Gå til hovedindhold

Mont Blanc Explorer Edp Spray - Mand - 100 ml

Mont BlancParfume og eau de cologneMaskulin træduftProfessionel og socialEAN: 3386460101035

Mont Blanc Explorer EDP er en maskulin træ- og læderduft med noter af bergamot, rosa peber og haitiansk vetiver. Perfekt til moderne mænd. Læs mere

Pris fra 356 krtil 770 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 414 kr (54% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 348 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Mont Blanc Explorer Edp Spray - Mand - 100 ml og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 356 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Mont Blanc Explorer Edp Spray - Mand - 100 ml
356 kr
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Mont Blanc Explorer EDP, 100 ml.
-35%363,35 kr
Før 559 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Mont Blanc Explorer EDP 100 ml
397 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Montblanc Explorer Edp Spray 100 ml
-21%456 kr
Før 579 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Mont Blanc Herreparfume - Explorer Edp 100 Ml
469,95 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
MontBlanc - Explorer - 100 ml - Edp
-36%489 kr
Før 770 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Montblanc Explorer Eau de Parfum - 100 ml
489 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Mont Blanc Explorer Eau De Parfum 100 ml
-10%521 kr
Før 579 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Montblanc Explorer EDP 100 ml
-25%577,5 kr
Før 770 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Made4men Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Mont Blanc Explorer EDP (100 ml)
-20%616 kr
Før 770 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Montblanc Explorer Eau de Parfum 100 ml
770 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mont Blanc Explorer Edp Spray - Mand - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mont Blanc Explorer Edp Spray - Mand - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK356 kr395 krKøb
2Brandshop363,35 kr363,35 krKøb
3Proshop DK397 kr436 krKøb
4Teknikproffset DK456 kr505 krKøb
5Gucca.dk469,95 kr469,95 krKøb
6BilligParfume.dk489 kr489 krKøb
7NordicFeel DK489 kr489 krKøb
8Cocopanda DK521 kr521 krKøb
9NiceHair.dk577,5 kr577,5 krKøb
10Made4men Danmark616 kr616 krKøb
11Lyko DK770 kr770 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Mont Blanc Explorer

Mont Blanc

Mont Blanc Explorer EDP er en maskulin træ- og læderduft med noter af bergamot, rosa peber og haitiansk vetiver. Perfekt til moderne mænd.

• mont blanc duft
• explorer parfume
• herreduft
• edp 100ml
• træduft
• læderduft
• Professionel og social
• Maskulin træduft

Beskrivelse

Mont Blanc Explorer Eau de Parfum er en sofistikeret herreduft, der inviterer til opdagelse og eventyr. Denne maskuline duft åbner med friske noter af italiensk bergamot og rosa peber, som skaber en elegant og livlig indledning.

Duftens hjerte kombinerer salvie og læder, der tilføjer dybde og karakter. Basen af haitiansk vetiver, indonesisk patchouli og kakaobælg skaber en varm og sensuel afslutning med lange varighed.

Explorer er perfekt til den moderne mand, der værdsætter kvalitet og elegance. Med sin træ- og læder-aromatiske profil egner duften sig til både daglig brug og særlige lejligheder året rundt.

Specifikationer

køn:Mænd
type:Eau de Parfum
silage:Moderat til stærk
topnoter:Bergamot, rosa peber
varighed:6-8 timer
basenoter:Haitiansk vetiver, indonesisk patchouli, kakaobælg, akigalawood, ambroxan
størrelse:100 ml
duftfamilie:Træ- og læder-aromatisk
hjertenoter:Salvie, læder
koncentration:Eau de Parfum (12-20%)

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang tid holder Mont Blanc Explorer?

Som Eau de Parfum holder Mont Blanc Explorer typisk 6-8 timer på huden med god silage og projektion.

Hvilken årstid passer Explorer bedst til?

Explorer er en alsidig duft som fungerer året rundt, men er særligt velegnet til efterår og vinter pga. de varme træ- og lædernoter.

Er Mont Blanc Explorer velegnet til daglig brug?

Ja, Explorer er perfekt til både daglig brug på kontoret og til aftenstemning. Den sofistikerede duftprofil gør den alsidig.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mont Blanc Explorer Edp Spray - Mand - 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Mont Blanc Explorer Edp Spray - Mand - 100 ml i 181 dage. Laveste pris i perioden er 338 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 374 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 355 kr.

Den nuværende pris på 356 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for Mont Blanc Explorer Edp Spray - Mand - 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for Mont Blanc Explorer Edp Spray - Mand - 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026356 kr1 kr (0%)
19. maj 2026355 kr1 kr (0%)
18. maj 2026356 kr1 kr (0%)
15. maj 2026357 kr1 kr (0%)
13. maj 2026358 kr1 kr (0%)
26. apr. 2026359 kr4,35 kr (1%)
21. apr. 2026363,35 kr10,65 kr (3%)
20. apr. 2026374 kr10,65 kr (3%)
16. apr. 2026363,35 kr4,35 kr (1%)
15. apr. 2026359 kr6 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret