Gå til hovedindhold

MikroTik RB5009UG+S+IN 9-Port Router (7x 1G RJ45 / 1x 2.5G RJ45 / 1x 10G SFP+) USB 3.0 - Router

MikrotikBroer og routereEAN: 4752224007148
Pris fra 1.358 krtil 2.010 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 652 kr (32% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på MikroTik RB5009UG+S+IN 9-Port Router (7x 1G RJ45 / 1x 2.5G RJ45 / 1x 10G SFP+) USB 3.0 - Router og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1358 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik RB5009UG S IN Router Kabling
1.358 kr
Til butik
MikroTik RB5009UG S IN Router Kabling billede

Produktinformation

MikroTik RB5009UG+S+IN - Router 10GbE, 2.5GbE - monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: RB5009UG+S+IN
EAN: 4752224007148
Varenr.: 999218478
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik RB5009UG+S+IN 9-Port Router (7x 1G RJ45 / 1x 2.5G RJ45 / 1x 10G SFP+) USB 3.0 - Router
1.430 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik RB5009UG+S+IN - Router 2.5GbE, 10GbE - monterbar på stativ
1.492 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Router MikroTik RB5009UG+S+IN - 10GbE, 2,5GbE, rackmonterbar
1.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Router MikroTik RB5009UG+S+IN - 10GbE, 2,5GbE, rackmonterbar
1.619 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Rb5009ug+s+in Heavy-duty Home Lab Router
1.638 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MikroTik RB5009UG S IN Router Kabling
1.679 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
MikroTik Router Board RB5009UG+S+IN – 9-ports router
2.010 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik RB5009UG+S+IN 9-Port Router (7x 1G RJ45 / 1x 2.5G RJ45 / 1x 10G SFP+) USB 3.0 - Router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik RB5009UG+S+IN 9-Port Router (7x 1G RJ45 / 1x 2.5G RJ45 / 1x 10G SFP+) USB 3.0 - Router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.358 kr1.358 krKøb
2Proshop DK1.430 kr1.430 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.492 kr1.492 krKøb
4Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
5Vivas DK1.619 kr1.688 krKøb
6Dustin DK1.638 kr1.724,25 krKøb
7Ultrashop1.679 kr1.679 krKøb
8Teknikproffset DK2.010 kr2.069 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MikroTik RB5009UG+S+IN 9-Port Router (7x 1G RJ45 / 1x 2.5G RJ45 / 1x 10G SFP+) USB 3.0 - Router

PriceData har fulgt prisen på MikroTik RB5009UG+S+IN 9-Port Router (7x 1G RJ45 / 1x 2.5G RJ45 / 1x 10G SFP+) USB 3.0 - Router i 123 dage. Laveste pris i perioden er 1.328 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 1.546 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.399 kr.

Den nuværende pris på 1.358 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for MikroTik RB5009UG+S+IN 9-Port Router (7x 1G RJ45 / 1x 2.5G RJ45 / 1x 10G SFP+) USB 3.0 - Router. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for MikroTik RB5009UG+S+IN 9-Port Router (7x 1G RJ45 / 1x 2.5G RJ45 / 1x 10G SFP+) USB 3.0 - Router de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.358 kr20 kr (1%)
30. maj 20261.378 kr51 kr (4%)
29. maj 20261.429 kr14 kr (1%)
27. maj 20261.415 kr9 kr (1%)
25. maj 20261.424 kr18 kr (1%)
23. maj 20261.406 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.409 kr38 kr (3%)
20. maj 20261.371 kr3 kr (0%)
14. maj 20261.368 kr22 kr (2%)
13. maj 20261.390 kr25 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret