Gå til hovedindhold

MikroTik S53UG+5HaxD2HaxD-TC&EG18 - Chateau LTE18 ax

Pris fra 1.792 krtil 2.374 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 582 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.760 kr 2. mar.

Sammenlign priser på MikroTik S53UG+5HaxD2HaxD-TC&EG18 - Chateau LTE18 ax og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1792 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik Chateau LTE18 Trådløs router
1.792 kr
Til butik
MikroTik Chateau LTE18 Trådløs router billede

Produktinformation

MikroTik Chateau LTE18 - Trådløs router 5-port switch - 1GbE, 2.5GbE - Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 - Dual Band

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: S53UG+5HaxD2HaxD-TC&EG18-EA
EAN: 4752224007889
Varenr.: 1000745200
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik S53UG+5HaxD2HaxD-TC&EG18 - Chateau LTE18 ax
1.879 kr
Til butik
MikroTik S53UG+5HaxD2HaxD-TC&EG18 - Chateau LTE18 ax billede

Produktinformation

The next obvious step in the Chateau series was perfecting the wireless capabilities. With the Generation6 802.11ax wireless standard and Wave 2 support, Chateau LTE18 ax can deliver unprecedented speed. If we compare it to the previous generation, we're looking at up to 40% higher speed in the 5 GHz and up to 90% higher speed in the 2.4 GHz spectrum! We've made massive improvements to the wireless radio and antennas. Chateau LTE18 ax supports MIMO 4x4 on LTE. There are 4 built-in LTE antennas and 2 optional external network antennas for exceptional coverage in your whole home!With speeds like that, the ports also had to rise to the occasion. MikroTik kept four Gigabit Ethernet ports and added a 2.5 Gigabit Ethernet port on top. And let's not forget the USB 3.0 which can be handy for storage purposes.

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Kategori: Router firewall
Artikel nr.: S53UG+5HaxD2HaxD-TC&EG18-EA
EAN: 4752224007889
Varenr.: 3182350
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MikroTik Chateau LTE18 Trådløs router
2.199 kr
Til butik
MikroTik Chateau LTE18 Trådløs router billede

Produktinformation

MikroTik Chateau LTE18 Trådløs Router Oplev hurtig og pålidelig internetforbindelse med MikroTik Chateau LTE18, en trådløs router designet til at imødekomme moderne krav til netværk. Denne router er udstyret med LTE-advanced teknologi, hvilket muliggør hu...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Kategori: Trådløse Routere
EAN: 4752224007889
Varenr.: 110717
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Chateau Lte18 Ax Router
2.374 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik S53UG+5HaxD2HaxD-TC&EG18 - Chateau LTE18 ax koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik S53UG+5HaxD2HaxD-TC&EG18 - Chateau LTE18 ax koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.792 kr1.792 krKøb
2Proshop DK1.879 kr1.879 krKøb
3Ultrashop2.199 kr2.199 krKøb
4Dustin DK2.374 kr2.460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MikroTik S53UG+5HaxD2HaxD-TC&EG18 - Chateau LTE18 ax

PriceData har fulgt prisen på MikroTik S53UG+5HaxD2HaxD-TC&EG18 - Chateau LTE18 ax i 172 dage. Laveste pris i perioden er 1.735 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 1.975 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.802 kr.

Den nuværende pris på 1.792 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 49 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for MikroTik S53UG+5HaxD2HaxD-TC&EG18 - Chateau LTE18 ax. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for MikroTik S53UG+5HaxD2HaxD-TC&EG18 - Chateau LTE18 ax de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 20261.792 kr4 kr (0%)
16. maj 20261.788 kr11 kr (1%)
14. maj 20261.777 kr5 kr (0%)
12. maj 20261.772 kr7 kr (0%)
10. maj 20261.765 kr7 kr (0%)
9. maj 20261.772 kr2 kr (0%)
8. maj 20261.774 kr9 kr (1%)
7. maj 20261.783 kr9 kr (1%)
6. maj 20261.774 kr3 kr (0%)
3. maj 20261.777 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret