til hurtig kontrol af belysningen.Gennemtænkt indmad og lagringKING 95 leverer masser af lagringsmuligheder med 8 interne 2,5"‑pladser og 5 til 3,5". Strømforsyningen (op til 19 cm, med 1 PSU-plads) er skjult for et rent look. Materialerne er SPCC-stål og hærdet glas for et solidt og stilfuldt resultat - perfekt til et gaming-setup, der både skal se godt ud og yde stærkt.Formfaktor: Midi TowerFarve: HvidMateriale: SPCC-stål, hærdet glasBundkort: ATX, micro ATX, Mini‑ITXUdvidelsessokler: 7Maks. grafikkortlængde: 42 cmMaks. CPU‑kølerhøjde: 17,5 cmMaks. PSU‑længde: 19 cm2,5" pladser: 83,5" pladser: 5I/O: 2× USB‑A 3.2 Gen 1, 1× USB‑C 3.2 Gen 2, lyd ind/ud, RGB‑knap, tænd/slukKøling (maks.): Top 3× (120/140 mm), Side 2× (120/140 mm), Bund 3× (120/140 mm), Bag 1× (120 mm)Radiatorer: Top 120/140/240/280/360 mm, Side 120/140/240 mm, Bund 120/140/240 mm, Bag 120 mmStrømforsyning: Ikke inkluderet (1 PSU-plads)Mål (H × B × D): 44,...

Produktspecifikationer

Mærke: Montech
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 22.99g
EAN: 4710562741940
Varenr.: 1904024
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet Montech KING 95 Midi Tower - hvid
1.069 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Montech King 95 Hvid - curved glas Kabinet - GEEKD.dk
1.135 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Montech King 95 Hvid - curved glas Kabinet - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Montech King 95 Hvid - curved glas Kabinet - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK943 kr943 krKøb
2Proshop DK949 kr988 krKøb
3Boligcenter DK1.049 kr1.049 krKøb
4Vivas DK1.069 kr1.308 krKøb
5Geekd1.135 kr1.135 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Montech King 95 Hvid - curved glas Kabinet - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Montech King 95 Hvid - curved glas Kabinet - GEEKD.dk i 180 dage. Laveste pris i perioden er 729 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 943 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 902 kr.

Den nuværende pris på 943 kr er 5% over normalprisen. Der er registreret 5 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Montech King 95 Hvid - curved glas Kabinet - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Montech King 95 Hvid - curved glas Kabinet - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. mar. 2026943 kr55 kr (6%)
23. feb. 2026888 kr55 kr (6%)
22. feb. 2026943 kr55 kr (6%)
3. feb. 2026888 kr55 kr (6%)
2. feb. 2026943 kr55 kr (6%)
30. jan. 2026888 kr55 kr (6%)
22. jan. 2026943 kr13 kr (1%)
20. jan. 2026930 kr201 kr (28%)
3. jan. 2026729 kr211 kr (22%)
21. dec. 2025940 kr17 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret