Gå til hovedindhold

Montale Paris Arabians Tonka Eau De Parfum 100ml

Pris fra 806 krtil 1.170 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 364 kr (31% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 797 kr 2. maj

Sammenlign priser på Montale Paris Arabians Tonka Eau De Parfum 100ml og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 806 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Montale Paris Arabians Tonka Eau De Parfum 100ml
-25%806 kr
Før 1.075 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Montale Paris Arabians Tonka Eau De Parfum 100ml billede

Produktinformation

Montale Arabians Tonka Eau De Parfum er en kraftfuld amberduft med krydret åbning, blomstrende hjerte og dyb, gourmand afslutning.

Produktspecifikationer

Kategori: Dufte
Artikel nr.: MON57354
EAN: 3760260457354
Varenr.: 3333783
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Montale - Arabians Tonka Eau de Parfum - 100 ml
-24%895 kr
Før 1.170 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Montale Arabians Tonka Eau de Parfum 100 ml
1.169 kr
Til butik
Montale Arabians Tonka Eau de Parfum 100 ml billede

Produktinformation

Arabians Tonka, skabt til elskere af sjældne parfumer, er en hyldestduft til den Arabiske Hest. En fin blanding af krydrede spiraler, fortryllende roser, tonkabønne og bergamot, som afslører et dyrisk temperament af oud, amber og musk. En dristig, raffineret og fyrig duft med et næsten feminint udseende. DUFTFAMILIER:AMBER / TRÆAGTIGTOP NOTER: Bergamot, Safran.HJERTENOTER: Rose, Oud.BUNDNOTER: Amber, Egemos, Tonkabønner, Brunt Sukker, Hvid Musk.Om Montale Paris:Montale Paris blev grundlagt af Pierre Montale, der for 20 år siden blev betaget af Østens skønhed og hemmeligheder i Arabien. Der mestrede han brugen af gamle, kostbare olfaktoriske materialer som rose, røgelse, rav, cedertræ og oud for at skabe udsøgte dufte.Da han vendte tilbage til Frankrig i 2003, præsenterede han sine første kreationer og åbnede døren til en unik olfaktorisk rejse af en sådan perfektion, som kun kan opleves med øjnene lukkede. Montale Arabians Tonka Eau de Parfum 100 ml...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Montale
Kategori: Eau de Parfum
Størrelse: 100.000000000
Artikel nr.: MON57354
EAN: 3760260457354
Varenr.: 4037-102-0100
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Montale Paris Arabians Tonka EdP (100 ml)
1.170 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Montale Paris Arabians Tonka Eau De Parfum 100ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Montale Paris Arabians Tonka Eau De Parfum 100ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cocopanda DK806 kr806 krKøb
2BilligParfume.dk895 kr895 krKøb
3Lyko DK1.169 kr1.169 krKøb
4Bangerhead DK1.170 kr1.170 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Montale Paris Arabians Tonka Eau De Parfum 100ml

PriceData har fulgt prisen på Montale Paris Arabians Tonka Eau De Parfum 100ml i 181 dage. Laveste pris i perioden er 674 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 1.170 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 890 kr.

Den nuværende pris på 806 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for Montale Paris Arabians Tonka Eau De Parfum 100ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for Montale Paris Arabians Tonka Eau De Parfum 100ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026806 kr20 kr (2%)
14. maj 2026826 kr69 kr (8%)
12. maj 2026895 kr47 kr (6%)
8. maj 2026848 kr38 kr (4%)
4. maj 2026886 kr89 kr (11%)
2. maj 2026797 kr89 kr (10%)
30. apr. 2026886 kr9 kr (1%)
29. apr. 2026895 kr9 kr (1%)
28. apr. 2026886 kr16 kr (2%)
25. apr. 2026870 kr12 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret