Gå til hovedindhold

MikroTik CRS310-8G+2S+IN Switch 10-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet

MikroTikHubs og switchesEAN: 4752224008367
Pris fra 1.434 krtil 1.874 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 440 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.349 kr 18. apr.

Sammenlign priser på MikroTik CRS310-8G+2S+IN Switch 10-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1434 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik CRS310-8G+2S+IN 10-Port Switch (2x SFP+ 10G / 8x 2.5G RJ45)
1.434 kr
Til butik
MikroTik CRS310-8G+2S+IN 10-Port Switch (2x SFP+ 10G / 8x 2.5G RJ45) billede

Produktinformation

Switch, L3, 8 x 2.5GBase-T + 2 x 10 Gigabit SFP+, desktop, monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Kategori: Switch
Artikel nr.: CRS310-8G+2S+IN
EAN: 4752224008367
Varenr.: 3276248
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch MikroTik CRS310-8G+2S+IN - 10 porte 2,5G/10G Managed
-6%1.599 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch MikroTik CRS310-8G+2S+IN - 10 porte 2,5G/10G Managed billede

Produktinformation

Fordele ved managed netværksswitchMikroTik CRS310-8G+2S+IN er en kompakt, administrerbar L3-switch til hjemmekontor, mindre virksomheder og entusiaster, der vil have stabil multigigabit-forbindelse. Med otte 2,5G RJ-45-porte og to SFP+ 10G slots kan du nemt samle både hurtige pc’er, NAS og uplinks til backbone. Den indbyggede processor kører RouterOS, så du får avanceret styring og fleksibel konfiguration.Hurtig multigigabit i lille 1U-formfaktorEnhedens 1U-formfaktor med rackmontering gør den nem at integrere i dit setup. Den har DC-strømforsyning inkluderet og understøtter 18–57 V. Et USB Type‑A-stik giver ekstra administrationsmuligheder, og PoE-understøttelse giver fleksibilitet i netværksdesign. Kabinettet er hvidt med én ventilator og er lavet til indendørs brug (IP20). Driftstemperatur spænder fra -40 til 60 °C, så enheden kan klare krævende miljøer.Switch-type: Managed, lag: L3Porte: 8 × 2,5G RJ‑45 (100/1000/2500), 2 × SFP+ 10GUSB: 1 × USB Type‑AProcessor: 98DX226S, 800 MHzHukommelse: 256 MB RAM, 32 MB flashOperativsystem: RouterOSMaks. effektforbrug: 34 WStrøm: DC 18–57 V, strømforsyning medfølgerPoE: UnderstøttetMTBF: 200.000 hFormfaktor: 1U, rackmonteringKøling: 1 ventilatorIP-kode: IP20Driftstemp.: -40 – 60 °CMål: H × B × D: 4,4 × 20,0 × 20,61 cmFarve: Hvid...

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Switches
Vægt: 1.27g
EAN: 4752224008367
Varenr.: 1922423
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch MikroTik CRS310-8G+2S+IN - 10 porte 2,5G/10G Managed
-6%1.619 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch MikroTik CRS310-8G+2S+IN - 10 porte 2,5G/10G Managed billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Switches
Vægt: 1.27g
EAN: 4752224008367
Varenr.: 1922423
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MikroTik CRS310-8G+2S+IN Switch 10-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet
1.769 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Crs310-8g+2s+in 2.5/10 Gigabit Switch
1.874 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik CRS310-8G+2S+IN Switch 10-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik CRS310-8G+2S+IN Switch 10-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.434 kr1.434 krKøb
2Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
3Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb
4Ultrashop1.769 kr1.769 krKøb
5Dustin DK1.874 kr1.960,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MikroTik CRS310-8G+2S+IN Switch 10-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet

PriceData har fulgt prisen på MikroTik CRS310-8G+2S+IN Switch 10-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.340 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 1.434 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.384 kr.

Den nuværende pris på 1.434 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 51 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for MikroTik CRS310-8G+2S+IN Switch 10-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for MikroTik CRS310-8G+2S+IN Switch 10-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.434 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.433 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.434 kr2 kr (0%)
27. maj 20261.432 kr40 kr (3%)
22. maj 20261.392 kr21 kr (1%)
21. maj 20261.413 kr14 kr (1%)
20. maj 20261.427 kr4 kr (0%)
19. maj 20261.423 kr10 kr (1%)
17. maj 20261.413 kr45 kr (3%)
16. maj 20261.368 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret