Gå til hovedindhold

MikroTik Cloud Core Router CCR2216-1G-12XS-2XQ - router - desktop rack-mountable - Router

Pris fra 17.779 krtil 21.499 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 3.720 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 17.178 kr 18. apr.

Sammenlign priser på MikroTik Cloud Core Router CCR2216-1G-12XS-2XQ - router - desktop rack-mountable - Router og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 17779 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik Cloud Core Router CCR2216-1G-12XS-2XQ Router Kabling
17.779 kr
Til butik
MikroTik Cloud Core Router CCR2216-1G-12XS-2XQ Router Kabling billede

Produktinformation

MikroTik Cloud Core Router CCR2216-1G-12XS-2XQ - Router 100GbE, 25GbE - monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: CCR2216-1G-12XS-2XQ
EAN: 4752224000026
Varenr.: 1000445161
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik Cloud Core Router CCR2216-1G-12XS-2XQ - router - desktop rack-mountable - Router
17.873 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Ccr2216-1g-12xs-2xq Cloud Core Router
21.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik Cloud Core Router CCR2216-1G-12XS-2XQ - router - desktop rack-mountable - Router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik Cloud Core Router CCR2216-1G-12XS-2XQ - router - desktop rack-mountable - Router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK17.779 kr17.779 krKøb
2Proshop DK17.873 kr17.873 krKøb
3Dustin DK21.499 kr21.585,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MikroTik Cloud Core Router CCR2216-1G-12XS-2XQ - router - desktop rack-mountable - Router

PriceData har fulgt prisen på MikroTik Cloud Core Router CCR2216-1G-12XS-2XQ - router - desktop rack-mountable - Router i 156 dage. Laveste pris i perioden er 16.907 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 17.845 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 17.368 kr.

Den nuværende pris på 17.779 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 45 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for MikroTik Cloud Core Router CCR2216-1G-12XS-2XQ - router - desktop rack-mountable - Router. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for MikroTik Cloud Core Router CCR2216-1G-12XS-2XQ - router - desktop rack-mountable - Router de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 202617.779 kr33 kr (0%)
12. maj 202617.812 kr40 kr (0%)
10. maj 202617.772 kr62 kr (0%)
9. maj 202617.834 kr11 kr (0%)
8. maj 202617.845 kr477 kr (3%)
7. maj 202617.368 kr83 kr (0%)
6. maj 202617.285 kr28 kr (0%)
3. maj 202617.313 kr409 kr (2%)
30. apr. 202617.722 kr437 kr (3%)
29. apr. 202617.285 kr28 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret