Gå til hovedindhold

MikroTik ATL R16 - router - 5G 3G 4G - rooftop-mountable - Router

Pris fra 2.470 krtil 2.547 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 77 kr (3% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.284 kr 18. apr.

Sammenlign priser på MikroTik ATL R16 - router - 5G 3G 4G - rooftop-mountable - Router og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2470 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik ATL R16 Router Kablet
2.470 kr
Til butik
MikroTik ATL R16 Router Kablet billede

Produktinformation

MikroTik ATL R16 - Router 1GbE - 5G, 3G, 4G - tagmonterbar

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: ATLGM&RG520F-EU
EAN: 4752224009272
Varenr.: 1003439804
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ATL 5G R16 Kit 4x4 MIMO
2.547 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik ATL R16 - router - 5G 3G 4G - rooftop-mountable - Router
2.547 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik ATL R16 - router - 5G 3G 4G - rooftop-mountable - Router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik ATL R16 - router - 5G 3G 4G - rooftop-mountable - Router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.470 kr2.470 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.547 kr2.547 krKøb
3Proshop DK2.547 kr2.547 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MikroTik ATL R16 - router - 5G 3G 4G - rooftop-mountable - Router

PriceData har fulgt prisen på MikroTik ATL R16 - router - 5G 3G 4G - rooftop-mountable - Router i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.284 kr (registreret d. 18. april 2026), højeste er 6.124 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.080 kr.

Den nuværende pris på 2.470 kr er 20% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 86 prisændringer for MikroTik ATL R16 - router - 5G 3G 4G - rooftop-mountable - Router. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 86 prisændringer for MikroTik ATL R16 - router - 5G 3G 4G - rooftop-mountable - Router de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.470 kr5 kr (0%)
31. maj 20262.475 kr151 kr (6%)
30. maj 20262.324 kr7 kr (0%)
29. maj 20262.317 kr158 kr (6%)
28. maj 20262.475 kr3 kr (0%)
27. maj 20262.472 kr2 kr (0%)
25. maj 20262.474 kr6 kr (0%)
24. maj 20262.480 kr140 kr (5%)
23. maj 20262.620 kr40 kr (2%)
22. maj 20262.580 kr59 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret